Smrt na Nilu, jehož předlohou je slavný detektivní román Agathy Christie z roku 1937, je odvážným tajemným thrillerem režiséra Kennetha Branagha o emocionálním chaosu a smrtících následcích vyvolaných milostnou posedlostí. Dovolená belgického detektiva Hercule Poirota na palubě okouzlujícího říčního parníku v Egyptě se změní v děsivý hon na vraha, ve chvíli, kdy idylické líbánky dokonalého páru postihne tragédie. Příběh nespoutané vášně a paralyzující žárlivosti, zasazený do prostředí impozantní pouštní scenérie, dech beroucích výhledů a majestátních pyramid v Gíze, sleduje osudy skupiny kosmopolitních cestujících, přičemž nečekané zvraty a zápletky udržují diváka v napínavé nejistotě až do konečného rozuzlení. (Falcon)

PISTA226

7,5/10 Opravdu jsem se na tento film těšil, nejenže mám detektivky rád, ale to že je to podle skvělé předlohy a hlavně má neskutečně skvělý minulý díl Vražda v Orient expresu, který je pro mě asi nejlepší detektivní film, který jsem viděl. A právě tento druhý díl má naprosto stejné lidi v produkci, režiji, a skoro všem ostatním. Proto jsem očakával podobný, né-li lepší film. Bohužel to se často stává, že díky slávě minulýh dílů divák očekává až moc a nakonec jako tady nedostane tolik. Už takhle ze začátku můžu říct, že to rozhodně není špatný film, ale je tu spoustu věcí, které z toho dělají pouze trochu nadprůměrněší. Do hlavní role se nám tu vrací stejný herec Poirota a to Kenneth Branagh, který minulý díl extrémně tahal a jeho vzhled byl opravdu skvělý. Tady dostáváme pár scén na jeho minulost hned na začátku a to se jim opravdu podařilo a jde mozná o nejlepší část filmu. Nevím čím to je ale Poirot se mi tu zdá mnohem menší, starší, né moc pohyblivý a bohužel to okouzlení, co bylo v minulém díle tu rozhodně nebylo, což najednou mění celou atmosféru filmu. Detektivovi tu nehrozí nikdy žádné nebezpečí a člověk se o něj ani moc vlastně nestará a najednou z hlavní postavy se stává postava, která tu není až tak zajímavá a vlastně kromě pěkně zahraných výslechů a závěru není moc o co u Poirota stát. Ostatní obsazení sem čekal mnohem plnější známějšími herci, což tu právě moc není. Všichni svou roli zahráli celkem dobře, až na Letitiu Wright, která tu podle mě byla naprosto špatná a asi bych ji i radši vyměnil. Příběh se tedy odehrává na Nilu v Egyptě, je tu více světlejších scén, narozdíl od V.V.O.E. a celý styl se mi zdá docela odlišný. Člověk tu ale dokáže zapojit i svou mysl a taky hádat kdo je vrah. Celková zápletka bohužel nebyla nic extra, ale konec dost povedený. Spoilery: (To že některé celkem důležité věci házeli na postavy, které nebyli vrazi se mi úplně nelíbilo, také to, že vlastně ti vrazi byli ti nejznámější herci tu trochu kazí tu detektivku, protože je jasné, že je příběh bude chtít dobře využít, a proto mají vždy větší šanci být vrahy. Konec byl jako některé další části dost napínavý a dokázal člověka napnout, ale vysvětlení celé zápletky mi přišlo celkem né až tak promyšlené a husté, jak by člověk čekal.) I když to vypadá, že jsem to zhejtil, tak vlastně všechno ostatní, co jsem neřekl bylo dobré a bez problému. Za mě dobrá detektivka, ale od této značky jsem čekal více. Doufám v pokračování. ()

Kassiopea_

Musím uznat, že se mi líbí Kennethova práce s kamerou i s hudbou. Co mi nesedlo, bylo pojetí Poirota. Jako milovnice Agathy jsem četla knížku a viděla již několik předchozích zpracování a tohle bohužel nebylo podle mě to nejpovedenější. Rozhodně ale přidávám body za asi nejlepší Jackie, co jsem doteď viděla. Přesto však nemůžu jít přes tři hvězdy z více důvodu jako urychlený konec, přehnaně emotivní Hercule a dle mého slizký Armie Hammer v roli Simona. ()

Mikola17

Opět se potvrdilo pravidlo, jakmile Američani přetočí evropský film stane se z něj propadák. Jak řekla má kamarádka:"raději si vrážet manikurni nuštičky pod nehty" než sledovat tuhle hrůzu. Agatha se musí obracet v hrobě po předvedení téhle hrůzy. Jednu * jsem dala jen ze solidarity k Armiemu, jinak si to zaslouží označení ODPAD!!! ()

KolarikKing

Čekal jsem víc. Vizuál vládne (úžasný Egypt a dobové kostýmy). Ale trvá to moc dlouho než se něco začne dít. A navíc (což se mi nestává) jsem odhadl vraha hned po vraždě. Neříkám, že jsem se nudil, ale ve vlaku mě to bavilo o něco více. 6/10 ()

Kushina

Rozhodně skvělá detektivka ve které zahrál opět skvělý výkon Hercule Poirot. Do poslední chvíle jsem netušil, kdo je vrah, ačkoliv nejvíce vždy šokuje ten nejméně podezřelý. Za což film rozhodně zaslouží ale mínus je ten fakt, že ráže .22 rozhodně neprostřelí člověka tak, aby zasáhla a zabila i druhého. .22 je spíš taková flusačka, která sotva zabije jednoho, kór z hlavně této délky na tuto vzdálenost. Každopádně napínavá detektivka to byla. 70% ()

mouzi

Až na tu levnější napodobeninu Natalie Portman v podání antiherečky Gal Gadot to bylo vcelku koukatelné. Branagha a jeho filmy mám rád a audiovizuál byl super. Zápletka se mi moc nepozdávala, Vražda v Orient expresu mi přišla lepší. ()

