Tony (J.P.Belmondo) je rošťák jak se patří a téměř každého svým sympatickým zjevem dostane tam, kde ho vždycky chce mít. Bohužel a možná i bohudík se vždy nespokojí jen s jednou ženou a ne s jednou ženou také zametá. Tak to jde až do té doby, než pozná Muriel (Mylène Demongeot) a jejího přítele Bibiho (Philippe Noiret), díky kterým se dostane do vyšší společnosti, kde páchá neplechu v daleko větším měřítku než dosud. (MJMilan)

aLPaC

Takový předskokan Nenapravitelného nebo Veselých Velikonoc. Asi nejtypičtější Belmondova poloha, neskutečně jsem se smál. Zhruba ta poslední 20 minutovka na lodi už trochu drhne, ale ten úvod plus scény na horách jsou neskutečné a Belmondo skutečně už ve 33letech ukazuje svůj geniální komediální talent. P.S. Trochu Bebelovi závidím, s jakou lehkostí dokáže ve většině filmu balit holky. A vůbec ne škaredý. Jo, to charisma dokáže divy. ()

Martrix

Uf, měl jsem pocit jakoby ten film trval snad dvě a půl hodiny. Vcelku logicky na mě kouzlo Belmonda jakožto svůdníka nefunguje, takže jeho Tony pro mě byl v první půli naprosto bezcharakterní hajzlík, který všechny ve svém okolí (včetně kamaráda) zneužíval. Až když začal sklízet co zasel, tak se pro mě dostal film do modu francouzské komedie. Přestože scénář psali čtyři lidé, bylo to velmi, velmi slaboučké, protože nejčastěji spočíval vtip v tom, že Tony musel odolávat nadrženým paničkám, které po něm skákaly jako smyslu zbavené.  A pak ve vymýšlení dalších a dalších lží. A tohle mi prostě nepřipadalo zábavné. ()

ORIN

Jedna z nejlepších belmondovek 60. let, film nabitý vtipem a především v první polovině těžící z neskutečného Belmondova komediálního talentu, kvalitativně trochu upadající v druhé polovině, která se v podstatě celá odehrává na výletní lodi, kde už je prostoru k čemukoliv daleko méně a variují se s pár obměnami ty stejné vtipy. ()

MrPierc

Tak do tance mládeži ! Tony je podvodník ve všem, mění styl, jméno i chování za pochodu. Je chudý, ale dokáže se vždy vetřít na správné místo k bohaté paničce. Bohužel to jsou samé nymfomanky a chlap se někdy musí vyspat. Série šíleností, gagů a milostných zápletek. Belmondo se svým stylem a lehkostí dostane každou, až na jednu ... Výborná hudba na začátku http://www.youtube.com/watch?v=1BW_ISeXzwE&feature=related ()

vesper001

Do hloubky propracovaná studie věnovaná tématu žen se slepičí DNA a problémům, které přináší proces jejich motivace snášet zlatá vejce, přinesla překvapivý výsledek, a totiž, že i pro Belmonda to může být docela fuška. Hlavně v případě, kdy kuří mimikry použije některá z vyšších forem života, např. liška podšitá. :) ()

• Belmondovi při natáčení vyhovovalo, že jeho postava ve filmu neuměla lyžovat. Tento sport byl jedním z mála, které herec neovládal. (raininface)