Lucky

(festivalový název)
  • USA Lucky (více)

Film sleduje spirituálnu púť 90-ročného ateistu a rôznorodé postavy, ktoré obývajú malé púštne mestečko. Lucky (Harry Dean Stanton), ktorý prežil všetkých svojich rovesníkov, sa ocitá pri priepasti života, pred cestou sebapoznávania, vedúcou k niečomu, čo je častokrát nedosiahnuteľné - osvietenie. (Real Tom Hardy)

Tosi

Vcelku příjemný rozjímací film o smrti a o tom, co tady po sobě zanecháme. Pohříchu jsem se celou dobu nemohl zbavit pocitu, že na film a potažmo Harryho Stantona koukám vlastně ze soucitu. Ale jináč je to velkej frajer, v 90 letech natočit film, neskutečný. ()

Milodar

POZOR! Toto není film o člověku, který by měl nějakou nemoc a čekal brzskou smrt. Lucky je absolutně v pohodě. Spíš tedy řeší pomíjivost života v takové vyšší, lidské rovině. Z filmového hlediska klenot, plný napětí, našlapaného děje, skvělých hereckých výkonů, dialogů a hlubokých myšlenek. Nejhodnotnější na tomto filmu je právě umírněnost, není tam opravdu nic přemrštěného, žádné divadýlko, jen ryzí opravdovost. Jistě, Lucky není Aquaman, ani Džek Sperou. Díky Bohu. Pro mě určitě TOP 10 všech dob. ()

Biopler

Stantonova rozlúčka s kinematografiou i vlastným životom. Pohľad na chlapíkove bežné dni kde jediné čo zaujme sú večerné klábosenia v bare. Tie však príbeh nikam neposúvajú a tak sa natíska otázka o čom mal byť film. Asi len fakt o poslednej roli Stantona. V pamäti zostane skôr rolička Davida Lyncha a jeho múdrosti o korytnačke. ()

Mohammed

" Ne, vím, že je to pravda a na pravdě záleží! (...) Jo, pravda je věc. Pravdou je, kdo jsme a co děláme. A musíte tomu čelit a přijmout to. Protože pravda o vesmíru čeká. (...) Pravda o tom, co je a co jsme všichni. (...) Že všechno odejde. Ty, ty, ty, já, tahle cigareta, všechno. do temnoty, do prázdnoty. A nikdo to nezmění. A zůstanete ungatz (...) Nic, to je ... to je všechno. (...) Usmívejte se." ()

DonBraso

Po prvotním nadšení jsem upadl spíše do deprese.J.CLynch a jeho prvotina,na druhé straně poslední film H.D Stantona před smrtí.Filmově jsem si užíval dialogy,ale tenhle zapadákov mě přestal bavit po půl hodině stejně.Někdy si člověk říkám,proč to chci vůbec dodívat a o čem to vlastně celé jako mělo být.Chodíte do baru,kde je pár karikatur,jdete do jídelny a máte to stejný,jste doma a nudíte se,sem tam někoho potkáte z armády,na všechno máte svůj názor a všechno je to jedno,protože film je bez svěžího vánku,kterýmu vlastně chybí svůj osobitý styl.Stanton sice hraje svoje poslední dobře,ale já se do tohohle nedokázal absolutně vžít.50% ()

haack

Krásný upřímný film o stárnutí a loučení se se životem, který je opravdu solidním rozloučením westernové legendy Harryho Deana Stantona... Málokterý film, který je o obyčejném životě dokáže zaujmout. Musí v něm "něco" být. Zde je moudrost, nadhled i humor. Přesný koktejl vlastností, které od starého pána očekáváte. Navíc jako fanoušek Davida Lynche jsem byl potěšen ho po dlouhé době vidět. I zde jeho role musí obsahovat kus surrealismu... 8/10 ()

vyhnalek

Komedie o stárnutí je poctou hlavně pro všechny zúčastněné herce, kteří na plátně předvádějí doslova koncert, který vyvolává úsměv i dojetí na těch správných místech. ()