Reklama

Reklama

Až tam nezbyl žádný

(seriál)
  • Česko Deset malých černoušků (více)
Trailer

Epizody(3)

Kniha "Deset malých černoušků" od Agathy Christie, které se na celém světě prodalo přes sto milionů výtisků, se stala nejprodávanější detektivkou všech dob. A nyní byla poprvé převedena do seriálové podoby. Je rok 1939 a Evropa balancuje na pokraji války. Na Černochův ostrov, odlehlou skálu u pobřeží Devon na jihu Anglie, je pozváno deset lidí s pochybnou minulostí. Navzájem se neznají a jejich tajemný hostitel chybí. Každý z návštěvníků, kteří jsou zcela odříznuti od nedaleké pevniny, je obviněn ze strašlivého zločinu. Když pak začnou jeden po druhém záhadně umírat, uvědomí si, že vrah může být mezi nimi. Komu se podaří přežít? A kdo je vrah? (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (268)

eLeR 

všechny recenze uživatele

Temná, pochmúrna, tajomná ... skrátka vynikajúca atmosféra. Celý čas som bola v napätí, aj napriek tomu, že som čítala predlohu a poznala príbeh. Spracovanie výborné, herecky kvalitné, výprava sa mi tiež páčila ... no a hudba? tá bola fantasmagorická. Ak som ruským černoškom dala štyri hviezdy, tak tu musím jednu prihodiť ... až na pár maličkostí si ma totiž títo anglickí získali na svoju stranu. ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Fantazie! Absolutní blaženost! Miluju 10 malých černoušků, tu knížku jsem četla snad stokrát a shledávám jí jednou z nejlepších - ne-li nejlepší - jakou kdy Agatha napsala. Dokonalý nápad, progres a ukončení. Bohužel filmové zpracování stálo za starou bačkoru a hlavně ten nechutně předělaný optimistický konec, fuj. Tato minisérie ale předčila moje nejhlubší očekávání. Na rozdíl od feelingu "detektivky v měkké vazbě s ironickými obrázky Adolfa Borna" se knížka přetavila v hutnou, extrémně depresivní a temnou story, a to přesně tak, jak to nejvíc miluju. K tomu prosím přičíst 100% casting. Každá postava je přesně v souladu s popisem v knížce a ta hromada parádních herců - na to je radost pohledět! Toby Stephens, Burn Gorman, výtečný Sam Neill s Mirandou Richardson, egoista Aidan Turner nebo slizoun Noah Taylor. Vyzdvihla bych zejména Maeve Dermody, která měla asi nejvíc prostoru a potom přímo božského Charlese Dance. Za celé 3 hodiny ani chvíle nudy a konec, hlavně ten konec, až na drobné odchylky zůstal věrný předloze a je v něm stejná síla, jako v konci Sedm. Jsem nadšena! ()

Reklama

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Dost možná nejlepší zpracování slavného románu Agáty Christie "Deset malých černoušků". Díky roztažení na 3 hodiny (3 dílná minisérie) se oproti předchozím zpracováním, daří výborně vykreslit postavy a díky tomu postavy diváka daleko více zajímají. Jako třešnička na dortu jsou velice dobré herecké výkony známých i neznámých herců. ()

gabin(a) 

všechny recenze uživatele

První díl se mi docela líbil, druhý díl VŮBEC NE!!! U prvního dílu jsem oceňovala, že to není kostýmní selanka á la Poirot. To nemyslím zle, k Poirotovi to sedí, ale další takto zpracovaná Agatha Christie už by pro mě byla moc. A tak jsem trochu té dnes tolik módní temnoty uvítala, i když ty depresivní zeleno-šedo-černé severské detektivky s bledými ksichty nesnáším a jejich napodobeniny ještě víc. Jenže v druhém díle už to bylo na mě moc a hlavně to natahování mě fakt otravovalo. Koukala jsem do konce jen abych věděla, jak to dopadne. Nakonec jsem byla spokojená, pro mě to dopadlo dobře :-) Jelikož je to detektivka, nemůžu psát co mě kde otravovalo konkrétně, to bych spoilovala. Snad jen že typicky britské přehrávání, se kterým se navíc stále potýká český dabing. Tomu bych ale mohla věnovat samostatný komentář, zvláště mužskému vzteky se třesoucímu hlasu...Jinak oceňuji "koule" českého názvu! Detektivka se tak jednou jmenuje a pod tímto názvem je slavná, takže tak to ma byt, tak je to spravně. ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Je mi naprosto jasné, proč je And Then There Were None považována za Agathinu nejlepší knihu. Je nekompromisní, temná a narušuje nepsané zákony detektivek, kde často máte hlavního hrdinu/detektiva, který na konci odhalí vraha, často když jsou všichni podezřelí pohromadě v jedné místnosti. To vám dává pocit bezpečí, předvídatelnosti. Ale tady máte jen deset vinných lidí, vrahů, kteří se v minulosti už dopustili zločinu, který jim prošel. A teď přišel čas za něj zaplatit a naši "hrdinové" postupně odpadávají jako mouchy. Přiznávám, že Agatha mě na konci opět dostala - závěr je takřka perfektní: dokonale promyšlený zločin, který mi trochu připomněl Sedm a jemu podobné nekompromisní thrillery. Je to konec, který vás donutí přemýšlet o tématech jako je vinna a trest, lidská povaha, zločin jako mistrovské dílo atd. Tleskám. Prostředí malého odlehlého ostrova je perfektní, scénář je zároveň moderní i uctivý ke knize Agathy Christie, režie je vynalézavá. Ale tenhle film stojí na postavách a je radost sledovat, že všichni přítomní hrají výborně, ať už máte rádi postarší gentlemany Charlese Dance a Sama Neilla nebo mladé charismaťaky jako je Aidan Turner. Tahle adaptace má jasný tah na branku a jediné, co jí můžu vyčíst, je trochu přehnaná délka (tři hodiny). Dramaticky by to fungovalo i v hodinách dvou, ale nebudu předstírat, že jsem tuhle minisérii nezhltla s radostí (a bez chvíle nudy) na jedno posezení. 90 % ()

Galerie (55)

Zajímavosti (4)

  • Filmový dům stojí v obci Harefield na okraji Londýna (Harefield House). Ostrovem je Mullion Island na Cornwallu, dům je na něj doplněn pomocí CGI. Přístav je Mullion Cove. Dále se natáčelo v Newquay a Kynance Cove (pláž) a vlakové scény se natáčely v South Devon Railway. (rakovnik)
  • Pôvodná verzia knihy, podľa ktorej je tento seriál natočený, bola vydaná v roku 1939 pod názvom „Ten Little Niggers“ (10 malých černoškov). Tento názov bol však považovaný za rasistický a tak bola kniha vydaná aj pod názvom „Ten Little Indians“ (10 malých Indiánov). Od roku 1985 sa používa názov „And Then There Were None“ (A neostal ani jeden). Zmena sa týka aj riekanky v knihe, kde sa niggers (černoškovia) zmenilo na soldier boys (vojaci) a taktiež názvu ostrova z Nigger Island na Soldier Island. (Hank_Scorpio)

Reklama

Reklama