Ve velmi vzdálené a technologicky neuvěřitelně vyspělé budoucnosti dosáhli lidé své ultimátní formy díky opravdovému propojení se stroji. Bohužel kvůli tajemné infekci došlo k tomu, že lidé začali ztrácet schopnost spojit se se systémem a ten začal pracovat v neustále se opakujících cyklech. Stroje, které měly za úkol budovat město, se vymkly kontrole a stále rozšiřují jeho plochu všemi možnými směry. Samotný systém ochrany města začal vyhodnocovat lidi, kteří neměli schopnost se k systému připojit, jako vetřelce, a tak započalo systematické vyvražďování celé lidské rasy. Po několika staletích jsou ve stále se rozšiřujícím městě už jen poslední zbytky lidí, přežívající na nejrůznějších chráněných místech. Jedním takovým místem je i úkryt komunity lidí, kteří si říkají Electro-Fishers a kteří každý den bojují o své přežití. Zásoby jídla se však neudržitelně tenčí a bezpečnostní systém města dál likviduje každého, kdo se vydá do oblastí pod jeho kontrolou. Ve snaze zajistit nějaké jídlo se na výpravy do tajemných zákoutí města vydávají stále mladší lidé. Při jedné takové výpravě se mladá dívka Zuru dostane do velmi nebezpečné situace, když se během průzkumu v jedné rozlehlé oblasti spustí pozorovací věž bezpečnostního systému a dívka a její přátelé se dostanou do obklíčení bezpečnostními roboty. V momentě, když si dívka myslí, že je její život u svého konce, se však zjeví tajemný cizinec Killy, který dívku zachrání. Když se dívka později zeptá cizince, kdo je, ten jí odpoví, že je cestovatel a že jeho úkolem je najít člověka, který má gen, díky kterému se dokáže připojit k hlavnímu systému města... (Jeoffrey)

misbos

Kterak el. rybáři novou vesnici našli - aneb - fetiš kovových zvuků. Já tohle můžu, japonština je hůůůstá, se ten jazyk asi začnu učit.... ()

Voyer

Komorní japonský matrix bez silnější zápletky, zvratu a rozuzlení. Práce s postavami spíše průměrná i na japonce. Nothing to write home about. ()

Blazkowicz

První anime na které se dalo dívat a u kterého jsem neměl pocit, že jsou Japonci vyšinutí. Skvěle ztvárněný svět a pochopitelný příběh. Pár momentů se mi teda nelíbilo a toho konce je škoda. Snad se někdy dočkáme pokračování. 4-* ()

dudo24

Pecka! Strieľam tomu rovno za päť. Divák je hodený do tohto sveta bez hocijakých vysvetlení a stále sa vynárajú nové otázky a záhady. Postupne si formuje nejakú všeobecnú predstavu o tom, čo sa deje a kde sú limity, ale nikdy sa poriadne nedozvie ako to naozaj je. Spojené s bohatou nemilosrdnosťou to vytvára neskutočný prvok neistoty deja. Aj keď iba stručne predstavené, postavy boli zaujímavé a sympatické bez jediného zlého dialógu. Hrot celého filmu bol pre mňa jednoznačne Killy. Neskutočne sa mi páčilo impozantné kyberpunkové prostredie. Tuto by som chcel ale trochu vytknúť nedostatok. V obrovských uzavretých priestoroch, chýbal kontrast medzi postavami a okolím a správna kamera. Ani jedna scéna z takýchto miest vo mne nezanechala dychberúci pocit ako napríklad Star Wars Epizóda VII pri prvom strete s Rey alebo Lord of the Rings v Morii. Každopádne, neskutočne som spokojný. ()

muti

Veľmi zaujímavé anime, s op ronin hrdinami, Deus ex machina zbranmi,. je to taký Terminátor skríženy z GitS. Japonci sa svojich archetypov nevzdajú asi ani v roku 5000 a masky z Nó budú slúžiť ako masky sentinelov. ()

spawnxp

Předlohovej komix je samozřejmě úplně jinde, výtvarně i příběhem, ale tohle je teda působivý. Špičková animace, motiv nekonečnýho města funguje, střelec Shane (Killy samozřejmě) je správně mlčenlivej a smrtící, dívenka očekávatelně naivní. Jinak slušnej masakr, i na japonce. Velice kvalitní zábava! ()

Ronkar

Hnusná 3D animace, neuvěřitelně nudný děj, postavy ploché a bez jiskry, natož aby se tu našlo něco jako charakter ark. A nejhorší je, že tudíž zbývá jen akce a tak nijak nenadchne. Jen to město jako prostředí je zajímavé. Za to jedna hvězda. Celkově bída a ztráta času. ()

Vardara

Tak to byl nářez, od začátku až do konce jsem z toho nemohla odtrhnout oči. Hezká animace, zajímavý příběh o nekontrolovatelně se rozrůstajícím městě, kterému vládnou stroje, jež přestaly uznávat autoritu lidí. Úžasný hlavní málomluvný hrdina a ještě nádhernější hudba od Yoko Kanno, vždycky mě zamrazilo, když zazněl hlavní klavírní motiv. I bez romantiky se dá vystavět hezký příběh, kde se hlavně jedná o soudržnosti lidí, co přežili a podivných jedinců, kteří se rozhodli přidat na jejich stranu. No prostě zatím u mě číslo jedna mezi podobně laděnými animáči. Plný počet a to především za soundtrack. ()