30. dubna roku 1990 otřásla obcí Klučov zpráva o trojnásobné vraždě v rodinném domě blízko trati. Vyšetřovatelům se pro nedostatek stop vraha nalézt nepodařilo, zanechal však za sebou stopu ve formě své DNA. Nový obor kriminalistiky, který se u nás začal rozvíjet právě na počátku devadesátých let, nebývalou měrou přispěl k odhalování i takových zločinů, které by byly dříve nevyřešitelné. Klučovský vrah čekal na své odhalení celých čtrnáct let. (Česká televize)

• Prípad v sebe obsahuje aj jednu záhadu, a to nájdenie dvoch šálok kávy na stole, pričom patrili zo sviatočnej súpravy, ktorú ženy vlastnili a nepoužívali ju bežne, pričom ženy kávu v obľube nemali a už vôbec nie "turka". Hoci to Gančarčík nepotvrdil, zdá sa, že na posilnenie si po vraždách dal dve kávy. (Arsenal83)
  • Dokument neuvádza, že štátny zástupca Richard Štainc potvrdil, že útok "pri zbavovaní sa svedkýň bol taký brutálny, že Gančarčík pri ňom zlomil dva nože".  (Arsenal83)
  • Gančarčíková bývala žena o ňom povedala: "Keď bol triezvy, správal sa normálne. To bolo zriedka. Nemal problém vypiť dvanásť pív ak tomu tvrdý alkohol. Pod jeho vplyvom bol agresívny a vulgárny. Násilím si vynucoval pohlavný styk, opakovane ma bil. Keď som bola tehotná, kopol ma do brucha." (Arsenal83)