Santa Clarita Diet

• USA Santa Clarita Diet
USA, (2017–2019), 14 h 37 min (Minutáž: 26–36 min)

Victor Fresco

Drew Barrymore, Timothy Olyphant, Liv Hewson, Skyler Gisondo, Natalie Morales, Kaylee Bryant, Ricardo Chavira, Mary Elizabeth Ellis, Richard T. Jones (více)

Bývali to obyčejní manželé, realiťáci, dokud se ona nezměnila a nezavedla je na cestu zkázy a smrti. V dobrém slova smyslu. (Netflix)

misterz

Je to len taká blbinka, ale svojim spôsobom je to zaujímavé. Miestami postavy síce sršia trápnym humorom a niektoré mi boli svojim hereckým prejavom nesympatické (napríklad ten mladíček a nápadník dcéry podarenej manželskej dvojky), ale celkovo som prekvapený, ako to fungovalo. Kto hľadá niečo nenáročné a niečo také, čo aj chvíľu vydrží a nechce sa mu práve hľadať nové filmy, tak toto je to pravé orechové. Nadpriemer. 75/100 ()

boshke

No jo, sem tam jsou zombie nechutnosti poněkud za hranou, ale i tak je příběh průměrných maloměšťáků, skvěle zahraných Drew a Timothym, kteří se snaží s klidnou hlavou vypořádat s faktem, že se ze záhadného důvodu z jednoho z nich stal zombík, k neodolání. Nadšen ohlášením druhé série, netrpělivě ji očekávám... 2. série - Velký posun nahoru. Jako kdyby si s první sérií nikdo moc hlavu nelámal, že je to jen taková blbůstka, a po jejím (relativním) úspěchu si řekl "OK, tak to začneme brát vážně a dáme tomu nějaký rámec a úroveň". Nevěřil bych, že tomu dokáží dodat takové komplexní a v rámci možností smysluplné pozadí. Neustále mne u Santa Clarity baví ta snaha hlavních postav kombinovat všední a nevšední věci; třeba zabíjení nácka a večeře v té nové čínské restauraci. Timothy je sérii od série kouzelnější... 3. série - Ne že bych vítal zaříznutí seriálu, ale pravdou je, že třetí série mne až tak nedostala. Po úspěchu (?) té druhé se naopak tvůrci rozhodli "pořádně rozmáchnout" a už mi to celé začalo připadat takové dost překombinované... 90% (1. série - 90%, 2. série - 100%, 3. série - 70%) ()

Tom Riddle

Sheila a Joel Hammondovi žijí spokojeným, byť vcelku rutinním životem manželů ve středním věku. Pracují jako realitní makléři, vychovávají náctiletou dceru a udržují přátelské vztahy se svými podivnými sousedy. Život se jim ovšem postaví na hlavu ve chvíli, kdy Sheila zemře a začne mít chuť na lidské maso. Dokáže se rodinka udržet pohromadě a zachovat si tvář (tu obraznou), když se chodící nemrtvé mámě její skutečná tvář rozpadá? Z bizarního ústředního nápadu pramení všechno, co se k seriálu váže, tedy bizarní humor, vizuál i herecké výkony. Pravda, sem tam se objeví nějaká ta nechutnost (trocha toho blitíčka, pojídání vnitřností a další blitíčko, možná i na druhé straně obrazovky), většinu času se ale jedná o překvapivě kreativní a výborně vypointovanou komedii (diskuzi na téma "kam s ním" z 1x07 jen tak nezapomenu), která v sobě kombinuje atmosféru Zoufalek a Trávy se špetkou zombie gore. Navzdory tomu, že scénář je inteligentní, mohlo to dopadnout příšerně, mezi ústřední čtveřicí ovšem panuje skvělá chemie a dokonalý timing (Drew Barrymore je v roli mombie přímo fantastická), díky kterému ze seriálu v každém okamžiku sálá prapodivně roztomilá energie. Tu dokonale dotváří pasující praštěná hudba a plejáda guest starů a recurringů, kteří potěší každého seriálového fandu. První sérii jsem hodnotil spokojenou, byť opatrnou čtyřhvězdou, především z obav úbytku kvality. Druhá série ovšem kvalitu nejen drží, naopak ji zvyšuje, je vtipnější, napínavější, šílenější, a od samého začátku srší množstvím božích nápadů všeho druhu, a mně tak nezbývá, než to odrazit v aktuálním hodnocení. ()

neo93

Skvělý originální seriál od televizní společnosti Netflix, který se nevidí každý den. Když se jednoho krásného dne, v městečku Santa Clarita v Kalifornii, probudí Sheila, realitní makléřka, manželka Joela, (který pracuje stejně jako ona v tomto odvětví) matka 16-leté dcery Abby, ještě netuší, jak moc jí to změní dosavadní život. Ráno vše vypadá normálně až na to, že ji neobvykle bolí břicho. Když však vyvrhne neskutečné množství zeleného slizu a to přímo v domě, který nabízí k prodeji, navíc v přítomnosti možných zájemců ke koupi, nevypadá to úplně na běžný den, zvláště když v této neobvyklé činnosti pokračuje také v koupelně. Krátce po tomto incidentu se Sheila dozvídá, že se stala nemrtvou, tedy zombie. Tak začíná tento seriál, který v dalších epizodách přináší ještě více výstředních situací, do kterých je zapojen nejen hlavní manželský pár v podání herecky výborně sladěného dua Drew Barrymore a Timothy Olyphant, ale i dcery Liv Hewson, tak i dalších lidí v jejich blízkém okolí. Není to pro ústřední postavy prostě jen tak, obstarat lidské maso a přitom zůstat, alespoň trochu normální rodinou. Z tohoto prostého faktu čiší největší porce vtipu v přijatelné míře, zároveň humor také stojí i na rodinných, sousedských či partnerských základech. Musím vyzvednout také hudební složku, která je bezchybná, zvláště v závěrečných titulcích. Seriál není úplně pro každého, ale pokud dokážete překousnout nějakou tu porci krve nebo utrhnutou část lidské končetiny, skvěle si užijete tuto rodinku, která má trošku netradiční zálibu. ()

M.i.k.e

už samotný nápad,kdy "zombíci" jsou úplně normální a ne chrčící hromádka kostí a kůže je super.Když se k tomu navíc přidá neodolatelná Drew Barrymore a ještě lepší Timothy Olyphant,vznikne vtipná,návyková a nebýt některých trochu explicitnějších věcí i překvapivě rodinná podíváná.Škoda,že se Netflix rozhodl po třech řadách zrušit.Klidně bych si ještě pár dílů dal...80% ()

• V epizodě Sheila (Drew Barrymore) rozbije talíř, na kterém je vidět nápis „Prague Cas...“, tedy Pražský hrad. Všimne si toho i Sheila a zareaguje na to. (Wade)
  • Drew Barrymore v seriáli konzumuje ľudské mäso, no v skutočnosti je vegetariánka. Mäso bolo vyrobené z rôznych produktov ako napríklad gumení medvedíkovia, sušené jablká, cviklový pretlak či cestoviny. (Astonko)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy… (více)