Reklama

Reklama

Ba xian fan dian: Ren rou cha shao bao

  • Hongkong 八仙飯店之人肉叉燒飽 (více)

Obsahy(1)

Sadistický psychopat, který zabije při hádce protihráče v hazardní hře prchá před policií do Hong Kongu. Zde začne pracovat v místní restauraci jako kuchař. Majitel i s celou rodinou za záhadných okolností zmizí a náš antihrdina převezme vedení nad restaurací. Každého, kdo by na něj chtěl vrhnout stín podezření, nemilosrdně zlikviduje a pomele do jídla hostům. Po určité době přesto vzbudí podezření u místní policie, je zatčen, vyslíchán a mučen, aby prozradil, co se stalo s majitelem a jeho rodinou. V druhé části filmu sledujeme nátlak policie, spoluvězňů a lékařů za účelem získání informací nebo doznání, že má ve "ztrátě" rodiny prsty. (Flipnic)

(více)

Recenze (51)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Když se v Hong Kongu snaží o humor, tak mě jejich tvorba v drtivé většině případů míjí širokým obloukem... Rádoby humorné policejní vložky sice postupem času zcela zmizí, ale ze začátku tam jsou a to v míře větší než-li malé. Přitom kdyby Untold Story bylo od začátku zcela vážné, tak to mohlo výtečně fungovat. Obvzláště, když se snímek může opřít o tradičně prvotřídního Anthony Wonga. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

V podstatě běžný příběh jednoho šmejda, který vyvraždí rodinu majitele restaurace a následně vraždí, znásilňuje, kuchá, řeže, porcuje, rozemele, vykošťuje, vyvrhuje, vaří, peče a nechává sníst hosty restaurace každého, kdo by na něj vrhnul sebemenší podezření ... V počátku totálně ujetá partička policajtů se mu ale asi v půli filmu dostane na kobylku a následuje jeho zatčení, vyslýchání, mučení a vzájemná hra o to, kdo koho nakonec zmanipuluje ... Úžasný Anthony Wong zde hraje neuvěřitelně odporného hnusáka, který je ovšem také schopen ustát neskutečný nátlak a mučení ... Bohužel kombinace asijského humoru s explotation žánrem je opravdu na škodu, ovšem od půli nabírá film neskutečné grády!!! Toto je film, který opravdu překračuje veškeré hranice. Vyvraždění rodiny majitele restaurace je jedna z nejšílenějších scén, jaké jsem kdy v horrorech a obecně násilných filmech viděl ... Tady šli tvůrcové až za hranice jakýchkoliv nepsaných pravidel horroru a Wong zde sekáčkem v přímých záběrech vraždí (- censored by myself -)... Upozorňuji, že film opravdu není pro slabé nátury a běžného diváka!! I já jsem z něj byl docela otřesen a některé scény mi dávaly hodně zabrat ... ale je to prostě extrémní, ohavný, neskutečně brutální a násilný exploitation. Vůbec jeden z nejdrsnějších filmů, jaké jsem kdy vůbec viděl ... Pro okrajové publikum, kam se rozhodně řadím... ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Jak se zdá klasika a to po právu, jedná se o výtečnou záležitost. Na jedné straně máme lehce stupidní humor mezi členy policejního sboru, na druhé umíněného řezníka zabijáka a jeho bezcitné počínání. Je to bláznivý, ale ten humor mi v tom vůbec nevadil, bavil jsem se. Docela to celkově odlehčil, a jestli je to plus nebo mínus, toť otázka - tenhle film je místy vážně sick, ale celkově zase až tak nepůsobí. A čím to že je to sick? No například je zde prvotřídní scénka znásilnění, epizoda s masovými těstíčky (což je napůl opět humor), jedna solidní porcovačka zaměstnance, ale hlavně onen vyhlášený masakr sedmičlenné rodiny (plus babičky), který přijde až na závěr a kolem kterého se to vlastně celé točí. Když se náš hrdina Mr. Wong přibližuje se sekáčkem v ruce ke zbývajícím čtyřem malým holčičkám, klečícím na podlaze, tomu říkám moment. Naříkají marně, všechny je podřeže, naporcuje a vyhodí - tak to dělá s každým... Čili jak říkám, má to své sick chvilky, ale přesto oddechovka, nemůžu si pomoct. Jinak líbil se mi občasný důraz na zvláštní detaily, herecký výkon představitele hlavní role, a režisérovo neskrývané zalíbení v Coca-Cole:) ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

V zásadě nemám nic proti jakémukoli filmovému násilí - může být použito jako prostředek k libovolnému filmařovu cíli, proto je nesmyslné jej paušálně zavrhovat. Co se mi však velmi hnusí, je kombinování opravdu brutálního násilí s humorem. Natož s humorem čtvrté cenové kategorie. V jistých kruzích kultovní snímek The Untold Story užívá ve své první polovině právě tuto kombinaci, takže ačkoli pár scén je velmi působivých, ve výsledku je mi spíše protivný. ()

Paldini 

všechny recenze uživatele

The Untold Story je žánrový mišmaš, od kriminální komedie v hongkongském stylu počínaje až po velice krutý exploitation zabijácký horror, kde padají všechna tabu. Film je často srovnáván s Ebole Syndrome, a to asi ze dvou důvodů. V obou filmech hraje hlavní roli psychopatického vraha Antony Wong a oba filmy režíroval Herman Yau a vlastně i námět je celkem podobný. Mimo jiné, je to právě Antony Wong, který celý film utáhl. Já tohle srovnání obou filmů vidím trochu odlišně. V Ebole hraje Wong celkem komickou postavičku, i když na druhou stránku pěkně brutální. V Ebole hlásí jednu hlášku za druhou, tady mlčí, a když něco řekne, tak člověka zamrazí. Hraje postavu, která vůbec žádný humor, oproti jiným charakterům, do filmu nepřináší, je decentní (i když nějakou tu grimasu si neodpustí), nekompromisní, zákeřný a v závěru fakt hodně tvrdý parchant, který nemá žádné výčitky, dokáže si zahrávat se svými vyšetřovateli a zároveň si je vědom svých limitů, kam až může zajít, při závěrečném policejním výslechu, kdy se vyšetřovatelé promění z počátečních komických figurek v nekompromisní mučitelé. A ten příběh, který si nakonec od Wonga vyslechnou, určitě slyšet nechtěli a divák ho i uvidí. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (4)

  • Film volně vychází ze skutečné události, ale není přesnou rekonstrukcí. V roce 1985 vyvrhlo moře v Macau kusy lidských těl. Policie zjistila, že by se mělo jednat o ostatky čtyř osob. Po osmi měsících policie obdržela dopis, kde bylo varování a informace o zmizení deseti osob - majitele restaurace "Baat-Sin", dalších osmi členů jeho rodiny a jedné najaté pracovnice. Policie po delším vyšetřování zajala pracovníka jménem Wong Chi Hang, který se nakonec přiznal k zavraždění všech deseti osob. Před tím, než měl proběhnout soud, však Wong Chi Hang spáchal v cele předběžného zadržení sebevraždu. (Flipnic)
  • Jedná se o jeden z nejextrémnějších, nejnásilnějších a nejbrutálnějších filmů v historii... (Flipnic)
  • Anthony Wong Chau-Sang získal za hlavní roli v tomto filmu cenu na 13th Hong Kong Film Award v roce 1993 jako nejlepší herec v hlavní roli. (Flipnic)

Reklama

Reklama