Romantický příběh vypráví jaké to je, když se každý den probudíte v jiném těle a každý den žijete život někoho jiného. Platí jedna jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života. Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den. (Forum Film CZ)

peproch

Pokud to po dvaceti minutách vypnete a odsoudíte s poznámkou, že se jedná o takovou teenagerskou blbinu, možná se ochudíte o možnost hledat pochopení a porozumění, oč podle mého mínění v principu jde. Teenager nebo adolescent dostali odpověď na otázku proč už se rodiče nemilujou, proč jsou odcizení, ve stylu, že je to proto, že se on nebo ona změnili, že už nejsou tím, kým bývali. Když to vezměme vážněji než pouze floskuli a dětinskou pohádku, když si uvědomíme, že je od nás co by dospívajícího vyžadováno, abychom změněnou matku milovali i nadále, lze rozšířit tento nárok i na naše prvomilostné vztahy. Film dál pokračuje spekulacemi na téma možné či absurdní polyamorie nebo schizoidnosti nebo transgenderie. A což takhle interpretovat film jako tradiční duchařskou pohádku vsazenou do bohaté třeba kalifornské nebo torontské společnosti. Není snad Dorian Gray blbina totální? ()