Legendy kriminalistiky - DNA: Odložená spravedlnost (2017) (epizoda) (S01E03)

• Prípad v sebe obsahuje aj jednu záhadu, a to nájdenie dvoch šálok kávy na stole, pričom patrili zo sviatočnej súpravy, ktorú ženy vlastnili a nepoužívali ju bežne, pričom ženy kávu v obľube nemali a už vôbec nie "turka". Hoci to Gančarčík nepotvrdil, zdá sa, že na posilnenie si po vraždách dal dve kávy. (Arsenal83)

Legendy kriminalistiky - DNA: Odložená spravedlnost (2017) (epizoda) (S01E03)

• Gančarčíková bývala žena o ňom povedala: "Keď bol triezvy, správal sa normálne. To bolo zriedka. Nemal problém vypiť dvanásť pív ak tomu tvrdý alkohol. Pod jeho vplyvom bol agresívny a vulgárny. Násilím si vynucoval pohlavný styk, opakovane ma bil. Keď som bola tehotná, kopol ma do brucha." (Arsenal83)

Legendy kriminalistiky - Já, nebohý vrah (2017) (epizoda) (S01E04)

• Kajínek o Pecovi povedal, že "Viete, kto zomrel dobre? Pavel Peca. Previezli ho na Pankrác, kde mal miernejší režim, mohol ho tam na cele navštevovať jeho známy z Hradca Králové, tiež väzeň. Tam si mohli sami variť jedlo, a pokiaľ viem, urobili si vtedy "vepřo, knedlo, zelo". Hodovali, napchali sa a Peca hovorí: Vieš čo, mne je nejako ťažko, ja sa natiahnem a schrupnem si. Tak si ľahol a zaspal. Keď ten druhý väzeň musel odísť do svojej cely, chcel ho prebudiť. A nič, nešlo to. Jednoducho ležal a spal. Zavolali najskôr bachara a potom záchranku, nič. Narvali do neho lieky, neprebral sa. Odviezli ho do nemocnice, tam ho tiež neprebudili. No a za tri dni zomrel. To je smrť, že? Také hovado. Keď vidíte, ako normálni dobrí ľudia roky trpia a umierajú v bolestiach, a potom taká sviňa má také šťastie, že sa napchá a zaspí, to je smutné." (Arsenal83)

Legendy kriminalistiky - Já, nebohý vrah (2017) (epizoda) (S01E04)

• Známy odsúdenec Jiří Kajínek potvrdil, že za mrežami Pecu spoznal a ohľadom jeho väzenia povedal: "Dali ho na Mírov, tam ho všetci brali ako normálneho chlapa, čo hrá s ostatnými futbal. On sa tešil na to, že ho po dvadsiatich rokoch pustí na slobodu, pretože to je predsa slušný človek, čo sa vo väzení správa vzorne. A že si pôjde dať s chlapmi pivko a zahrať mariáš." Paradoxne Peca zomrel len rok predtým, než mohol požiadať o podmienečné prepustenie. (Arsenal83)

Legendy kriminalistiky - Kolínský gang (2017) (epizoda) (S01E08)

• Podľa správ z roku 2022 sa Biederman správa vo väzení príkladne, ale trpí tam nevyliečiteľnou roztrúsenou sklerózou. Aj to je dôvod, prečo žiada o prepustenie na slobodu: „Chodím na chemoterapie, poberám invalidný dôchodok. Som teraz v podstate polovičný mrzák. Na slobode budem rád, keď sa budem schopný postarať sám o seba. Chcem už len v kľude dožiť.“ (Arsenal83)

Legendy kriminalistiky - Kolínský gang (2017) (epizoda) (S01E08)

• V roku 2022 pred žiadosťou o prepustenie Biederman uviedol, že oľutoval svoje činy: „Ja ľutujem hlavne to, čo som urobil. Nemôžem povedať, že sa neľutujem, nejaká sebaľútosť tam je. Ja už vlastne de facto ľutujem úplne všetko. Toho, čo som urobil - tých ľudí, ktorý som so svojimi komplicmi zabil. Ľutujem ich blízkych, svojich blízkych, blízkych svojich komplicov, pretože svojim priznaním som ich tam vlastne položil.“ (Arsenal83)

Legendy kriminalistiky - Kolínský gang (2017) (epizoda) (S01E08)

• Sudca Tomáš Tkačík spomínal, že Biederman na procese neprejavil žiadnu ľútosť: „Súdil som aj iné vraždy, ale niečo tak premyslené, remeselne vykonané a ešte s takým počtom mŕtvych, to som predtým, a našťastie ani potom, už nezažil. Ten človek prejavil neuveriteľnú neúctu k ľudskému životu, ktorý pre neho neznamenal vôbec nič.“ (Arsenal83)

Legendy kriminalistiky - Kolínský gang (2017) (epizoda) (S01E08)

• K roku 2022 si Biederman odpykával doživotný trest vo väznici Rýnovice. Jeho žiadosť o podmienečné prepustenie po 25 rokoch vo výkone trestu zamietol Okresný súd v Jablonci nad Nisou aj sťažnostný Krajský súd v Ústí nad Labem - pobočka Liberec a verdikt v novembri 2022 potvrdil aj Ústavný súd: "Nedošlo u neho k plnej resocializácii, aby bolo možné vylúčiť, že v budúcnosti sa dopustí trestnej činnosti," zdôvodnila sudkyňa Alena Štěpánová. (Arsenal83)

Legendy kriminalistiky - Roubal (2017) (epizoda) (S01E09)

• Roubal sa ešte pár mesiacov pred smrťou v januári 2015 objavil na pražskom súde, na ktorom požadoval po ministerstve spravodlivosti odškodnenie 7 miliónov korún. Tvrdil, že vo väzení nemá zodpovedajúcu zdravotnú starostlivosť a kvôli tomu trpí. Sudkyňa vtedy žalobu zamietla. (Arsenal83)

Legendy kriminalistiky - Roubal (2017) (epizoda) (S01E09)

• Ivan Roubal zomrel 29. júna 2015 vo veku 64 rokov vo väznici Karviná. Zomrel na zdravotné komplikácie súvisiace s jeho celkovým zdravotným stavom. Presné detaily ohľadom príčiny jeho smrti neboli široko publikované, ale bolo známe, že mal dlhodobé zdravotné problémy. Pitva vylúčila cudzie zavinenie. (Arsenal83)