Reklama

Reklama

Epizody(35)

Obsahy(1)

Seriál TERAPIE II je – stejně jako první řada – ojedinělý svou myšlenkovou hloubkou, psychologickou propracovaností postav i dějištěm, vesměs koncentrovaným do jediného prostoru. Téměř celý děj se odehrává v nové pracovně psychologa Marka Pošty, který opustil svou rodinu, odstěhoval se z rodinné vily do podnájmu, dál se však věnuje terapii pacientů. Hlavní úlohu dramatu, rozčleněného do 35 epizod, znovu ztvárnil Karel Roden. Druhá řada seriálu má odlišné herecké obsazení. Z původní sestavy zůstali Karel Roden jako kontroverzní psycholog a Kamila Magálová v úloze jeho mentorky Dity, které se Marek chodí svěřovat každý pátek a jež v nových příbězích mluví slovensky. V rolích pacientů se nově objeví Tereza Brodská jako energická právnička Táňa, kterou Marek v úvodní epizodě vyhledá kvůli hrozícímu policejnímu vyšetřování své osoby. Kateřina Winterová a David Švehlík ztvárnili manželský pár Neumannových, který se během úterních sezení pokouší vyřešit narůstající partnerské rozepře i konflikty se svým jedenáctiletým synem Viktorem (Zdeněk Bařinka). Další Markovou klientkou, jež ho navštěvuje ve středu, je traumatizovaná studentka architektury Viola v podání Terezy Voříškové. Každý čtvrtek absolvuje terapii bývalý disident Charvát, který je majitelem stavební firmy a má problémy se svou dospělou dcerou Kateřinou (Pavla Beretová). Tohoto autoritativního skeptika, zapleteného do podezřelých zakázek, ztělesnil Jiří Ornest. Důležitou postavou druhé řady je arogantní důstojník Heřman (Jiří Štěpnička) – otec mrtvého vojáka Igora, který na začátku druhé série psychologa osočí za jeho údajný podíl na tragickém osudu svého syna. V klíčových vedlejších úlohách se nově představí Zuzana Bydžovská, Petra Špalková a Matěj Hádek. Z původního obsazení zůstali ve druhé řadě Klára Melíšková v úloze Markovy manželky Alice a Berenika Kohoutová a Jan Cina v rolích jejich dospívajících potomků. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Z natáčení  - Petr Zelenka, Jaroslav Fuit, Karel Roden, Lenka Wimmerová, Tereza Brodská, David Švehlík, Kateřina Winterová, Tereza Voříšková, Jiří Ornest, Kamila Magálová

Recenze (54)

Rockerman 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá "Terapie" je o kousek lepší než ta první. Zdá se, že tvůrci vyzráli a natočili o dost silnější příběhy, než před dvěma lety. V pondělí přichází Táňa v podání Terezy Brodské, která je výborná ve své roli sice úspěšné advokátky, ale jinak téměř nedospěle se chovající ženy. Úterý je zasvěceno manželské dvojici se dvanáctiletým synem. Neustálé hádky manželů velmi traumatizují Viktora a je to terapie, která je předem ztracena. Ve středu pro mne přichází vrchol této série. Viola je krásná třiadvacetiletá žena, bojující s těžkou chorobou. Tereza Voříšková hraje svou roli bravurně. Skvěle zvládá všechny zvraty v náladách Violy a na konci dokáže i dojmout. Ve čtvrtek dochází Slávek, podnikatel a "korupčník". I to je hodně zajímavé. Pátek je zase nejslabším článkem seriálu, kdy sám terapeut Pošta dochází na terapii ke své kamarádce Ditě. I tady však dochází k posunu k lepšímu, účastí Poštovy někdejší lásky Lenky. Jasných pět hvězd a jen doufám, že poslední díl nebyl otevřenými vrátky do třetí série. Tam by se už mohlo spadnout do stereotypu a to by si tvůrci ani my, diváci seriálu nezasloužili. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá řada už je z větší části česká, líbila se mi podobně, jako ta předchozí, styl Terapie, to mluvení a přemýšlení o lidských osudech mám zkrátka rád. Navíc se jeden z problémů Marka Pošty (otec), dotkl i mě osobně. Nejvíc jsem si užil postavu Charváta, jak kvůli Jiřímu Ornestovi, který v posledních letech života moc dobrých rolí v televizi nedostával, tak proto, že jeho charakter je v podstatě protipólem tohoto herce. Tomu se říká protiúkol! 70%. ()

Reklama

kiddo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Plusy: zachováno pojetí „pacient nerovná se jenom pacient“, šokantně vynikající Tereza Voříšková, nepřítomnost Geislerové, s několika výjimkami o poznání lepší vedlejšáci. Mínusy: výrazný příklon k telenovelovitému melodramatu a v minimálně třech případech hrubě utnutý konec bez faktického nebo emocionálního vyvrcholení. De facto stejných 70% jako posledně, pro zachování vesmírné rovnováhy nižší hodnocení. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je to seriál, který nutí k zamyšlení. I divák prochází jistou terapií, protože se v některých příbězích musí sám poznat. Herci většinou předvádějí velmi dobré nebo aspoň slušné výkony. Hrdinové se vyvíjejí s tím, jak postupně odhalují své životy i motivace. Jenomže občas postavy zašustí papírem a místo přirozených nejednoznačných lidí se projeví jako schématické postavičky napsané podle omletých klišé. A někdy sklouznou až ke karikatuře (bohatý podnikatel, ambiciózní právnička). ()

kajas 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Před dvěma lety na mě tento projekt působil jako zjevení, které jsem si opravdu zamilovala, a to hlavně kvůli Rodenovi. Druhá řada předčila má očekávání. Postavy a jejich příběhy jsou ještě uvěřitelnější, nejvíce mě zasáhly středy s fantastickou Terezkou Voříškovou následované úterky s dvojicí Švehlík + Winterová. I Magálová (s tou jsem mívala velký problém) mluvící svým rodným jazykem působí sympatičtěji než dřív. Král mezi českými seriály. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (7)

  • Písnička v samém závěru epizody je od české skupiny Bast a jmenuje se „Demasked Love“ a je z prvního alba „Your Mentality“ z roku 1995. Kapela vznikla v roce 1992, dominuje ji výrazný hlas Hany Friedlaenderové. (sator)
  • Otázka Marka (Karel Roden) své ženě: „Jela si sem dlouho?“ vyvolá úsměv. Obě místa jsou na Ořechovce a vzdálena od sebe 1 km, tedy 20 minut pěší chůze. (sator)
  • Marek (Karel Roden) říká: „Nedělám si poznámky už patnáct let.“ Není to pravda, čas od času si při terapiích bere zápisník a zapisuje si, naposledy to bylo to tři epizody zpět, při terapii jedenáctiletého Viktora. (sator)

Související novinky

Finále Plzeň nově udělí Zlaté ledňáčky

Finále Plzeň nově udělí Zlaté ledňáčky

21.04.2014

Světové "neformanovské" filmy kameramana Miroslava Ondříčka, téměř kompletní domácí hraná i dokumentární tvorba za poslední rok za účasti tvůrců a poprvé i výběr nových slovenských filmů, to… (více)

Reklama

Reklama