Poctivý a trochu naivní ředitel estrádní agentury Jožin Petránek zasedá v kvalifikační komisi, která posuzuje baviče a artisty všeho druhu. Muž tvrdě odmítá jakoukoliv protekci. Jenže v práci i doma ho kvůli tomu čekají jen samé potíže. Odmítnutí "umělci" protestují, Jožinova manželka Anna by zase ráda do showbyznysu prosadila dceru své kamarádky. Ke všemu začne Jožina svádět jeho nová sekretářka Zuzana. Petránek nakonec podlehne francouzské šansoniérce Madelaine. Jenže Zuzana zavolá paní Petránkové a ta vyžene manžela od stolu i od lože. Jožin posléze přijde o funkci ředitele a stane se řadovým estrádním náborářem. Teď pro něj teprve začíná ten pravý estrádní humbuk... (oficiální text distributora)

Biopler

Saťo sa náramne hodil do role Jožina. Jeho smutný psí pohľad a dlhé mrožie fúzy len dodávali postave správny postoj v okamihu keď stratila všetko, fajnovú prácu a teplo domova. Schuti som sa pobavil ako žral klobásky kdesi v špajze, lepšie by sa na to hodil len Vojtek, alebo ako mu žena nič nedarovala, aj ťažko zarobené peniaze zhrabla, vraj na domácnosť. Keďže po zostupe dole sa v jeho pracovnom živote poriadne nič nedeje, sledujeme ako upadol do šedivého priemeru, podlizuje sa úplatkami a na konci teatrálne roztrhá zmluvy, Krejčík strčil do príbehu linku s jeho dcérami, ktoré sa vydajú na zlé chodníčky. Nebolo by to zlé, no tá nikam nevedie a rýchlo vyfučí. Pobaví epizódka s týpkom Novým, no to je tak všetko. Každopádne celkom milá kritika pomerov v socialistickej zábave plnej hýrivých a prepálených estrád. ()

rakovnik

Kandrtův Humor na cestách byl opravdu děsná blbost. Krejčíkův film ovšem překvapil. Socialistická společnost nezdravých vztahů, rodinných problémů, úplatků, známostí, šedé ekonomiky, protekce, to se soudruhům opravdu nemohlo líbit. Hlavní hrdina byl semletý tak nevinně, ale vědomě. Jako připomínka dob nedávných zajímavý film. ()

#47

Humor na cestách, písničky, vtipy, tance...ano Kandrtův humor a "populární umělci z filmu a televize" - to byla opravdu krásná směsice estrádních zhovadilostí...tenhle film jsem si prostě zamiloval a je mi líto že se v televizi neobjevil už hodně dlouho, kromě Kandrta je ještě špičkový "výběr talentů" na začátku. ()

brumbrum

Zo zaciatku sme tomu hned nepochopili, kolko ironie a cierneho humoru tam zabudovali 😁 - ale ked sme to pochopili, akoze zachvaty rehotu pri CS-komedii sme davno takto nemali 😂! Furt dokola ta oddrhovacka "byla to parada, konci nam estrada, kazy se smal", do toho tie trapne scenky, publikum trapne ticho, a do toho ten ustarosteny Satinsky, degradovany riaditel, jak sa to snazi predat: "a pani mamu radsi nechte doma"! A po predstaveni: "to jste mne pekne podfoukli panove, to byla volovina!.." a "ja slysel, ze je to pekna ptakovina". A Satinsky: "ten vas posranej humor nikdo nechce, musim vzit nohy na ramena, nez dostanu pres drzku" - akoze tiekli nam slzy, do noci sme sa rehunali jak pubertiaci s manzelkou, vybuchy smiechu este o polnoci a na druhy den sme si opakovali tie hlasky - fakt neskutocne, jak to vedeli vylicit takto plasticky, dal by som 5*, ale fakt za takuto "ptakovinu" mi to pride nie celkom vhod, ale povedzme 4.5* by to bolo, tak nechavam 4. Ale narehlili sme sa pri tom, taky nefalsovany ceskoslovensky humor debilny suchoparny, z debilneho obdobia, debilnych situacnych zapletok.. - byla to parada, kazdy se smal 😁👍. ()

kaylin

Uvádět u snímku v první řadě, že se jedná o komedii, mi nepřijde právě nejlepší, protože v první řadě je tenhle Krajčíkův film psychologickým dramatem. Julius Satinský je v roli muže, který je stíhaný osudem, tedy hlavně lidmi, naprosto skvělí, a mnozí další herci (hlavně Zedníček) ukazují, že rozhodně máme někoho, kdo dokáže zahrát zajímavé role v dramatu. ()

• Film bol natáčaný v Mikulove a obci Brtnice. (dyfur)
  • Jaroslav Mareš mluví ve filmu plynně francouzsky. Využil své znalosti jazyka, když strávil část mládí ve Francii, kde pracoval jeho otec. Po návratu měl dokonce problémy s češtinou. (rakovnik)
  • Film byl natočen na motivy stejnojmenného románu Romana Ráže z roku 1979. (skudiblik)