Yeti: Ledové dobrodružství

• USA Smallfoot (více)

Animovaný dobrodružný film pro diváky všech věkových kategorií. Je opakem legendy o yetim, protože v našem filmu mladý bystrý yeti Migo objevuje svět pidinožek = lidí (yeti s malou nohou). Veselý příběh o přátelství, odvaze a radosti z objevování nových věcí. (Vertical Entertainment)

Jaro.Krafcik

Prvý animovaný film v roku 2019 prekvapil. Yeti a snezne prostredie bolo rozmanité a pôsobivé aj keď mám už svoje detské roky za sebou, tak ma film bavil a musím povedať že na niektoré animáky by sa aj možno oplatilo vidieť na velkom plátne. Určite by to malo svoj efekt. Piadinožka zabodovala už len za svoj netypický názov. 4* ()

pakobylka

Animák, který jde na věc z úplně opačné strany, než je obvyklé. Neboť nechává YETIHO, aby hledal ČLOVĚKA. Nicméně ... až tak mi nesedí jak styl animace, tak vlastní realizace zápletky. Nepřijdou mi nijak zvlášť špatné - ani nijak zvlášť dobré. Prostě mi nejsou sympatické, nic víc a nic míň. Snad proto, že předvádějí veselí až příliš teatrální ... snad proto, že jim moc nevěřím. Jakoby sloužily příběhu, který je sice CHTĚNÝ, ale nikoli upřímný ... jakoby jeho tvůrci naplňovali plán, nikoli dětské sny ... 2,5* ()

Master19

Nadstandardní animák v kterém lze na komunitu yetiů nasadit analogii tolika situací, až to děsí. Stav kdy "vůdce" udržuje poddané ve strachu lží pro jejich dobro je sakra vošajstlich. I zde pravda nakonec vyjde najevo a dalo by se říct zvítězí, ale za cenu naprosto tupého závěru, který totálně zabíjí jinak dobře vymyšlený animák. Nikdy více, ale je to škoda... ()

Shakers

Čakal som, že ma to bude viac baviť, no asi som na niektoré animáky už starý, alebo to naozaj mohlo byť aj lepšie. Nebolo to zlé, keď sa to konečne rozbehlo a odhalili sa tajomstva Yetiov, ale sklamali ma postavy. Občas to malo nudne pasáže, kde to ani vtipy nezachránili a horšie na tom je, že ani postavy za moc nestali. Celkovo sa ale jedna o dobrú zábavu zo zaujímavým príbehom a zvykmi Yetiov, animácia ujde, hudba prijemne ladí a pekne doplňa aj emotívne momenty, no najväčší plusom tu pre mňa boli pesničky, ktoré sú dobre naspievané, pekne melodické a asi sa aj najviac vryjú pod kožu. 70% - 3* ()

LuiCJ

Od tohto filmu som zo začiatku veľa neočakával. Trailery neprezradili z príbehu takmer nič a preto niektoré scény v traileroch pôsobili príliš detsky a rovnako aj humor, ktorý ukážky obsahovali. Film je však o niečom inom, v traileroch neviditeľnom. O snímku som po prvý krát počul, keď som si bližšie začal študovať informácie o Yetim a prišiel som k článku o tom kde sa Yeti vyskytuje v populárnej kultúre. Zaujalo ma to a chcel som vidieť interpretáciu tohto tajomného humanoidného tvora a celkovo ako to tvorcovia poňali. Piadinôžka je údajne založená na knihe Yeti Tracks od známeho španielskeho animátora, filmového režiséra a scénaristu, Sergia Pablosa. Dielo som si neprečítal a ani ho nikde neviem nájsť, pochybujem či kniha bola niekedy vydaná. Samotný film však je celkom originálny a myslím, že Yeti bol zobrazený už v mnohých filmoch, no takto ešte nie. Aj keď animácia je veľmi pekná (hlavne prostredie), dizajn a vzhľad Yetiov sa mi akosi nepáči a niektoré postavy napr. Meechee sa na Yetiho podobali minimálne. Ale podstatné je, že animácia je sympatická a aj keď sa Pixaru nevyrovná deti to budú mať rady. Warner Bros. nerobia zlé animáky. Páči sa mi aj to dobrodružstvo a zaujímavý je aj príbeh, ktorý ako jeden z mála filmov takéhoto typu neobsahuje hlavného záporáka, ktorý je ihneď evidentný. Ako som už spomínal, snímok je vhodný pre deti a myslím, že má všetky atribúty rodinného filmu. Zároveň je to aj komédia aj keď určená hlavne mladším divákom. Fantasy prvky sa tu nájdu tiež - celý príbeh okolo dedinky Yetiov a z postáv je to určite The Stonekeeper. Vec, ktorá ma však prekvapila, boli skladby (pesničky) a hlavne to, že sa jedná z časti o muzikál. Film hovorí o tom ako si často navzájom klameme preto aby sme sa chránili. Sú však aj ľudia (vo filme Yetiovia), ktorý chcú aj napriek krutosti vedieť pravdu za každú cenu. A to sa mi páči. To všetko je veľmi dobré a hlavne jedinečné (takéto posolstvá sa bežne v animákoch nevyskytujú), no myslím, že by sa to obišlo aj bez tých pesničiek. Neboli zlé, no film by určite bol dobrý aj keby tam neboli. Piadinôžka ma príjemne prekvapila svojou originalitou čo sa týka príbehu, peknej animácie a hlavne film má výbornú myšlienku. ()

• Príbeh filmu je z nepublikovanej detskej knihy "Yeti Tracks" od španielskeho animátora, filmového režiséra a scenáristu Sergia Pablosa. [Zdroj: Wikipedia.org] (LuiCJ)
  • Křičící koza je založena na několika populárních videích na YouTube s kozami, které vydávaly netypické zvuky podobné křičení. (KGBelik)
  • První film Warner Animation Group, který nemá hlavního antagonistu. (KGBelik)