Coby neodolatelný seladon městských bazénů měl Maximo (Eugenio Derbez) jediný cíl – klofnout bohatou starší dámu, nechat se vyživovat a vést sladký život. Klaplo to dokonale. Každá zlatá žíla ale někdy vyschne. Vlastní datum vydání právě zařadilo Maxima do kategorie lenivých veteránů, když se jeho velmi stará žena spustí s velmi mladým prodejcem aut a podvedeného Maxima vykopne na ulici. Ze zlaté klece se stěhuje k sestře do obyčejného bytu a ocitá se ve světě lidí, kteří pracují, nakupují, sami si vaří a provádějí další nepředstavitelné věci. Tudy ale cesta nevede. Ještěže existují děti a ty mají spolužačky a ty zase mají starou bohatou babičku. Svět by přecijen mohl být zase spravedlivý a další boj o pohodlný život může začít. Povede se Maximovi oprášit své zašlé umění svůdce a obnoví slávu svých žlutých plavek? Předá tajemství milovníka svému malému synovci? (Bontonfilm)

kingik

Humorné prázdno a zápletka se rozplynula. Ženy po padesátce, trpící vaginální atrofií a za nocích kříčící jižanská jména Rodrígo, Diego a Enrique, budou mít pré. A do úctyhodné řady jmen, která provolávají nadarmo, si můžou po tomto filmu přidat i jméno Maximo. Jméno, které náleží muži, který pocházel sice z nuzných poměrů, nicméně svoji mimořádnou balící taktiku vybičoval v mládí k takové dokonalosti, že mu k pyji padaly ty nejbohatší ochechule. A s jednou takovou se i v mládí oženil. A jedna taková ho právě vykopla z luxusu, je to rána, vždyť Maximo v životě nesáhl na práci, z manželství mu nepřipadá žádný majetek. Kam se tedy vrtnout? Spásou je mu jeho sestra, se kterou se čtvrt století nestýkal. Zanedlouho se bude tísnit v jejím skromném bytečku a spávat v pokojíčku se svým desetiletým synovcem, kterého zasvětí do tajů svádění. A na obzoru se objeví jiná bohatá panička, kterou by pro něj neměl být problém sbalit. Jenže Maximo už není žádný mladík, kterým býval, má vzhled vysloužilého gigola, ke všemu je až roztomile sobecký a pohodlný, ale na nápravu není nikdy pozdě. Tak nějak jsem to pochopil já, tedy že ústřední milovník přes všechny peripetie dosáhne zmoudření a nebude si ubírat věk. Koneckonců jeho skutečný věk se divák nedozví. Dialog o svém věku, který vedl se svojí sestrou, byl dost mimo. A on celý ten film je trochu mimoň. Už to, že se k nám dostal do kin, je značné překvapení. Absolutně v nich neměl co pohledávat. Vše ve filmu je triviální a humorně jednolité. Situačních gagů nemálo, jen hrstka je k uchechtnutí. Herecký trojlístek Eugenio Derbez, Salma Hayek a Rob Lowe, který přiskotačil odnikud, je tak nablblý, až jsem jej akceptoval s tím, že už nikdy nepotřebuji vidět žádný další film s Derbezem, Salmu už v jejím věku nemá smysl ojíždět a Rob je asi nejzábavnějším z celého filmu. Pak je zde ještě paní legenda Raquel Welch, chudák, tak pitomou roli na ni ušili, paní s protézami místo rukou, snad film Davida Cronenberga, zde to moc funkční nebylo. A kdysi použitelná, dnes výstavní hnuska Kristen Bell coby milovnice koček plná škrábanců od nich? Nic otřesnějšího, a to ani v rámci žánru, zde ještě nebylo. Jak filmu chybí kvalitní zápletka, začne to divák na dvouhodinovém filmu pociťovat. Relativní zábavnost i vtipnost film má, jenže postupem času není kde ji dál brát. Celé to upadne. Vše je i značně předvídatelné. Filmu by prospěly pikantní vtipy, když už je řeč o milovníkovi, jenže je přístupný, takže nic přisprostlého se nekoná. Scénář sepsal debutant ještě s druhým, ne moc úspěšným televizním scenáristou. A celé to napekl méně známý herec Ken Marino, který se po řadě seriálových epizod také uchýlil k filmové režii. Napříště vyhodit scenáristy a půjde to třeba líp. Nedivil bych se, kdyby film dostal odpad jeden za druhým, ovšem přece jen by se měla stárnoucím milovníkům dát šance. Aby třeba chytili druhou mízu. Jen doufám, že nepřijde nějaké pokračování v podobě "Milovník na penzi" a podobné šílenosti. No, pokud jde o zvolený styl tvůrců, nevylučuje se to. 5/10 () (méně) (více)

