Reklama

Reklama

Princip domina

  • Československo Domino (více)
Trailer

Obsahy(1)

Vietnamský veterán Roy byl nevině odsouzen za vraždu. Jedhono dne se ve vězení objeví mysteriózní osoba - Tagge - a navrhne mu obchod: Roy má vyřídit příkaz tajné organizace a za to dostane svobodu. Spolupracuje tedy s nimi, když však zjistí, že má odstranit špičkového politika, odmítne. Jenomže organizace má dlouhé prsty... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (49)

misterz 

všechny recenze uživatele

Slušný rozjazd, námet zaujímavý, no postupne príbeh začal drhnúť, väčšina času je vlastne o ničom - trocha romantiky, trocha prechádzok po pláži, nudné dialógy, trocha akcie a príprav na atentát.... až na Gene Hackmana tu nie je nič, čo by stálo za pamätanie. Našťastie záver nebol vôbec zlý, aj keď sa mi zdal trocha otvorený, sem by sa skôr hodil koniec jednoznačne uzavretý. Priemer. 60/100 ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Roy Tucker bol obyčajný chlapík, ktorý si myslel, že žije v právnom štáte (USA), kde platia zákony. Ako mnohí z jeho generácie bol poslaný do vojny vo Vietname. Prežil, vrátil sa, zamiloval sa, porušil zákon a skončil vo väzení. Tam sa stal obeťou dominového efektu. Oslovili ho muži z tajnej, vplyvnej organizácie. Ponukli mu slobodu za spoluprácu. Zmanipulovali ho, spracovali a oklamali. Využili ho na špinavú prácu. "Princíp domina" je prestárnutý, naivný, paranoidno-politický thriller. ** ()

Reklama

mortak 

všechny recenze uživatele

Autor předlohy přepsal svoji knihu do filmu, a jeho nezkušenost je dost znát. V knižním thrillerovém béčku se celá ta překombinovaná konstrukce o jednom státním převratu možná dala snést, ale film tvrdě obnažuje její vycucanost z prstu. když poslední záběr přidá poslední dílek do skládačky, místo toho aby divák vzkřikl, že jsme jen ovládané loutky v rukou kohosi tajemného vzadu, tak si spíše uleví, že to tedy byla děsná pitomina. Kramer se snažil celou tu historku natočit co nejvěrohodněji, ale výsledek je průměrný a nudný. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Zajímavý námět se dost slibně rozjíždí, ovšem někdy po dvaceti minutách, kdy se Gene Hackman dostane z vězení se na dost dlouhou dobu vývoj příběhu skoro zastaví. Ale pořád to je hodně zajímavé, protože nevíme, kdo tahá za nitky a má to dost tajemnou atmosféru. Ve finále, kdy dojde na akci se ovšem dočkáme nečekaných odhalení, která ale hlavně odhalují obrovské logické díry ve scénáři, příběh tak trochu staví na hlavu a z velké části popírají smysl předchozího děje. A to je škoda, protože natočené to je pěkně. ()

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Přeroubovaný Kafka (přímé citace) v americkém thrilleru s politicko-sociálně-rodinným feelingem, který je tak šíleně pomalý, že se ani nechce věřit, že Kramer opustil zadní projekce a hodil hlaví protagonisty do skutečného a letícího vrtulníku. Paranoia, která sama sebe povyšuje někam výše, varovně máchá vztyčeným prstíkem a bere se tak vážně, že to až pěkné není. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (3)

  • Film byl natočen a uveden do kin asi osmnáct měsíců poté, co byl v roce 1975 poprvé publikován stejnojmenný zdrojový román od Adama Kennedyho. Kennedy byl bývalý herec, který také napsal scénář k tomuto filmu. (sator)
  • Úryvky z deníku Stanleyho Kramera, které popisují obtížné chování Gena Hackmana (Tucker) při natáčení filmu, byly později zveřejněny v novinách. Když se na ně Gene Hackman později v rozhovoru zeptal, přiznal, že je z úryvků v rozpacích, ale potvrdil, že jsou pravdivé. Hackman řekl: „Pravdou je, že jsem věděl, že jsme se při natáčení dostali do problémů a dostal jsem strach.“ Hackman také uvedl, že k němu na ulici přistupovali lidé a říkali mu, že se jim film buď nelíbí, nebo mu nerozumí. Hackman přiznal, že ani on filmu nerozuměl. Ex post nahlíženo jde o alibistické prohlášení, protože poselství filmu je jasné – „pokud se systému znelíbíte, stanete se jeho lovnou zvěří“. (sator)
  • Vězeňské scény filmu byly natočeny ve státní věznici San Quentin v Kalifornii. (sator)

Reklama

Reklama