Svět podle Putina

• USA The Putin Interviews
TV spot 1

Nahlédněte do světa i mysli kontroverzního ruského prezidenta Vladimíra Putina očima oceňovaného filmaře Olivera Stonea... (TV Prima)

TV spot 1

stuntmanMIKE

Zaujimavy dokument... treba to povedat tak, ze Vladimir Vladimirovic je rozporuplna osobka. Rozhodne mu netreba vsetko verit... v dokumente je par veci, ktore realite az tak neodpovedaju a samozrejme je to kapek jednostranna zalezitost. Na strane druhej je fakt, ze Rusko vytiahol z prvotno pospolnej spolocnosti niekde vyssie... je treba brat v potaz aj fakt, ze Rusko nie je nejaka vyspela demokracia, kde sa daju aplikovat podobne principy ako v zapadnej Europe. Takze ja na nejake obmedzovanie ludskych prav a potlacanie, mierne povedane kontroverznej, opozicie zo strany Putina nepocujem. Pokial ide o rozjebanie blizkeho vychodu, tak s Putinom maximalne suhlasim. Za toto vinim mierotvorcov z USA, ktori rozjebali pomerne liberalne moslimske krajiny a zapricinili tak vznik konzervativnych kozojebov co radi rezu hlavy, odpaluju sa na uliciach a vyhlasuju vojnu civilizovanemu svetu. Mierotvorcovia totizto zase opominaju fakt, ze nie kazda krajina presla rovnakym vyvojom. K demokracii sa musi dospiet...neda sa nanutit a uz vobec nie v krajinach, kde lider musi byt respektovany a zaroven obavany vodca, ktory dokaze krajinu udrzat jedinym sposobom a to sposobom maly dvor a velky bic. Ked sa toto narusi, tak sa zrazu vyprofiluju krvilacni skurvysyni. Takze hoci som v mnohych veciach v tomto dokumente skepticky a Putinov nevinny vyraz je miestami usmevny, stale Rusko a osobu Putina povazujem za poslednu bastu, ktora drzi akusi rovnovahu vo svete voci imperialistom z poza mlaky. ()

ghatos

Dva díly bohatě stačily. Není to dobrý dokumentární materiál. Stone je strašně slabý, podlézavý...rezignoval na cokoliv kontroverzního nebo nepohodlného. Vše je koncipováno tak, aby vždy Putin úspěšně zasmečoval. Přitom by se mu dalo v tolika věcech oponovat a trošku ho vystavit tlaku. Některé jeho vysvětlení dávala smysl, ale kolikrát neskutečně překrucoval fakta, vytrhával věci z kontextu či jinak manipuloval. Putinova chyba to nebyla. Ten si jen správně otipoval slavného vyčpělého režiséra, který se nechal rád využít. Tak si to sesumírujeme, jak to vidí oficiálně Putin. Rusko je demokratické, tolerantní /má rádo i gaye :) /, zákon je svatý pro všechny - včetně tajných služeb. Ruska federace chce s každým jednat a být kamarád, ale všechny okolní státy ho provokují ba přímo intervenují proti Rusku a to se jen brání. Nejhorší na tom je, že se nedozvíte nic nového nebo podstatného. 48%. ()

SeanLSD

Pri všetkej úcte k Stoneovi ako tvorcovi aj dokumentaristovi, tento seriál je viac než iba kontroverzný.... To má Oliver samozrejme rád, no tam kde preukazoval pozoruhodný vhľad do americkej reality, v tej ruskej sa predsa len trochu stráca a Putinovi aspoň v prvých dvoch častiach takmer akoby prisluhoval. Ten naopak tu prezentuje svoj uhol pohľadu, ale vcelku vyznieva ako celkom rozumný, dokonca ľudský líder, človek z mäsa a kostí, ktorý sa snaží robiť svoj prácu. Hoci z iných zdrojov vieme, že mnohé jeho tvrdenia sú iba jeho vlastná sebapropaganda, osobne by som mal ďaleko k tomu odsudzovať ho kvôli tomu... - aspoň donedávna. Bohužiaľ v dňoch, kedy píšem tento komentár, je už definitívne jasné, že svet si ho bude naveky pamätať celkom inak. A teraz, zo spätného pohľadu, to môže vyzerať aj tak, že slávny filmár sadol na lep autokratovi a stal sa s dobrým úmyslom šíriteľom dymovej clony jeho lživej propagandy. ()

pakobylka odpad!

Píše se únor 2022 ... a já vidím "Svět podle Putina" ... zatím jen v televizním zpravodajství, ale pro mnohé kousek na východ od nás už je to tvrdá a nepředstavitelně krutá realita. Víte ... Euromajdan na přelomu let 2013 a 2014 - se vším, co se seběhlo kolem něj, nebyl ani zdaleka košer - ale ozbrojený útok na suverénní zemi osm let poté je těžce za hranou. To už není obsazení poloostrova Krym z roku 2014, které proběhlo prakticky bez použití zbraní a dalo se dejme tomu nějak odůvodnit obavami ruskojazyčného obyvatelstva o budoucnost. Neboť Krym byl autonomní republikou, která se dívala, jak v Kyjevě probíhá ozbrojený převrat na hranici ústavnosti. Jenomže doba pokročila ... a mně je úplně jedno, jak kvalitní dokument Oliver Stone natočil. Poněvadž jeho podstatou je lež. Kecy, kecy, kecy ... jeho vypovídající hodnota je tudíž nulová - nebo (lépe řečeno) úplně jiná, než jaká měla být. Odpad jako vyšitý. Pro ilustraci ponechávám původní komentář - jak sami vidíte, byla jsem nejenom naivní, ale především úplně blbá: -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Prezentace šéfa Kremlu a jeho země ... v režii Olivera Stonea, který evidentně stojí (převážně) na jeho straně. Tak je to zamýšleno a tak je to zpracováno, takže velice volně přeložený český název "Svět podle Putina" je neobyčejně výstižný. Což nemyslím jako kritiku, v podstatě jde o oficiální postoj určený především pro "západní" publikum, a kdo chce pronášet plamenná slova o ruské propagandě, měl by si v první řadě uvědomit, že Spojené státy i tzv. "svobodná a demokratická" Evropa čelí už od počátku ukrajinské krize masivní PROTIRUSKÉ propagandě - ve všech celoplošných médiích, takže pohled z opačné strany není vůbec od věci. Už kvůli rovnováze - sama za sebe musím říct, že jsem se vždycky podvědomě vzpírala, pokud mi byla od rána do večera podsouvaná jakákoli jediná a neomylná a SPRÁVNÁ pravda. P.S.: Víte ... jen tak na okraj - ať už dokument sděluje (či chce sdělit) cokoli, pořád jde (obrazně řečeno) o pohled na Ruskou federaci a jejího prezidenta očima velmoci, jejíž historie se začala psát až s poněkud diskutabilním osidlováním amerického kontinentu - a která má obecně problém s pochopením mentality jakéhokoli národa, jehož dějiny jsou delší než její. To je dobře patrné kupříkladu v poslední části, kdy zdůrazňované dokumentární záběry převážně ze stalinské éry na okamžik vystřídá kratičký a zdánlivě nevýznamný prostřih na průvod "Nesmrtelného pluku" ... jen tak - jakoby o nic zvláštního nešlo. Jenomže právě o tom to je (kromě jiného) - nevím, jak letos, ale v roce 2016 se ho jen v Moskvě účastnilo cca 400 000 lidí ... prezident Ruské federace je tady jen jedním pěšákem z mnoha - malým kolečkem v ohromném soukolí. A s tím chcete bojovat konfrontací a příkazy a sankcemi ? Vážně si myslíte, že takhle je porazíte ... že je zlomíte ... že je přimějete, aby se na vedení své vlastní země začali dívat jako na nepřítele ? Nebuďte směšní, vážení - ukázali jste prstem jenom sami na sebe. () (méně) (více)

emma53

O Putinovi jsem se dozvěděla jen minimum a věřím, že většina otázek byla stejně předem daná, takže ho to jako profíka nerozhodilo. Zdaleka se neví o jeho skutečném já, to by jsme se možná nestačili divit. Myslím, že mnohé naznačuje i závěrečný pohled na výzdobu jeho pracovny, téměř paláce v kterém bydlel a podobně. Tam tahají za nitky úplně jiné, kolosálně obrovské struktury. Jeho rčení v tom smyslu, že pošlapávání lidských práv je mu vzdálené, tak to mě nadzvedlo ze židle. Ano, tam se konají na takové lidi razie, které nemají daleko k zatýkání teroristů. Opravdu mně unikl záměr Stonea, co tím sledoval a očekávala jsem větší slovní bitvu. Koneckonců, námětů měl hafo. Ale tohle beru jako jeho poloviční režii, ta druhá mu byla nadiktována a nikdo mě nepřesvědčí, že ne. Takový malý flirt, který nebudu hodnotit, protože zatím nevím jak. Ještě si to nechám uležet..................nicméně doporučuji, každý si může udělat svůj obrázek sám. Po delším uvažování to hodnotím jako ryba ani jako rak, průměrem. ()

• Režisér Oliver Stone viedol interview s prezidentom Vladimírom Putinom v období dvoch rokov na rôznych miestach akými sú Kremeľ, Soči, alebo Putinova rezidencia v Moskve.
    (DrSKusa)