Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když v odlehlé části Ruska zaujme mobilní odpalovací rampa s raketou SS-50 palebné postavení, rozhodne americká vláda vyslat na místo tým špičkových agentů, kteří by ji zneškodnili. Je rozhodnuto vyslat současně dva agenty, zcela postradatelné a nic netušící, kteří mají upoutat pozornost sovětské kontrarozvědky. Vybráni jsou poněkud roztržitý šifrant Austin Milbarger a sebevědomý Emmett Fitz-Hume, kteří se dokázali ztrapnit už během kvalifikačních testů. V domnění, že uspěli a jsou na prahu úžasné kariéry, podrobí se náročnému výcviku. Nakonec jsou shozeni na území Afghánistánu, kde okamžitě padnou do rukou ruských agentů. Bystrý a vzdělaný Austin odhalí léčku a oběma se podaří uprchnout, ovšem jen proto, aby padli do rukou afghánských mudžáhidů. Během dalších bláznivých dobrodružství zjistí, jaký byl vlastně jejich úkol, ale navíc se po smrti jednoho z agentů nečekaně stanou jedinou nadějí na záchranu světa... (TV Nova)

(více)

Recenze (195)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Keby som tento film hodnotil tak pred desiatimi rokmi, dal by som asi o hviezdu viac, pretože vtedy som sa smial o sto šesť. Teraz už to také nie je, avšak musím stále uznať, že prvá polovica filmu je stále diabolská. Taká klasická americká blbosť, ktorá ale na rozdiel od mnohých ostatných hollywoodskych komédií naozaj pobaví. Zo začiatku sa zdá, že sa bude jednať o dobrú, však skôr tuctovú a nenápadnú americkú komédiu 80tych rokov s niekoľkými podarenými vtipy. To sa však postupom času s pribúdajúcimi dobrodružstvami mení, pretože celý príbeh je prepletený množstvom komických situácií, ktorým som sa veľakrát riadne smial. Ak ste to ešte nevideli a je vám pod 20 tak sa asi tomu vyhnite. Toto je skôr pre pamätníkov, ktorí ocenia humor 20.storočia. ()

kowalski 

všechny recenze uživatele

Z americké produkce moc dobrých komedií není. A já jsem spíše na francii co se týká humoru. Ale pokud někdo přistoupí na tento styl humoru a částečně si uvědomí v jaké době byl film točen je to neskutečná komedie. Která byl ovšem bez hlavního dua Chase Aykroyd byla poloviční. Scéna kdy píšou test nebo operují tlusté střevo je to nej! ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Dan Aykroyd své komediální kořeny nezapře, o Chevy Chaseovy ani nemluvím. Špioni jako my jsou jednoduchá, ale zábavná parodie na všechny agenty, nejen toho s dvěma nulami, studenou válku a americký zvrácený smysl pro vlastenectví (které se občas otočí:)). Maličké cameo roličky hodně potěšili, takový Terry Gilliam je k nepřehlédnutí ve své "ale pane doktore...". Možná šlo do 102 minut dostat "všeho více", ale mě to takhle vyhovuje a neměnil bych. ()

peetrejr 

všechny recenze uživatele

Snaha o komédiu je márna. V tomto filme som sa 3x zasmial, že komédia! Rozumiem že kedysi boli takéto "komédie" v móde, lenže pre mňa ako fanúšika bláznivých komédii je toto nepostačujúce. Zápletka tohoto filmu sa nemôže volať ani zápletka, pretože dej len tak lieta vzduchom bez väčšej príčiny. Z tej doby som už videl dosť filmov na to (a ešte veľa komédii), aby som mohol kritizovať. Herci sa snažia byť vtipní, robiť divné grimasy, lenže pokiaľ svoju tvár máte ohýbať tak by ste mali navštíviť Jima Carreyho. Príbeh dvoch agentov alebo hocijakej dvojice je už opozeraná rozprávka (Blbý a blbší...). Oddychovka to je, lenže nie je to typ oddychu pri filme aký si ja predstavujem. ()

Dzin01 

všechny recenze uživatele

Asi jedna z nejlepších amerických komedií podobného ražení. Sice se na první pohled jeví jako americká šaškující klasika, ale když se podíváme podrobněji, je tomu jinak. Postavy mají jasně definované charaktery, které se rozvíjejí, jednají logicky a není to jen o tom, jak na sebe vršit jeden gag za druhým. Celý příběh dobře plyne a herci odvádějí také dobré výkony. A popravdě, po shlédnutí jak vypadá polovina příslušnic sovětské armády bych v ní chtěl sloužit. :-) ()

Galerie (40)

Zajímavosti (9)

  • Titulní píseň se stejnojmenným názvem složil a nazpíval Paul McCartney. (kosticka7)
  • Počas scény, keď sa konal večierok sovietskeho protiraketového personálu, zaznie pieseň „Soul Finger“ z roku 1967 od R&B skupiny Bar-Kays. Dan Aykroyd (šifrant Austin Milbarger) s Johnom Belushi a ich kapelou Blues Brothers ju v upravenej verzii vydali na albume "Made in America" v roku 1980. (alian)

Reklama

Reklama