Středoškolák Jakub (Oldřich Kaiser) musí během léta absolvovat prázdninový jazykový kurz. Hned po příjezdu jej ale čeká nepříjemné překvapení: lektorkou kurzu je učitelka Klára Fišerová (Daniela Kolářová), která Jakuba nechala propadnout. Rozvedená učitelka s sebou má pětiletého syna Davida (Tomáš Holý) a Jakub tak naplánuje brilantní pomstu. Akce se mu však vymkne z rukou i ze srdce... (Bohemia MP)

TV spot

MaxForValue

Setkání v červenci je na dnešné počiny obyčajný snímok, ktorý však v dobe svojho uvedenia musel vzbudiť určite nemalé vášne, keďže zobrazoval zakázanú lásku medzi učiteľkou a študentkou. Kolářovej angličina za veľa síce nestojí, ale spoločne s Kaiserom vytvorila na plátne údernú dvojicu a pod taktovkou majstra Kachyňu vytvorili príjemné (v mojom prípade januárové/lednové) stretnutie s divákom. ()

Pajky3

Opět jeden z ohranejch letních filmů, kterej mi tak trochu splývá s jiným kouskem, ve kterým se promenáduje Daniela Kolářová. Akorát Hanzlíka nahradil Kaiser. Navíc je tady Tomáš Holý. Mam problém, protože u Kaisera si nepamatuju jinou roli než tuhle a itala ze Slunce, seno. Buď jsem ignorant anebo je to jeho nejlepší film. ()

tomtomtoma

Zajímavý příběh o sblížení dvou lidí, kteří nejdříve k sobě cítili nesympatie, ale pod vlivem malého Davida (živelný Tomáš Holý) se mění ve velkou lásku. Lovestory mezi učitelkou angličtiny Klárou (dobrá Daniela Koláře) a jejího studenta Jakuba (Oldřich Kaiser), rebela z donucení, na prázdninové jazykové škole. Ty dva protipóly si zařínají uvědomovat, že ten druhý není tím hrozným, za kterého ho považují, ale naopak tím, co by od života a od partnerství chtěli mít. Z filmu vyvěrá radost ze života a trend, aby se lidé v osobních záležitostech nenechali do ničeho tlačit svým okolím, ani falešnou morálkou, ale zvolili tu cestu, která je pro ně osobně nejpříjemnější. I dkyž ti dva byli k sobě přitahováni od samého počátku, jen zvolili špatný přístup. Další zajímavé role: společenskými konvencemi příliš upnutí Eda (Svatopluk Matyáš), Klářin skvělý přítel, jeho matka (Vlasta Fabiánová) a učitelka Vlasta (Emma Černá), která snad věděla o všem. A tak vznikla neobvyklá, ale krásná lásky, plná radosti. ()

pakobylka

Mile úsměvná prázdninová romance, která je zcela nezávislá na proudu času. Dokáže Vám přiblížit zlatavý žár slunečních paprsků i vůni ozónu za letní bouřky. Nechybí jí odvaha ani upřímnost, ale má i slabé chvilky, kdy se snaží možná až zbytečně usilovně - a právě v takových okamžicích se z ní potichoučku vytrácí bezprostřednost, aby byla dočasně, leč flexibilně zastoupena maličko křečovitou rozpustilostí. Veškerá její zakolísání ale s přehledem vyvažuje sympatická ústřední dvojice ... vlastně trojice, neboť Tomáš Holý byl nepřehlédnutelný talent s naprosto jedinečným a přirozeným projevem ... 3,5* ()

SOLOM.

Další z řady československých romantických komedií, která mi k srdci zrovna nepřirostla. I když je fakt, že Oldřich Kaiser a Tomáš Holý podali docela přesvědčivé a dobře zahrané výkony. Což bylo taky největší plus tohoto Setkání v červenci. No a samozřejmě nesmím opomenout ani několik vtipných situací – zvláště pak v první polovině filmu, která se mi osobně líbila nejvíc. ()

• Mejdany po večerech byly na denním pořádku. „Táboráky a veselí pokračovalo i v privátní podobě," přiznala Eliška Kachyňová, dcera slavného režiséra, která měla na starosti kostýmy. (Zdroj: ahaonline.cz) (DexMASTER094)
  • Ve filmu hraje Tomáš Holý pětileté dítě, ve skutečnosti mu bylo už 8 let. (AndewMX)