Matry

Pěkný odpočinkový detektivní film. Vizuální a hudební stránka filmu je velmi dobrá. Kenneth Branagh si roli a režii užívá a je to vidět. ()

veverysiak

Stále si myslím, že prerozprávania pani Christie nie je možné sprzniť, pretože sa ich neodváži dotknúť nejaký diletant, Kenneth je svojský pánko s ohromne vycibreným štýlom, čo ale neznamená, že všetky jeho produkty sú excelentné, jeho prínos do všeobecne známeho príbehu sa mi celkom páčil, horšie je to s pútavosťou samotného spracovania, občas som sa nudil, občas mi chýbala niť medzi scénami, výhodou je, že sme to aj čítali, aj videli, a tak si vieme dotvoriť súvislosti, takže 60%. ()

Beer11

+ vysvětlení vzniku kníru a chmur z minulosti + pefektní hudební styl ve filmu co mu sluší + krásky Gal Gadot, Letitia Wright a Emma Mackey + solidní digitální efekty - známá osnova děje s koncem ()

meda2016

Opulentní. Velké plátno, obrovské celky, krásná velká řeka i velká bílá svítící loď, větší než minule. Hned na začátku se dozvíme, jak je Poirot chytrý a jeho kapitán hloupý. Také o nejpraštěnějším kníru. Pak už příběh drží směr, jen nemá to Christieovské kouzlo. Stále se druží stejná společnost a to je malinko směšné. Nicméně Egypt a Abu Simbel je nejmilejší kulisa. Mrzí mne obsazení Gal Gadot, ten velký obličej se mi nelíbí, nehraje životem. Až do zjevení se enfant terrible na lodi je vše povrchní. Potom to chytne švunk tancem, muzikou, emocí...ale není to Christie. Kouzlo postaviček se nekoná, zdání akčního dramatu narušuje strnulé rozhovory s postavami. Branagh opakovaně nevychytal zvláštnost Poirotova odhalování záhady. Moderní "korektnost" udivuje až do závěru - s oholeným Poirotem vábeným afro-ickou zpěvačkou. Skoro jsem zapoměl, že je zde naplánování vraždy, jako na Nilu vždy, opět nepravděpodobné. ()

stanyko

Dalo sa to pozriet, ale za vela to teda nestalo. Hocktora cast s Davidom Suchetom je o niekolko urovni lepsia ako tento pocin. A Suchet ako stvarnitel Poirota zostava neprekonany. Dialogy boli take jednoduchsie az sa mi Poirot takmer znechutil (hlavne ked primitivne ospevoval svoju osobu - takto blbo by to Christie nikdy nenapisala). ()

moriero

Tak tento Kennethův počin se mi líbil o level výš než Orient Expres. Nějaký uživatel pode mnou napsal: Celou dobu jsem si říkal proč? A já odpovídám - Ještě že tak, kámo. 100x radši než ty (o)hrané recykláty od Disneyho. Milovníci klasických detektivek nekoukají na novodobého Poirota, aby je překvapil odhalením profláklého vraha. Koukají na to, aby viděli, jak se dnešní tvůrci poperou se známým námětem, střihem, výpravou, exteriéry...  tedy dnešní tvůrci...Kenneth pro mě prostě navždycky zůstane shakespearovský dramatik, který nezklame před ani za kamerou. Jeho pojetí aspergeráckého samolibého detektiva je mi zatím nejbližší. A na Emmu Mackey se skelným pohledem bych se dokázal dívat 15 minut bez mrknutí. ()

Katjushkator

Bohužel zklamání. Vypadá to strašně nepřirozeně, hlavní zápletka to nemá šanci zachránit a Branagh je jako Poirot už jenom divnej. ()

Jaroslaw

6/10 Poctivá detektivka se vším všudy,jen škoda,že první polovina je trochu rozvleklejší,avšak druhá to bohatě vynahrazuje, kéžby v dnešní době vznikalo více detektivek. ()

BarVo

Celé zle toto, ale Armie Hammer je v tom nevinne. Tomu neuverím ani toho kanibala, nieto ešte Simona Doyla. Už Branaghov Orient Expres som hodnotila s privretými očami, a to bol o dve triedy lepší. Predsa len chce to odvahu točiť nanovo notoricky známu predlohu, ktorá má už dostatok výborných spracovaní. Ale urobiť z inteligentnej detektívky lacnú červenú knihovňu plnú sentimentálnych dialógov a okázalého luxusu bez štipky logiky, či napätia... Vraždí sa len mimochodom. Jacqueline je na scéne dokopy asi 15 minút, efektné dobové kulisy narazia na moderné oblečenie a účesy, Poirot sa rozreve prvej, na ktorú naďabí, pri spomienke na prvú lásku, sic. Ruky preč od Poirota! ()

bonovox

Tieto nové spracovania slávnych predlôh vedia zaujať len skvelou výpravou...aj v tomto prípade ostatné je už vedľajšie aj aj preto ide o priemerný snímok ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

17.09.2023

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+

24.03.2021

Špatné zprávy pro kina, dobré zprávy pro nedočkavé diváky. Studio Disney čerstvě oznámilo, že vedle tradiční premiéry v kinech dorazí snímky Cruella a Black Widow rovněž ve stejný den i na… (více)

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (více)

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (více)