OA

• USA The OA
Drama / Mysteriózní
USA, (2016–2019), 14 h 43 min (Minutáž: 31–71 min)

Brit Marling, Will Brill, Emory Cohen, Patrick Gibson, Brendan Meyer, Ian Alexander, Scott Wilson, Robert Eli, Marcus Choi, Chloe Levine, Nikolai Nikolaeff (více)

poppy75

spravila som si dlhy vecer a dala vsetkych 8 casti naraz...z nadsenia som tak za par hodin klesla az k znechuteniu...co ma nadchlo si necham pre seba..co ma nastvalo? rodicia si malu prairie nacierno kupia-a pre policiu je vsetko ok?ako si oa spravila sama jazvy na chrbte?ako sa zrazu objavil alfonsov otec v zaverecnom dieli?a co do riti mal zaverecny diel znamenat????ja chapem aj nepochopitelne,ale ten zaver bol cez ciaru...navyse ako kazdemu sudnemu jedincovi mi tie tanecky prisli trapne-to bol ten moment ked sa z wow stane wtf...na konci ti 4 v jedalni vyzerali ako strazcovia vesmiru...ma to druhu seriu? dufam,ze hej,lebo skoro vsetko treba ozrejmit...a dufam,ze tu nejde len o prachy producentov...kvoli 7 castiam by som dala aj 5 hviezdiciek,kvoli zaverecnemu dielu prudko znizujem hodnotenie... ()

LennyCowler

Někdy je lepší než číst místní recenze , raději se nejdřív na seriál mrknout a nebýt ovlivněný některými ne dost objektivními hodnoceními. Byla chyba, že jsem to neudělal a přistupoval k tomuto výbornému počinu ovlivněn tím co jsem si o něm přečetl. Očekával něco co tam nebylo a co si jen někdo přede mnou špatně vysvětlil či lépe špatně pochopil. Nebudu se rozepisovat o tom co každého v této serii čeká. Bud se mrknete a budete naladeni na stejnou vlnu, nebo vás to prostě neosloví. Mě se to líbilo a dobře jsem se bavil. ()

lahvi

Brit znam, mam jeji scenare rad, vedel jsem tak, co cekat. Ale jednoduse, tentokrat to bylo slabsi. Ac odpurce 80% moderni kinematografie - kde se s dejem pospicha, hlavne at je to sama akce, na ukor pribehu - ta todle se táhlo vážně až moc. Tešil jsem se, jak mi to vynahradí silný závěr, jak je u Brit zvykem, ale ani to se u mě v tomdle případě nakonalo. K tomu drobnosti typu, že mi nesedl výběr většiny herců, mnohdy nezajímavý výlety do vykreslení jejich postav, ...jednoduše - klasická Brit, ale tentokrát se to povedlo o poznání méně. ()

Šíma2

Zal Batmanglij natočil úplně totéž dokonce se stejnou herečkou jako film v roce 2011. Tento seriál mi připadá úplně zbytečný. ()

Jarmila68

Tak na další řadu se tedy opravdu těším,v 1díle jsem bulela jako blbec a v posledním taky,mě osobně by stačilo shrnutí do 3-4 dílů ale budiš....je to ujetina ale mě chytla:-)víte někdo kdy a zda bude dlší série? ()

Honza2211

Rozhodně nejlepší seriál co jsem poslední dobou viděl! Hodně mě potěšil jak zpracováním, tak nápadem. Po vizuální stránce perfektní, emocionalitou i dojemností celého příběhu rozhodně není co dodat - jsem absolutně spokojený a nadšený - po každém dílu. Ani jeden díl mě nezklamal a vždy se těším na další. To je ta správná duševní potrava pro zklamanou seriálovou duši (povrchními seriály!) jako mě. Co se týče hereckého obsazení a hereckých výkonů‚ jsem spokojen. Je to právě celková neobvyklost, kontroverznost a zajímavost tohoto seriálu, to je to čím se zásadně od ostatních liší a co mě upoutalo. V seriálu je vždy něco co vede k diváka k hlubokému zamyšlení jak celý příběh dopadne a jakým směrem se bude ubírat. Je tam napětí, chytlavost i hloubka. Je to výborně promyšlené a zpracované, příběh se nedá předpovídat. Sice později se objevují hodně kontroverzní scény (nechci prozrazovat), ale celkově je celá první série výborná. Námět občas trochu šokuje, ale je to v rámci celého příběhu je to přesně jak má být. Výborná úroveň se nedrží celou dobu, ale i tak jsem zvědavý na druhou sérii. Celkově dávám naprosto zasloužené 4 hvězdičky (80%). ()

stuj

Ale jo, narvu tam nakonec těch pět hvězd. Je totiž super, když divák nemá páru, kam by se děj mohl ubírat. A takových seriálů je málo. Atmosferická záležitost, která navíc vtáhla. Co víc si přát? Jenom pozor, není to mainstream. A dokážu si představit reakci spousta kámošů, že to je hovadina. Je to tedy podívaná spíš pro jednoho. / Série 2: Jupííí, ono to má další sérii. A navíc povedenou stejně, jako byla jednička. I když z dost jiného soudku. Je to plnohodnotné pokračování, kdy se opět neví, kam bude příběh směřovat. Smekám před představivostí tvůrců. Chtělo by to mnohem víc takovýchto povedených nezávislostí. U posledního dílu mě napadlo, jaká to škoda promarněného času, když sleduju nějakou obyčejnost v bedně, nebo kdekoli jinde. Tolik prokoukaných hodin bez hlubšího zážitku. :( ()

space weaver

The OA má silnou atmosféru a je dost náročný na pozornost a symboliku. Ovšem, jelikož jde o seriál, který si nehraje na skutečné události, mohli si tvůrci dovolit pustit uzdu fantazii a pokud jste otevření cestováním v čase, různými dimenzemi a chcete vypnout od běžné reality, je tento seriál balzám pro fantazii a podnětěm k divokým snům :-) 90% ()