Igorovi (Bela Lugosi) se podařilo oživit Frankensteinovo monstrum, ale potřebuje pomoci. Nedaří se mu totiž obnovit monstrum v plné síle, a proto požádá o pomoc Ludwiga von Frankensteina (Cedric Hardwicke). Ten je posedlý myšlenkou získat pro monstrum dokonalý mozek. (topr harley)

hans500

S odchodem Karloffa už to není tak výborné jako předchozí díly, ale stále je to dobré. A Lon Chaney Jr. hraje taky dobře. ()

LeoH

Teprve tohle je první film, ve kterém stará frankensteinovská série Universalu nepřidala do světové popkulturní pokladnice lautr nic nového a místo toho začala rozpačitě přežvykovat vlastní ocas. Kromě nápadů vymizel i humor a expresionistická stylizace, herectví se až na čestné výjimky vrátilo k divadelnímu deklamování a hudba k nekontrolovatelnému hřímání. Nejste-li vysloveně odhodláni osobně zhlédnout každou životní peripetii Frankensteinova monstra, můžete si tu hodinu své vlastní existence ušetřit bez obav, že byste o něco přišli. ()

Han22

Tahle série mě začíná připomínat Pátky třináctého. Monstrum znovu ožívá (uchované v ztvrdlé šíře) a s ním i Igor, který je prostě asi nesmrtelný. A protože otec Frankenstein je mrtvý a syn musel do exilu, objevuje se jako deus ex machina druhý syn, který je sice v jiné vesnici psychiatr, ale čistě náhodou také majitel pochmurného hradu s tajnými chodbami a laboratořemi. Jeho plánem pak není nic menšího, než dá monstru lepší mozek. Stále je to zábavné, leč už opravdu poněkud stupidní. SPOILER - tomu že monstrum opravdu zemřelo v plamenech při požáru hradu už tedy rozhodně nevěřím. Horor roku 1942. ()

TERRORDROME

Je to opäť kratšie a údernejšie, akurát scenár je tak strašný brak že sa stáva sám sebe paródiou. Monštrum aj Ygor samozrejme prežili svoju smrť ( a Ygor sa tým ešte chváli, že má v sebe stále Frankensteinove guľky ) a vydajú sa za druhým Frankensteinovým synom, ktorý je psychiater. Okrem toho má zámok plný podivných prístrojov čo bzučia, pískajú a vyjú, plynovú komoru na chodbe a tajný dungeon v podzemí. Čo by ste chceli, je to predsa Frankenstein a to všetko je jeho prirodzenosť. Monštrum zas podľa svojho zvyku tropí neplechu a tak neprekvapivo skončí v base, ale Ygor ho z toho vyseká a plánuje svoj vrcholný kúsok a síce dostať svoj mozog do tela monštra. To samu nakoniec podarí, ale kvôli inej krvnej skupine oslepne a tak sa rozhodne radšej nežiť vôbec. Dejovo je to paškvil plný nezmyslov kde každý pozná každého bez toho aby sa niekedy videli, monštrum ( ktoré už nie je Karloff, ale Lon Chaney ) sa tvári kyslo akoby zožral bedničku citrónov a úroveň dvíha v podstate iba Bela Lugosi ako slizúň Ygor, ale aspoň to utečie. P.S. Frankenstein a ten jeho druhý kolega doktor sa na seba tak podobajú, že som mal miestami problém identifikovať ktorý je ktorý. ()

Romanka89

O něco slabší než předchozí díly, v nejlepším by se mělo přestat...je to přehnané, jak Ygor a monstrum znovu ožívají a Karloff mi tam prostě chybí. Ale 3* si to myslím zaslouží :) ()

Pitryx odpad!

Už jen a jen opakování kolem dokolečka jako na kafemlejnku. Nic nového, kromě několika postav, ale jinak se to drží zažitého. Dokonce i to s tou malou holkou už tu bylo. Takže je jasné, že se tohle točilo jen kvůli zisku. Snímek jako takový však již nestojí za zlámanou grešli. ()