hanca.uh

Jednou za čas jít do kina na něco lehkého a vtipného je fajn a to, co jsem čekala od spojení komedie USA a názvu filmu jsem taky dostala. Oba mexičtí hlavní představitelé (filmoví sourozenci) si byli výrazově sympaticky podobní, Maximo mě bavil (herecky i vzhledově) a jeho lascivní gesta mi připomněla výborného Adama Sandlera ze Zohan: krycí jméno kadeřník:-)). Děj byl sice předvídatelný a občas lehce přetažený, ale jinak to byly příjemně strávené a koukané 2 hodiny v kině. 4 hvězdy :-)) ()

Hollohlaway

Začátek mě velice navnadil, humorný úvod do života gigolů a lovců starších dam (mimochodem opravdu eklhaft báby, čekal jsem nějaký padesátky, ale tohle byl fakt hnus) je dostatečně zábavný. Po půl hodině kdy se objeví rodinné a moralistické téma to trochu ztratilo šťávu, ale zase to nahradila úžasná Salmita. Ta fakt snad nestárne, vypadá pořád k nakousnutí. Doporučuji titulky, její hlas a zpěv je pohlazení. Některé pozdější vtipy byly bohužel dost trapné, například radit desetiletému klukovi nesmyslně sexistické hlášky na balení stejně staré spolužačky je fakt debilita. Ale Eugenio Derbez je většinou dostatečně tvárný, a jeho protloukání životem obyčejných lidi je zdrojem celkem ucházející legrace. Ve výsledku to byla příjemná spanish komédie s krásnou Salmitou jako třešničkou na dortu. ()

LencaN

Kupodivu při druhém shlédnutí jsem se bavila ještě víc. Správná blbinka, kdy žasnete, jak se nějaký chlap může snížit k tomu, aby se nechal vydržovat od ženské. Náš hrdina Maximo je odvržen svou stařičkou živitelkou a je nucen se bez prostředků a pracovní kvalifikace protlouct životem. Respektive se snaží přežít než si najde další bohatou dámu, která by ho rozmazlovala. Ač se to může zdát nehorázně povrchní, tak dialogy byly občas hodně super a objevilo se tu i pár vyloženě perel. Salma Hayek je neskutečná baba, ta snad ovládá tok času, protože vypadá pořád perfektně. Eugenio Derbez se na roli postaršího šviháka hodí - černá kštice, štíhlá postava a kulišácká kukadla. A menší bříško už holt značí, že nejlepší léta pro nahánění ženských už jsou v nenávratnu. Bavila jsem se nejvíc při jeho eskapádách, jak naučit svého synovce se frajersky promenádovat nebo návštěva kosmetiky. Ku prospěchu celého filmu se dočkáme i hezkého konce, který ukáže, že i když člověk může být v lecčems povrchní a vypočítavý, tak pořád ještě nad ním nemáme lámat hůl. ()

Spielbergo

Výborná oddychovka, která ani na chvíli nenudí, navíc okořeněná neotřelým příběhem a vynikajícími hereckými výkony. Maximo je prostě boží, synovec "Jugo" je sympaťák a nestárnoucí Selma opět nádherná a sexy i v teplákách. Šel jsem na to s nedůvěrou, ale naštěstí trailer nevyplácl zdaleka všechno a já se nakonec královsky bavil. Takže to hodnocení tady vůbec neřešte, já mohu jen doporučit. ()

• V den premiéry film utržil 3,9 milionů amerických dolarů a 12,3 milionů v otevíracím víkendu. Stal se tak druhým nejvýdělečnějším filmem o víkendu promítání své premiéry hned po snímku The Fate of the Furious (2017), který měl premiéru ve stejnou dobu. (PaTeXx)
  • Ke konci filmu jde vidět, že babičce Arden upadne umělá ruka. I když má umělé obě, tak na jednom záběru jde vidět, jak pohybuje zápěstím i prsty. (Jimmy15)
  • Vo filme si zahrali obaja synovia Eugenia Derbeza (Maximo). Vadhir stvárnil mladého Maxima a José Eduardo sa objavil v malej úlohe čašníka s nápojmi. (m.a.t.o.)