Reklama

Reklama

The Wall

Trailer 1

Běží poslední dny války v Iráku. Střelec a jeho dvojka pozorovatel jsou na misi. Někdo postřílel konstruktéry, kteří tam stavěli potrubí. Po nekonečných dnech, kdy se nic neděje, jde střelec na průzkum. Že to byla fatální chyba, se ukáže záhy. Jeho dvojka mu běží na pomoc, ale přijde přesnými zásahy o vysílačku, vodu a je zraněný na noze. Stačí se ještě skrýt za nedalekou zeď.Na jeho frekvenci se přihlásí nepřítel. A psychologická hra může začít. (PROCESOR)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (121)

Omnibus 

všechny recenze uživatele

Zklidni tep a nemrkej, jeden nádech, hlubokej...“ Velmi sugestivní. Hranici mezi životem a smrtí tvoří chatrná kamenná zídka, zralá na rozsypání. OKÉNKO V ZÍDCE: [][] A za ním Sgt. Allen B. Isaac. Má pech, koleno v prdeli, kolegu tamtéž, děsnou žízeň a na drátě iráckého odstřelovače, co má keců jak Palacký. Za zdí je jen to, co tam je. Zbytek je ve tvé hlavě.Válka skončila, ale ty jsi pořád tady. Ty nechceš jít domů. Legendami opředený Juba je zahrabaný někde v okruhu pár set metrů, pod bůhvíkterou banánovou slupkou a do dalekohledu zírá s trpělivostí hada, kterého si Američani při špičkovém výcviku hřáli na prsou. Ze zářezů na pažbě už má málem QR kód,  vrtulníky sundává jak kachny. Mít Saddám Husajn takových borců deset, tak dodnes zadkem leští svůj zlatý záchod v paláci a nad Irákem má no-fly zone. [][] Chvíli akční, chvíli komorní, leč napínavá psychologicko politická konverzačka. Slunce žhne, pot se lepí a prach vrže mezi zuby, ale o něco míň než při souboji odstřelovačů ve Smrt čeká všude.  ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Jeden zraněný hekající voják za zdí, neznámý hlas iráckého odstřelovače, který je kdesi 1,5km před zdí a jeden postřelený americký voják, který je drtivou většinu času v bezvědomí. Tak tohle je situace 70 minut z 81minut filmu a přesto je to strhující. Dialog mezi lovcem a loveným je psychologická deptačka, která když začne být trochu zdlouhavá, tak se probere ten z bezvědomí a drahnou dobu se snaží pohnout o dva metry. A nakonec to dospěje do celkem neamerické překvapivé pointy. Hodně zajímavý film, který ač na malém prostoru se dá označit komorní strhující minimalistické drama? ()

Reklama

Cinematrix 

všechny recenze uživatele

Hle, co to letí vzduchem? Pravá noha s levym uchem! T o je válka v Iráku, kde jeden pošahanej arabskej ostřelovač snaží se sejmout co nejvíc americkejch čuráků... A jelikož je náš sniper hravé povahy a navíc ukecanější, než starý báby v čekárně u doktora, rozvine se nám tu hodinová konverzačka, která ke konci vyústí až v téměr hororové finále. Škoda, že toho ostřelovače za celý film neuvidíme, asi pro to, že takovýho debila, kterej si zapomněl všimnout, že už je příměří, nikdo nechtěl hrát. ()

Tuxedo 

všechny recenze uživatele

Hurt Locker meets Phone Booth meets American Sniper. Liman si mezi cruisovskými štacemi jen tak mimochodem natočil výborný komorní thriller z války v Iráku. Bál jsem se, že jak si začnou povídat, půjde míra přesvědčivosti dolů, ale naštěstí se tak nestalo. Dokonce i tu záporákovu optiku "já tu nejsem ten špatný" to neždíme tak moc a polopaticky. Nejlepší výkon v kariéře Aarona Taylora-Johnsona. ()

Yoshimitsu 

všechny recenze uživatele

Jednoduchý, přímočarý thriller z válečného prostředí. Bál jsem se, že se budu nudit při té diskuzi zabijáckého snipera s postřeleným seržantem za zdí a ono to jako poměrně fungovalo a bylo zajímavé, jak se chce zabiják dostat seržantovi do hlavy. John Cena ukázal, že jeho místo je v ringu, kde se válí na zemi a zakončení filmu dopadlo, jak jsem čekal, což jsem rád. Dávám 60% ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • Jako vojenský poradce na filmu spolupracoval samotný Nicholas Irving. Skutečný americký odstřelovač s potvrzenými 33 zásahy ve válce v Afghánistánu. (em.redrum)
  • Hneď na začiatku filmu je spomenutý snajper menom Juba a neskôr Isaac (Aaron Taylor-Johnson) dospeje k záveru, že snajper, ktorý naňho útočí, je práve Juba. Behom vojny v Iraku skutočne existovala legenda o ostreľovačovi s prezývkou Juba. Podľa rôznych príbehov mal na konte životy desiatok, možno až stoviek Američanov a ich spolupracovníkov. Internetom kolovali videá, ktoré mali ukazovať Jubu v akcii. Dodnes však nie je isté, koľko pravdy na tomto príbehu je. Podľa niektorých ani nemá tieto útoky na svedomí jeden, ale viac nezávisle pôsobiacich snajprov. O nič jasnejší nie je ani údajný Jubov osud. Niektorí veria, že bol zabitý americkým či irackým snajprom, prípadne niekým úplne iným. Ďalší predpokladajú, že z nejakého dôvodu prestal bojovať a doteraz predstavuje nebezpečenstvo. Nech už je pravda akákoľvek, faktom zostáva, že meno Juba bolo pre vojakov v Iraku nočnou morou. (ČSFD)

Reklama

Reklama