Sen Rubina "Hurikána" Cartera vyhrát šampionát v boxu ve střední váze se hroutí poté, co je zatčen společně s dalším mužem za vraždu tří lidí v baru v New Jersey. Nespravedlivě obvinění Carter a John Artis byli usvědčeni a odsouzeni na doživotí ve věznici, kde se Carter rozhodl dát průchod své frustraci a svému zoufalství tím, že sepsal svůj příběh. O několik let později mladý Američan žijící v Kanadě poprvé v životě pochopil směr, kterým se má ubírat, když si přečetl Carterovu knihu. Začal si s ním psát. Ani ne dvacetiletý mladík byl natolik přesvědčený o Carterově nevině, že přesvědčil sociální kurátory, aby rozjeli kampaň za jeho propuštění. Ačkoli byl Carter nejprve vůči těmto aktivitám opatrný, brzy si ho získali svým výjimečným nadšením a nesobeckým nasazením v jeho případu, což okomentoval slovy: "Nenávist mě přivedla do vězení, láska mě dostane ven." Carter v sobě našel víru a rozhodnost pustit se znovu do boje za spravedlnost, nakonec opustil stěny věznice jako svobodný člověk. (TV Nova)

ghostwo

Pro ty kteří film ještě neviděli, bych jen řekl, že je to sice film o boxerovi, ale ne o boxu a už vůbec ne ve stylu "ze sportovního prostředí". To je konstatování faktu, neříkám to jako negativum.Já toto nevěděl a docela bych tu informaci uvítal. Naráží se zde na otázky rasismu, křivého obvinění, nespravedlivého uvěznění. Ve vězení Hurikán trošku filozofuje (co tam má taky dělat, že), pere se s vlastní psychikou a snaží uniknout od kruté reality vězení, trochu ve stylu Motýlka.Velká část filmu se odehrává ve vězení a na konci je z toho soudní drama a trochu hraní na city (poměrně uspěšné hraní). Trvalo to déle než mě film začal bavit, ale poměrně to stálo za to (Denzela mám prostě rád). 3 a 1/2 hvězdy. ()

BenNat

Rubin Carter je bojovník. A to nejen mezi šestnácti provazi a nejen v šestnáctém kole, jak praví jeho autobiografie, on je bojovníkem po celý život. Nikdy se nezastavil, vždy za sebe bojoval a to je neuvěřitelně úctyhodná vlastnost. Jsem fascinována tímto životním příběhem a film ho velmi věrně vystihuje v nejjemnějších nuancích Hurikánova života. Protože jsem se dříve o Rubina ani v nejmenším nezajímala, měla jsem poněkud obavy, že film bude něco mezi Rockym a Prison Breakem. Dál od pravdy jsem snad ani být nemohla. Protože mnohem víc než o boxu a o životě v cele je to o vytrvalosti, kterou mu závidím a rasové nesnášenlivosti, kvůli které je mi ho líto. O to víc pak na diváka dolehne boj, kterým s ním v jeho rohu vedou slavní boxeři a zpěváci za jeho propuštění, přičemž všechny skončí marně, až se objeví skupina zapálených Kanaďanů bez moci a vlivu, ale s notnou mírou entuziazmu ho z vězení vyseká. Nicméně mám ale jednu drobnou výčitku. Přeskoky v jednotlivých životních etapách Rubina Hurikána Cartera mi nevadí, naopak dodávají výslednému dojmu šmrnc, ale často chybí označení roku a místa, případně když už tam je, tak pouze ve stylu o sedm let později, protože ale nevíme, z jakého roku byla předchozí scéna, tento údaj je nám dost na nic. Chtělo to základy matematiky a pak sjednocení s wikipedií, abych si v příběhu udělala časový pořádek. ()

Markusak

Nádherný film. Tato událost je velmi smutná a musela být pro "hurikána" velmi těžká. Film natočení podle této události nádherně vystihuje, jak to bylo. Ukazuje příběh, jak byl a určitě by ho měl každý zhlédnout, kdo věří v naději. ()

Dr.Marek

Nádhernej, hlubokej a filozofickej film. Denzel krásně ukázal "sílu meditace" a "sílu skutečného bojovníka," ač je film chvílemi trochu zdlouhavý. Ale na škodu to není. ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison