Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rok 1948. Kapitán Jacques Cousteau si díky vynálezu akvalungu může pořídit vysněnou vilu u Středozemního moře. Své syny Philippa a Jeana-Michela zasvěcuje do tajů potápění a zázračného světa ticha. Zdánlivé idylické rodinné soužití naruší Jacquesova touha po dobrodružství a dobývání nesmírného prostoru pod vodní hladinou. Pro ni je ochoten obětovat vše. I vztah s citlivým Philippem. Roky poté spojuje oba muže láska k oceánům. Otec je však touží dobývat, syn chránit. (Film Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (47)

Autogram 

všechny recenze uživatele

Oplatilo sa vidieť aspoň pre vynikajúce podmorské scény so žralokmi a veľrybami. Inak len priemerný neprekvapujúci životopisný film. Neprekvapuje ani tým, že sa psudokorektne vyhne scénam masakrovania žralokov a veľrýb, ktoré si tak vychutnal originálny dokument Svet ticha. Precitnutie a pochopenie prírody prichádza až vo vyššom veku, ale dnes sme už všetci múdri, keď oceány melú z posledného... –––– Možno som nikdy nemal mať deti. – Možno by som mal radšej iného otca. ()

poz3n 

všechny recenze uživatele

Opět další z řady zbytečných filmů. Evropský životopisný film, to je záruka snímku, který popírá strukturu filmového scénáře a filmového vyprávění. Prostě byl nějaký člověk, pak se mu stalo tohle, potom tohle a v závěru tamto. Kdybych si o tom přečetl v nějakém časopise, vyšlo by to bohužel dost nastejno. Zbytečnost a prázdnotu snímku tak nezachrání ani solidní vizuální provedení. 5/10 ()

Reklama

Renfield 

všechny recenze uživatele

Ten příběh by dal na seriál! Sám o sobě je úchvatný, ale v této velkolepé zrychlené podobě, není čas na jeho řádné vykreslení a procítění. Co na tom, že je z velké části o vztahu otce a syna, když to ani jednomu vlastně nevěříte. Co na tom, že syn zemře, když prakticky není možné mít k některé z postav větší sympatie. Výjimkou potvrzující pravidlo je Simone Cousteau v podání výborné Audrey Tautou, důkaz, že k velkému výkonu stačí minimum prostoru. Což se potvrzuje v závěru, kdy alespoň na moment přichází skutečné drama, scéna poslechu vážné hudby! Dále je nutné vyzdvihnout fantastické podvodní záběry, Antarktidu... jednoduše dokumentární část, ve které funguje na výbornou ono spojení kamery Matiase Boucarda a hudby Alexandra Desplata. To je tedy v některých částech vyhnáno do extrému, idylického extrému, čímž vlastně pravděpodobně záměrně trpí celý film. Možná by bylo zajímavější, kdyby tvůrci zmapovali nějakou kratší část života Jacquese Cousteaua a vyhnuli se kýči! To snad především. v takové podobě by mohl být film filmem.65% ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Cousteau s Calypso byl pro mne vždy takovým zhmotněním kapitána Nema a jeho Nautilu. Jeho dobrodružný život jsem mu záviděl. Film mi v tomto ohledu trochu otevřel oči, protože se mi kromě neskutečného dobrodruha, někdy šílence, fanatického potápěče, milovníka moře a života pod hladinou poodhalila i tvář otce a možná i osamělého muže, který si to však začal uvědomovat až ke konci života. Vidíme ho zde jako tátu, vědce i sháněče peněz pro další expedice. Je zajímavé, že prvotní impulz k trávení života na moři dala jeho žena... To je v případě Jacquese Cousteaua celkem zásadní! .-). Scény točené v moři byly úchvatné, ale to se dalo od filmu čekat. Horší to bylo s jeho pobytem na souši, kde mně film chvilkami nebavil. Z lokálních dobrodružných příhod pod vodou se totiž vždy stáhl do životopisné a lehce sterilní roviny. Mně osobně nejvíce mrzí, že neukázali Cousteaua s nějakým vrakem jichž našel požehnaně. Leckterý soudobý profesionální potápěč jej dokonce považuje za ,,vykradače'' vraků. Ví se o předmětech co měl doma i odkud pocházely. Je však nutno vzít v potaz, že stejně jako vše po válce procházelo vývojem, procházela jím i podmořská archeologie a přístup k vrakům a jejich pokladům. Ta absence nějaké potopené lodi mi tam chyběla, ale zase mi to vyvážila ta PBY Catalina .-). Celkem tedy dávám za 3 vilejše a říkám rovnou, čekal jsem víc. Lambert Wilson i Audrey Tautou byli dobře vybráni a typově mi dobře sedli. Sedla i Desplatova hudba (jako vždy). * * * ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Dvojhodinová Odysea pôsobí ako narýchlo zostavený zostrih trojsériového televízneho seriálu, ktorý perfektne pri svojej dĺžke fungoval. V podstate k tomuto vyjadreniu je zbytočné čokoľvek pridávať. Každých desať minút mám dojem, že film bude práve o tom, o čom zrovna rozpráva, ale nestane sa tak. Nakoniec sa ale našťastie niekoľko tém dá vysledovať naprieč celým filmom (napr. vzťah otca a syna, more vs. vesmír) a výsledok tak nie je extrémne rozbitý, len neuspokojivý. Odysea nám nedovolí kvôli svojej skratkovitosti prežiť spoločne s hrdinami všetky emócie naplno, pochopiť všetky motivácie a ani to, prečo film stoj čo stoj chce obsiahnuť všetko okolo Cousteauovho života namiesto toho, aby sa zameral napríklad na jedno obdobie, fázu či výpravu. Inak len mierne nadpriemerný Amundsen dokázal niekoľko desaťročí vtesnať do stopáže celovečerného filmu o niečo lepšie. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (2)

  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo po celom svete, predovšetkým však vo Francúzsku, Chorvátsku, Juhoafrickej republike, Brazílii, Argentíne, na Antarktíde či Bahamských ostrovoch. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama