Trojnásobná vražda v kruhu rodiny, která se zapsala do dějin kriminalistiky, se stala v květnu roku 1993. Peca, žárlivý manžel a otec s poruchou osobnosti, se rozhodl jednou pro vždy ukončit své trápení a vzít do svých rukou osud nikoliv svůj, ale svých nejbližších. Skutečnost, že po svém činu dokázal vrah litovat pouze sám sebe, dokázala popudit i jinak otrlé kriminalisty. (Česká televize)

• Kajínek o Pecovi povedal, že "Viete, kto zomrel dobre? Pavel Peca. Previezli ho na Pankrác, kde mal miernejší režim, mohol ho tam na cele navštevovať jeho známy z Hradca Králové, tiež väzeň. Tam si mohli sami variť jedlo, a pokiaľ viem, urobili si vtedy "vepřo, knedlo, zelo". Hodovali, napchali sa a Peca hovorí: Vieš čo, mne je nejako ťažko, ja sa natiahnem a schrupnem si. Tak si ľahol a zaspal. Keď ten druhý väzeň musel odísť do svojej cely, chcel ho prebudiť. A nič, nešlo to. Jednoducho ležal a spal. Zavolali najskôr bachara a potom záchranku, nič. Narvali do neho lieky, neprebral sa. Odviezli ho do nemocnice, tam ho tiež neprebudili. No a za tri dni zomrel. To je smrť, že? Také hovado. Keď vidíte, ako normálni dobrí ľudia roky trpia a umierajú v bolestiach, a potom taká sviňa má také šťastie, že sa napchá a zaspí, to je smutné." (Arsenal83)
  • Známy odsúdenec Jiří Kajínek potvrdil, že za mrežami Pecu spoznal a ohľadom jeho väzenia povedal: "Dali ho na Mírov, tam ho všetci brali ako normálneho chlapa, čo hrá s ostatnými futbal. On sa tešil na to, že ho po dvadsiatich rokoch pustí na slobodu, pretože to je predsa slušný človek, čo sa vo väzení správa vzorne. A že si pôjde dať s chlapmi pivko a zahrať mariáš." Paradoxne Peca zomrel len rok predtým, než mohol požiadať o podmienečné prepustenie. (Arsenal83)
  • Pavel Peca mohol v roku 2013 požiadať o predčasné prepustenie, avšak zomrel 24.5.2012, pravdepodobnou príčinou smrti bola rakovina. (Game90)