Whitney: Úžasný hlas, smutný příběh

• Česko Whitney: Být sama sebou (festivalový název) (více)
Velká Británie / USA, 2017, 90 min (Alternativní 101 min)

Životní příběh americké zpěvačky, který z hvězdných výšin dospěl k tragickému rozuzlení... Dobývala hitparády po celém světě, svou krásou si podmanila i filmové plátno, vydělávala miliony dolarů. Přesto americká zpěvačka Whitney Houston nikdy nenašla to, co hledala – osobní svobodu a rodinné štěstí. Uznávaným režisérům Nicku Broomfieldovi a Rudi Dolezalovi se podařilo najít a zpracovat velké množství dosud neviděných záběrů a exkluzivních nahrávek, tak aby ve spojení s exkluzivními výpověďmi členů nejbližší rodiny a spolupracovníků nabídli bez příkras pravdivý obraz zářivé hvězdy. Dokument tak zachycuje kariérní růst mladé zpěvačky a její cestu na vrchol světové populární hudby, ale i soukromý život plný pochybností a nezvládnutých závislostí. Všechny kroky a životní rozhodnutí Whitney Houston nezadržitelně směřovaly k 11. únoru 2012, kdy její život tragicky skončil v pouhých 48 letech. (Česká televize)

Evan7

Tento dokument sa mi páčil oveľa viac, ako ten "Whitney". Ide viac do hĺbky, viac sa rozoberajú jej negatíva a pády, vzťahy s rodinou a blízkymi a samozrejme aj ju ospevujú, ale tak čo majú klamať, keď bola dobrá? ()