Černá komedie režiséra Bong Joon-hoa (SnowpiercerOkja) sleduje chudou, ale mazanou čtyřčlennou rodinu, která se rozhodne infiltrovat do bohaté domácnosti byznysmena Parka. Co se může stát, když se setkají dva tak odlišné světy? Originální dílo mistrovsky pracuje s prvky thrilleru, dramatu i satiry a přináší vtipný a nepředvídatelný divácký zážitek. Parazit byl oceněný Zlatou palmou a podle mnohých ohlasů se tak stal nejzábavnějším vítězem festivalu v Cannes od dob Pulp Fiction. (Aerofilms)

Accuphose

Ten film lze rozdělit na několik částí, ale já to dělat nebudu, poselství přes spoustu vtipných scén je jasné... Krysy se žerou navzájem, když jde do tuhého a kdo má peníze, má právo volby, chudák si to může jen představovat 5* ()

st4nford

Jeden z nejlepších filmů roku 2019. Postmoderní postupy ala Tarantino/Lynch jsou zde hezky doložitelné a scenáristé+režisér s nimi velmi citlivě pracují.Díky kombinaci žánrů jsou situace nepředvídatelné a klišé motivy jsou prezentovány neotřele. Pozoruhodná filmové záležitost, která si zaslouží pozornost. ()

Frecerick

Neměl jsem k tomuhle filmu velká očekávání a čekal jsem spíš nějakou vtipnou oddechovku.. o to víc jsem byl pak byl ohromen. Film i přes delší stopáž odsýpá, a když porovnáte začátek a konec filmu, vypadá to jako dva úplně odlišné žánry. Bavil jsem se, došlo k zamyšlení a i k těm smutným emocím. I když jde o "kulturně hodně cizí" snímek, rozhodně stojí za zhlédnutí. Scéna se slow motionem a vodou top. 8/10 ()

Poleloukales

Kategorie 1A plus! Na něco tak nápaditého, s fantastickým nadhledem promyšleného a přesto jakoby levou zadní natočeného si naše lehce zatuchlá, mírně korodující kinematografie asi bude muset nějakej ten pátek ještě počkat! Při pohledu tuhle partu vykutálených čtveráků, kteří na rozdíl od švejkojidních filmových poloblbů nejednají jako úplní vypatlanci, by měli jejich čeští tvůrci hromadně odevzdávat licence a tiše zpytovat svědomí. Film plný skvěle rámovaných a prokomponovaných obrazů, nekorektního štěpného humoru, ve kterém si všichni se všema vytírají prdel, nevyhnutelně vede k spektakulárnímu finále. Epilog plný bezútěšné bezvýchodnosti tomu všemu dává krutopřísný štempl "A co jako s tím jako chceš kurva dělat!" ()

Tomas_PO

Tak na toto je ťažké nájsť vôbec nejaké slová. Podivný kórejský mix čiernej komédie s absurdnými vsuvkami, no zároveň výrazným spoločenským odkazom kontrastu života chudobných a bohatých. Niektoré scény, najmä tie z kórejských slumov sú natočené dychberúco. Škoda mierne dlhšej stopáže, hlavne v strednej časti filmu dynamika opadne. Milión detailov, spústa naznačených dejových línií, z ktorých by sa dalo natočiť aj niekoľko filmov. ()

KoudyTheAlko

Kdo chce moc, nemusí mít nic. Jak snadné je o vše přijít kvůli chtíči. Kdo chce málo, ten může mít všechno. Film vás v první části nejspíš pobaví až do momentu, kdy vám ukáže, jak špatná zábava tohle vlastně byla. Pokud jste se taky zamysleli nad tím, jak sofistikované bylo počínání samotné rodiny a přemýšleli jste o tom, jak snadno se dá využít něčí důvěřivosti v první části, ta druhá vám zase jasně ukázala, proč se takové úmysly nevyplácí. Kdo chce moc, nemá nic. Jak komediální část, tak dramatická část však vůbec netlačí na pilu a příjemně se nese. Diváka nechá přemýšlet o tom, kam a jak se bude děj dále posouvat a minimálně já jsem závěrečnou dynamickou thrillerovou eskalaci takovým způsobem nečekal. Jeden z mála skvělých filmů za rok 2019. 90% ()

Gregor_Samsa

Mnoho povyku okolo jedné poměrně zdařilé jednohubky, ale zjevení jako v případě nejlepších filmů Kim Ki-duka to není a ani být nemůže. Tarantino, jistě; humor, krev, groteska, navážno; protřepat, promíchat; pejsek s kočičkou vařili film a uvařili ho dobře. Ale řekněme si to na férovku, jak to opravdu je: jednohubka, trošku přepálená stopáž, zvládl jsem to, ale hlavní cena v Cannes? Nevím, dál… [60%; 2019-11-09 BioOKO] ()

moriero

Začalo to jako taková obrácená verze Millerovi na tripu a skončilo ve stylu mého milovaného španělského La Cara Oculta. V tom nejlepším slova smyslu šílená korejská jízda, ze které mi spadla brada. Předně musím pochválit casting (první veskrze sympatičtí žluťásci, které jsem v pohodě rozpoznal podle ksichtu), poté dávám palec hore za suchý drzý humor. Celkově to všechno bylo strašně hezky drzé, troufalé a nekompromisní. Kdyby ten žánrový zlom ze svižné crazy komedie v temný thriller nebyl tak... tak zlomový, vypálil bych plný počet hvězd. Moc se mi taky líbilo dojemné rozuzlení tajemství ohledně postupného rozsvěcování na schodišti, když se pan Park vracel unavený z práce domů. Z postav jsem měl dva favority - a jejich zbytečná smrt na garden party mi trochu pokazila náladu. Ale jinak nemohu než chválit, chválit a chválit. Za mě poctivých 90%. ()

aannemer

Solidně ujeté, morbidní a černě humorné. Pomalu chápu, že když se chci u filmu z posledních let zasmát, nemá smysl sahat po neasijských případně neseverských filmech. ()

Novko

Parazit je velice Zajímavý. Je hodně zajímavé sledovat jak všechno probíhá a do konce momentu nevíte jak to dopadne. Hodně povede drama a v několik záběrech je to velmi napínavé. Režijní práce je výborně odvedená stejně tak i scénář, který se může rovnat Taratinovým peckám. Od teď má Bong Joo Ho mojí pozornost a budu sledovat jeho filmografii. 9/10. ()

kokofek

Vůbec jsem netušila co Jižní Korea umí! Už jsem se dlouho tak dobře nebavila.Mistrovská režie,skvělé herecké výkony a nepředvídatelný děj což já miluju. ()

mouzi

Je to proste pecka z jineho sveta. Po dlouhe dobe jsem se dostal ke snimku z jine nez hollywoodske nebo evropske produkce. Rejza tady micha nekolik zanru dohromady a umi to servirovat setsakra dobre. Dokazal me i drahou polovicku po celou dobu udrzet jak prikovane, a to veru neni jen tak. Ted tak premyslim, jak to v te Koreji vlastne funguje. Ze by navrch huj a vespod fuj..? ()

john986

Prvni pulka komedie 100%, druha thriller, psycho-peklo 20%. Celkove mne to vubec dohromady nesedlo, po te prvni pulce obrovsky zklamani ()

Džun-ho Pong chystá sci-fi spektákl

Džun-ho Pong chystá sci-fi spektákl

20.01.2022

Jihokorejský režisér a scenárista Džun-ho Pong (Pečeť vraha, Ledová archa), jenž se svým posledním snímkem Parazit před dvěma lety ve velkém zabodoval na předávání Oscarů, chystá svůj další projekt u… (více)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Našel seriálový Parazit hlavní hvězdu?

Našel seriálový Parazit hlavní hvězdu?

12.02.2020

Parazit zaznamenal na Oscarech bezprecedentní úspěch, když jako první cizojazyčný film vyhrál nejlepší film roku. Ještě předtím však bylo jasné, že se producenti pokusí oceňovaný film přiblížit taky… (více)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů