Reklama

Reklama

Série(3) / Epizody(36)

Lidský vězeň se ve vesmíru seznámí s miloučkým mimozemšťanem, který dokáže zničit planetu, a vydá se na mezihvězdné dobrodružství za záchranu světa. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (63)

Silence 

všechny recenze uživatele

I přes několik slabších momentů, napříč třemi sériemi úžasně komplexní, vyvážená, osvěžující, epická, dramatická i dojemná jízda s výborným vývojem postav i jejich vztahů. Po druhé sérii, která několikrát přešlapovala na místě a váhala, kam se vydat, třetí opět vytřela zrak a přestože je zřejmé, že Olan Rogers má v rukávu ještě tuny nápadů, aby se v dalších sériích nemusel opakovat, a vývoj a propojenost příběhu má pevně v rukou, vůbec by mě neurazilo, kdyby třetí série byla poslední. Pokud by to tak bylo zamýšleno a příběh řádně uzavřen. Bohužel díky příslibu další série v době dokončování té třetí je konec - přestože do jisté míry v rámci vývoje příběhu bychom ho mohli považovat za dostatečně výmluvný - otevřený se zřejmým cliffhangerem a množstvím nezodpovězených otázek, tuším, že tvůrce by příběh, pokud by mohl, zakončil komplexněji. A to je prostě u takhle fajn počinu obrovská škoda. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

2* Další z řady animovaných sci-fi seriálů, který mi nesedl do vkusu a po třech viděných dílech nemám chuť ho sledovat dál a proto ta nízká známka. Narozdíl od Futuramy, či Rick a Morty jednotlivé díly na sebe navazují do většího příběhu, takže nemá smysl je sledovat samostatně či na přeskáčku. Sice jde o zábavný seriál, ale není tam tolik humoru jako v těch již jmenovaných. Současné hodnocení seriálu je vysoké, tak si nejspíš své diváky najde, ale já se k nim nepřidám. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Reklama

vyfuk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série: Hodně zvláštní počin. Někdo by i řekl, že odpověď Netflixu na Rick and Morty. A jestli s nějakým úspěchem je nasnadě. Má to své. Jede si to své. To "své" je ale dosti sporné, protože kupříkladu já, jsem snad do třetího dílu nevěděl, co se děje a nebo o co tam vůbec jde. Je to hodně těžké na posuzování, protože je zde i nějaká určitá úroveň humoru, ta ale taky nefunguje úplně vždycky a někdy se sami sebe ptáte, co se to kurva děje? Ale! Své jsem si v tom našel. Docela jsem se těšil na další díly, i když jsem tomu někdy mnohdy nerozuměl. A to nemluvím o to finále šestého dílu kupříkladu. To v mé hlavě i v srdci zůstane hodně dlouho. Už jenom kvůli tomu, že takhle skvěle zpracovanou záležitost jsem za poslední dobu hodně dlouho neviděl. Ta druhá série určitě není k zahození. 2. série: O Final Space se dá napsat dost. Je to záležitost, která je mnohdy naprosto ujetá a někdy má nezaměnitelné kouzlo humoru. To je klasicky vidět na tom, že nějaké epizody jsou naprosto o ničem a připomínají start první série, a poté zde jsou epizody, které mě nějakými svými hláškami dostávají více do kolen než některé komedie, kterým jsem letos udělal pět hvězd. Ale co z toho? Pokud máme jeden díl, který je skoro nadčasový a vtipný a poté takový, který je úplně o ničem, vyjde nám z toho tvrdý průměr. Koukat na druhou sérii bylo převážně spíše povinnost a donucení. Ale dalo se to. Dokážu si ale představit, že třetí série bude už moc. A seriál jako tento jich může plánovat deset. A nevím jestli na to budu mít čas a hlavně nervy. ()

Melios 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Niečo ,čo začalo len ako jednoduchá infantilná komédia sa premenilo na ťažkú, vážnu a smutnú drámu. (Hodnotím len 1. Sezónu ,zbytok ohodnotím zvlášť). Zozačiatku to začalo fajn ,no potom sa seriál nečakane rozbehol a začal šokovať scénu po scéne. Finále je dokonalé. Je napnuté a hlavne dychberúce. Koniec smutný. Čakám ako dopadne druhá sezóna ,pretože toto ma priam šokovalo. Gary a Quinn sú perfektní, ich vzťah funguje a dabing (anglický) je fakt kvalitný. Mister Commander bol .....zaujímavý? I tak sa to dá povedať Zbytok ušiel. Zopár vtipov padlo ,ale pre mňa je to hlavne dráma. Pokiaľ pominiem tých pár slabších dielov tak si to zaslúži silné 4* ,alebo slabých 5* ,výber je na vás. Odporúčam všetkým, čo milujú sci-fi, nevadia im krátke seriály a páčia sa im popkultúrne narážky... ()

BMAJTZ 

všechny recenze uživatele

Upřímně musím říci, že po první sérii Final Space jsem by nadšen. Zajímavá zápletka, sympatické postavy a extrémně střelený humor. Úplně mi to sedlo do noty a střelil bych tomu 4 hvězdy. Mno a pak přišla série druhá a pojala to úplně jinak. Dostali jsme haldu nových postav, které už nejsou tak výrazné. Příběh se z ucelené dějové linky mění na epizodické příběhy a otevře se halda zápletek které vlastně ani nikam nevedou a v celkovém příběhu nehrají žádnou roli. A nakonec přišla série třetí. Příběh se vrátil k hlavnímu tématu ale extrémně se ubralo na humoru a to až tak, že když je v díle jeden vtip tak jste za něj rádi. S přibývajícími řadami taky extrémně přibývá nelogických situací. Jasně je to komediální animák, ale v momentě když už z toho ta komedie nějak mizí si toho začnete všímat nějak více. Taky jsem v žádném seriálu asi neviděl tolik falešných smrtí jako tady. Pokud se jedná spíše o hlavní postavy tak si můžete být jistí, že ta prostě neumře a to jí muže rozmetat klidně bomba. Jasně sem tam někdo umře doopravdy, ale protože tady umírá furt někdo tak to nemá na diváka prakticky, žádný dopad, a samozřejmě navíc umírají jenom vedlejší postavy. Kromě toho třetí série obsahuje neuvěřitelné množství "deux ex machina" děje, že mě to začalo docela vytáčet. Snad každý díl obsahuje děj ve smyslu, něco se posere, není žádné východisko a hle, na poslední chvíli se z prdele objeví nová postava/přístroj a vše je zachráněno. Ve třetí řadě se něco takového objeví prakticky v každém díle, dokonce bych řekl, že v rámci jednoho dílu i několikrát. Jo a ještě jedna věc která mě docela vytáčela byly emocionální momenty. V průběhu seriálu všichni podvedou úplně všechny, aby se nakonec zase sešli a donekonečna si vykládají jací jsou nejlepší přátelé a že si kryjí záda. Kdyby tohle z každého dílu vystříhali tak ty díly mají vždy tak o 5 minut méně. Abych to shrnul, doporučuji první sérii hlavně kvůli nápadu a humoru, další série jedou spíše na setrvačnosti a například já jsem poslední sérii dokoukal už ve zrychleném režimu přehrávače. Přestože mě to bavilo asi mi nevadí, že to třetí sérií skončilo poměrně neuzavřeně, protože si myslím, že by další série jely v klesajícím duchu a zmítaly se v patosu. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (6)

  • Tvůrce seriálu Olan Rogers vytvořil první pilot již v roce 2010. (bignothing)

Reklama

Reklama