Reklama

Reklama

Tady a teď

(seriál)
  • USA Here and Now
Trailer 1
USA, 2018, 9 h 35 min (Minutáž: 52–60 min)

Tvůrci:

Alan Ball

Hudba:

Michael Penn

Hrají:

Holly Hunter, Tim Robbins, Sosie Bacon, Andy Bean, Kevin Bigley, Trent Garrett, Jerrika Hinton, Jessica Lu, Daniel Zovatto, Peter Macdissi, Cynthia Ettinger (více)
(další profese)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Toto nové drama z produkce HBO, od tvůrce seriálů Odpočívej v pokoji a True Blood: Pravá krev Alana Balla, pojednává o jedné moderní multikulturní rodině – tvoří ji profesor filozofie, jeho neurotická manželka, tři adoptované děti z Libérie, Vietnamu a Kolumbie, a jeden vlastní biologický potomek. Tato na první pohled dokonalá, pokroková rodina prochází řadou životních změn a emočních krizí. V průběhu první řady seriálu však vyjde najevo, že za zavřenými dveřmi se skrývají hluboké neshody a kontroverzní tajemství. Když jedno z dětí začne vidět věci, které ostatní nevidí, nastane zmatek. Jedná se o duševní poruchu, nebo snad o něco jiného? Seriál s hvězdným obsazením, v němž excelují držitelé Oscara Holly Hunterová a Tim Robbins, přináší tragikomické rozjímání o složitých silách, které na nás v dnešním světě působí. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (25)

keoma26 

všechny recenze uživatele

Poctivě jsem nakoukal všech 10 dílů, a kdybych mohl, dám každému dílu přesně 2,5 hvězdičky... měl jsem to jako takovej melodramatickej večerníček, v tom nejhorším i nejlepším slova smyslu: večerníček ukazuje jen bílou a černou, dobro a zlo, spravedlnost i příkoří, racionalitu a nadpřirozené síly v jejich esenciální podobě, tenhle narozdíl od české pohádkové tradice navíc neobsahuje humor, takže ta chybějící resp. otevřená pointa příběhu byla jen logickým vyústěním existenciální úzkosti z neexistence středu: otevřený konec je prostorem mezi všemi těmi protiklady, ktere se jako nůžky rozevírají v každém dile, aniž by tu nit života, to klubko osudů a předivo vztahů nějak přetnuly ...jako se přetíná cílová páska ()

krauset 

všechny recenze uživatele

Takto nějak to dopadá, když chce někdo dělat v prvním plánu Dobro, a až pak umění. Oblíbený tvůrce Alan Ball, který vytvořil True Blood a Six Feet Under, přišel s novým seriálem Tady a teď napsaným pro HBO o jedné multikulturní rodině. A toto není jen rodina, která chová multikulturalismus v srdci, ona jej chovala i v náručí. „Jsme reklama na otevřenost a progresivnost našich rodičů“, pronáší jedna z postav. A stejné je to s tímhle seriálem. Až na to, že tento blábolivý počin s frázovitými dialogy dělá všem pojednávaným myšlenkám medvědí službu. Mluví o zásadních věcech, aniž by o nich říkal něco podstatného. Pokud chcete chytrý seriál zabývající se moderními kulturními a sociálními identitami, zamiřte jinam. ()

Reklama

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Takhle zprasit posledním dílem celou sérii. to mi fakt hlava nebere. Vydržel jsem až do závěru a moje zklamání je obrovské. Co to mělo sakra znamenat ??? Fakt nevím a vlastně už snad ani nechci vědět. Podobně, jako v druhé sérii Preachera na konci totální kolaps, který je ještě umocněn tolika (nejen) emočními krizemi, že se mi to snad ani nechce věřit..... ()

Handle 

všechny recenze uživatele

Filmařsky je to podle mě geniální a dost nedoceněné. Herci hrají jak o život a všechna ta společenská témata společně s tajuplnou atmosférou fungují bezvadně k popřemýšlení o současném světě. Zároveň se seriálu daří vzbuzovat i zvídavost, co se z toho příběhu vlastně nakonec vyklube. Bohužel právě tady nastává kámen úrazu a dost studená sprcha. Po finálovém dílu mám totiž pocit, že jsem jen sledoval skvěle rozehranou hru, kde nic nebylo dotáhnuté do konce, a tak vlastně celé snažení přišlo vniveč. Škoda, tohle je naprosto nechutně podělanej masterpiece. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Víte, jaký to je, když koukáte na seriál, který se snaží být mysteriozní, ale zároveň promítá problémy úplně všech lidských ras do jedné rodiny? Tak já Vám to teda povím. Pěkně na hovno. Nejdříve tu onu mysteriozní linku vůbec nedokončí, ale ještě k tomu je tak nad věcí, že má takové kule otevřít stigmata všech lidských kultur v rámci jediné rodiny, které vládnou za jiných okolností naprosto bílí Holly Hunter a Tim Robbins. V tomto případě otevřou bolístky muslimům, černochům a deportovaným asiatům. Do všech si kopnou, ale co tím bylo řečeno, to ví snad jenom čert. Nechci být rozčilenej, ale mám po posledním dílu pocit, že tohle byl hodně zbytečnej čas. A nejsem si úplně jistej, že by to nová série zachránila. Jen by se topila v tom, co načala první. ()

Galerie (119)

Reklama

Reklama