Nicota

(festivalový název)

Počas nočnej zmeny nájde Daniel (Aaron Poole) zraneného chlapa a ihneď sa ho snaží dostať do nemocnice. Tých v okolí nie je mnoho, takže musí využiť tú, ktorá má byť čoskoro uzatvorená. Po príchode na miesto však zisťuje, že pacienti s personálom sa ocitli pod útokom monštier a aj keby chceli uniknúť, čakajú na nich vonku členovia neznámeho kultu s dýkami v rukách. (Marceloo)

JohnMiller

4* s prižmúrením očkom. Trocha z Lovecraftu, trocha viac z Carpentera a Fulciho (možno viac ako len trocha inšpirácie) ale výsledok sa mi celkom páčil. Malo to svoju hrôzostrašnú atmosféru, celkom podarenú hudbu, nechutne slušné gore bez minimálneho CGI a kozmickú tajuplnosť. Škoda dementného správania hlavných postáv, mohli sa s tým pohrať viac, nemuseli sa chovať ako v nejakom teenagerskom slasheri. No aj tak je to jeden z najlepších hororov za posledné roky. O tom sa nebudem hádať. ()

SeBig

Naprosté zklamání ve všech ohledech. Postavy a jejich osud mi byl naprosto ukradenej, páč byli nevýrazný, celý film se nehorázně táhnul a to měl jen 90 minut, přišlo mi že to šlo 3 hodiny. Nudná utahaná břečka, kde stříká hodně krve, je nechutná a správně gore ale na druhou stranu je to fakt o ničem. Nakej kukluxklan shit. ()

verbal

Zatímco tuhle LIVINGDUMB to viděl na Festivalu mongoloidních sestrošuků, já si to pustil normálně v televizi a nikterak zklamán nejsem. Je to sice pocta osmdesátkovým klasikám jejich nestydatým vykrádáním, kde se prostě Ze záhrobí vyřítil Pinhed s Vládcem temnot v zádech a spolu s Kthulíkem se vši vervou trhají latexové masky, až stříká prasečí krev, hnis z roztaveného eidamu a zmítají se loutková chapadla, nicméně má to moc milou dobovou patinu, svižně to odsejpá a velkého Vindoma Érla může označit za neherce jen naprosto tupé hovado. ()

LaciLC

No. Celé to bolo také carpenterovské. Mnohé scény mi pripadali ako jasný odkaz na Vládcu temnôt, monštrá zase ako z Veci a nápad s obkľúčením budovy so skupinou ľudí pripomína Prepadnutie 13. okrsku. Všetky tieto prevzaté prvky sú ale poskladané do zaujímavého a fakt podareného celku. Už začiatok bol super a tušil som, že to bude fajnotka. Je to taký kvalitný old school horor. Tajomný a znepokojivý. Krvavý a miestami až odpudivý. S výborným vizuálom a hudbou. Vpodstate bez ľakačiek, ale s parádnou atmosférou. Baví ma keď mi nie je jasné, čo sa deje a čo sa diať bude a len si tak vychutnávam všadeprítomnosť niečoho zlého. Ako sa tak čítam, tak sa mi páčilo skoro všetko. A vlastne som takmer nadšený. Niektoré postavy ma štvali, ale to sa mi stáva často. Dávno som nevidel takýto typ hororu a asi dlhšie ani neuvidím. Má to štýl, šťavu a je to riadne nepríjemné. Carpi by mal radosť podľa mňa. ()

luka4615

The Void má slušnou myšlenku, avšak vezmeme-li v potaz šablonovité vymírání postav, občasný šílený střih a vzhled monster, které vypadají jako z roku 1960, výsledek není zas tak úchvatný jak by se podle zdejšího hodnocení mohlo zdát. Snímku rovněž také moc nepomáhá "přepálené" finále, které bych spíše očekával ve filmu typu "World of Warcraft". ()

• Celosvětová premiéra proběhla 22. září 2016 na filmovém festivalu Fantastic Fest. (Homerking)
  • Natáčelo se v kanadském městě Sault Ste Marie. (Homerking)