Cyklus půlhodinových dokumentů nabídne pohled do zákulisí vyšetřování nejznámějších porevolučních kauz, například orlických vražd, Biedermanova gangu nebo sériových vrahů manželů Stodolových. Spolu s tvůrci se diváci podívají na práci různých policejních složek od psovodů přes detektivy až po vyjednavače a seznámí se také s méně známými, ale o to děsivějšími případy vražd v kruhu rodiny. O případech budou hovořit vyšetřující policisté, příbuzní obětí, ale také samotní vrazi. Díky exkluzivním archivním materiálům z policejních rekonstrukcí pak budou mít diváci možnost podívat se skutečným zločincům do tváře a zjistit, jak se ve skutečnosti chovají a jak přemýšlejí. (Česká televize)

Recenze uživatele Arsenal83 k tomuto seriálu (9)

Legendy kriminalistiky (2017)

Z tohto žánru sú neprekonateľné Najväčšie kriminálne prípady Slovenska s dokonalým komentárom Tomáša Maštalíra a charizmatickou atmosférou, ktorá spája to hovorené slovo s fotografiami. Toto je tiež dobré, len je to poňaté trocha iným spôsobom, tak ľahšie, ale niektoré časti sú ozaj špičkové. Ako plus ale chválim to, že sú zaznamenané rozhovory páchateľov s políciou a že vlastne oni sami často rekonštruujú daný prípad. ()

DNA: Odložená spravedlnost (2017) (S01E03)

Tri nevinné ženy prišli o život nielen kvôli zasranému vrahovi, ale aj kvôli nemenovanému Vaškovi zvanému Láhev, ktorých takýchto zmrdov amnestoval, že vraj sa už polepšili. Koľko obetí si táto amnestia odniesla sa asi nedá ani spočítať, ale na znak úcty voči tak veľkolepému činu sme po ňom pomenovali aj letisko. ()

Já, nebohý vrah (2017) (S01E04)

Rozsekal rodinu na franforce, podľa tváre ich už nebolo poznať. A ešte ľutoval seba, že je obeťou vlastne on sám. Napriek tomu zomrel len po 19 rokoch vo väzení v spánku, keď si predtým ešte dal svoje obľúbené vepřo, knedlo, zelo, ktorý si sám uvaril!. A to sa ešte tešil, že o rok ho možno prepustia. Spravodlivosť na svete neexistuje, ani normálna basa pre vrahov, lebo sme humánni, ale hlavnek zločincom. Tu ísť Hornbachu po výpredajové lano bolo efektívnejším riešením. ()

Smrt ve službě (2017) (S01E05)

Mafiáni môžu zabíjať policajtov, ale to aj preto, že pri takejto razii sa vyšetrujú policajti, či strieľali oprávnene, či zakričali v mene zákona a podobné nezmysly, o ktorých mafiánske hovada vedia a preto strieľajú ako prví. Žiaľ, niekto za to stále položí život. Pri akciách proti vrahom a mafiánom by mali byť policajné ruky viac rozviazané a skôr priviazané k spúšti, lebo spoločenský prínos takých zmrdov vzniká len ich smrťou. ()

Vražda nadvakrát (2017) (S01E07)

Obrovská tragédia, ktorú si odniesla dcéra, potom matka, otec rodiny aj brat. Celá rodina roztrhaná na franforce. A vrah? Za dobré správanie prepustený na slobodu a dnes si chodí po hospodách ako nový slušný občan. Vizitka demokratického zriadenia. ()

Rodiče na obtíž (2017) (S01E10)

Myslel som, že u nás je už extrém, že vrahyňa Judita si cca v 24 rokoch pôjde na slobodu po brutálnej vražde 16-ročného kamaráta. Ale ono sú aj iné extrémy. Za vraždu matky si posedieť v base len 3 a pol roka. Niekomu v tej spoločnosti riadne zadrbáva. A zdá sa, že najmä tým, ktorí o tomto rozhodujú. ()

Torzo (2017) (S01E11)

Na prvý pohľad bolo jasné, že osadnícky intelektuál je len obeťou systému a že keď sa časti tela našli u neho doma a zvyšok porezaný na safalátky kdesi vo Vltave, tak to nemôže byť on. Pravda mu priam sršala zo sfetovanej tváre, ktorou dokonca tvrdil, že on dal obeti len facku a chuderka sa tak trochu rozpadla na mäsiarske kúsky. Veľká škoda, že ho rasisticky zavreli, koľko nás ešte svojou slaboduchosťou mohol len obohatiť. Možno aj do Oľana by vstúpil. ()

Heparinový vrah (2019) (S02E01)

"Bral som ich kus od kusu". Nádherné humanistické heslo vhodné pre človeka, čo má zachraňovať životy. Najhoršie je, že motív nebol ani falošne ľudský, že by chcel ukončiť trápenie alebo utrpenie, ale on si chcel zasúťažiť s doktormi, že či mu na to tie kapacity prídu. Najhoršie je, že ide o fungel buzeranta a tak sa do tej basy vlastne mohol tešiť. ()

Novoroční vražda (2019) (S02E03)

Antonín Marčík bol deviant, odsúdený za 4 sexuálne útoky, vrátane jedného na 9-ročné dievčatko. A čo si zmyslel opilec prezident? Že patrí na slobodu, "amnestie volé, to je uhrčitě oběť bolševického hrežimu". A potom jedna žena skončí s petardou v pošve. Nádherné šírenie pravdy a lásky, díky Vašku! ()