Neslavně známé léto roku 1977 bylo časem srážky disca s punkrockem, ale i létem, počas kterého řádil vrah, označený jako "Samův syn". Šílený maniak si vybíral milenecké páry a osamělé dívky. Dařilo se mu zabíjet a unikat beze stop, a jak teploty a počty obětí stoupaly, k pátrání se přidala i samotná mafie a občanské hlídky. Kadeřník Joey se svou partou povalečů dostali nápad, že vrahem je někdo z jejich čtvrti. Sepsali si proto seznam podezřelých a začali hledat toho, kdo jim bude nejvíc připadat jako vrah - někdo, kdo je jiný než ostatní... (Intersonic)

Santino7

Prednosťou tohto filmu nie je ani tak obsahová stránka (nakoľko tá nie je nijak obzvlášť prekombinovaná ani vyložene napínavá), ani hĺbkové vykreslenie jednotlivých postáv (tie sú skôr jednoduchšieho rázu, chovajú sa prevažne naivne či miestami až vyložene stupídne, a len ťažko tu nájdete vôbec niekoho, s kým by sa bolo možné čo i len trošku stotožniť), onou hlavnou devízou je atmosféra. To, ako vynikajúco sa Spikeovi podarilo skrz mnohé aspekty (vrátane obmedzených rozumových schopností postáv, ich vzájomných interakcií, problémov, s ktorými sa potýkajú...) zachytiť mapované odobie v New Yorku so všetkými jeho špecifikami, respektíve v jednej konkrétnej štvrti, plus zakomponovanie reálnych udalostí v podobe známeho sériového vraha sužujúceho danú lokalitu (pričom onen motív je len jedným z mnohých, zđaleka nie jediným), robí túto snímku v mojich očiach priam výnimočnou, nuž a niektoré scény (a vlastne i postavy) mi zostanú v pamäti zaryté ešte veľmi dlhú dobu. Čiže koniec koncov, hoc čoby celok je to dielo vcelku nevyrovnané/nekonzistentné, ba priam zvláštne, tempo nie je nijak ohurujúce (stopáž je vskutku vysoká, mne osobne to však neprekážalo) a obsahová stránka by takisto "zniesla" i o čosi vyššie parametre, atmosfericky/dobovosťou je to absolútna špička. Osobný tip - užiť si to v čo možno najväčšej miere môžete tak, že sa oprostíte dívať sa na to skrz onen thrillerový aspekt, a teda nehľadajte v tom typický film o honbe za sérivovým vrahom, záležitosť je to totižto značne špecifická, ktorú nie je možné nijak zaškatuľkovať. 85% ()

Geller

Krvavé léto mísí zajímavým spůsobem vtip s tvrdou realitou což má na svědomí zajímavý filmový zážitek. ()

WinstonS

Šleha jako blázen. Spalující žár newyorského slunce, jedno podivné léto plné sexu, drog a hudby, masový vrah mileneckých dvojic a mnoho, mnoho dalšího. Takhle nějak jsem si vždy představoval 70. léta, kdy pomíjivý nádech vzpoury a revolty z předcházející dekády odvál vítr kokainu, diskotékové hudby, blyštivých kár, vyfintěných blondýnek a napomádováných frajerů s kalhotami do zvonu. Vedle nich však bujel nihilismus, dekadence a amorálnost punku, jenž do US dorazil z britských ostrovů a zapustil tady pevné kořeny. Právě ze střetu těchto fenoménů, které utvářely pozoruhodné a v mnoha ohledech zásadní období Lee vychází a svým nenapodobitelným způsobem popisuje a vytváří šílený mix posthippies, Taliánů, diskotékových hvězd, looserů, dealerů všech možných sraček a všech těch, kteří zažili jedno hodně krvavé a horké léto v NY v roce 1977... Vyzdvihnout bych chtěl zejména Adriena "Pianistu" Brodyho, který tenhle méně známý snímek táhne dopředu energií čtyř feťáků na sobotním éčkovém tripu. ()

jacksax

Ještě nikdy jsem neviděl krimi či thriller, kde by bylo víc sexu než krve a romantickým povahám by tohle doporučil maximálně producent. Navíc 142minut je hodně smutný omyl. Ke konci jsem si už jen říkal: probůh, proč je tam vůbec ten dementní vrah? Kvůli té chabé jakožepointě na závěr? Jednoznačné resumé je, že Spike Lee tento druh filmu natočit neumí. Dobré postavy jsou mu vlastně k ničemu, když neví co s nima. Jednoznačný režisérský propadák ()

Rýža

Tak tohle je přesně ten typ filmů, které můžu. Žánrově nezařaditelný, žhavě vzrušující, stylově sedmdesátkový. A k tomu lehce přiteplený pankáč Adrien Brody. Vrrr ()

Gore

Když jsem film viděl prvně někdy začátkem milénia byl jsem nadšen a asi bych neváhal dát plné hodnocení, ale viděno teď s odstupem času už zážitek nebyl tolik intenzivní a místy se dostavovala nuda. Herci mi připadali místy až moc afektivní a docela mi to kazil český dabing (prvně viděno v původním znění). Pouze ani tentokrát nezklamal Adrien Brody s hustým čírem. ()

bodie66

Moc pěknej příběh z N. Y. A ta hudba...ta hudba! Bavil jsem se dobře, děj mi nepřipadá nijak roztahanej, postavy jsou zajímavé. A ta muzika k tomu :-) ()

Saur.us

Komplexní příběh, který neřeší pouze vražedné běsnění ale především příběhy jednotlivých hrdinů, sociální poměry a věčné předsudky proti odlišnosti. ()

edie sedgwic

Ocakavala som zase nieco na sposob filmov hlada sa seriovy vrah a cely svet sa toci okolo neho, namiesto toho Spike Lee strcil vraha do uzadia a krvave udalosti tvoria len kulisu roznych ludskych osudov. Pre mna jedno z najprijemnejsich filmovych prekvapeni vobec. Skvela a nostalgicka muzika, fantasticke vykony: Brody ma doslova sokoval svojou rolou a jej zvladnutim a scena, pocas ktorej hra Baba O´Riley, sa mi snad navzdy vryla do pamati. ()

djfun

Spike nespajk, rádobyhustá spatlanina aneb negramotný uječený taliánský pizzaporno. Jedna hvězda za Brodyho číro a mjuzik. Jinak tam byli na vodstřel všichni, (ne)hrůzostrašná nudaaaaa... ()

GOREGASM

Oopsy, daisy... Spike Lee v nejlepší formě, a to jak scénaristické, tak i režisérské. Brilantní scénář, na kterém se podílel i můj oblíbený Soprano Michael Imperioli, umně rozehrává hutné drama zasazené do víru událostí kauzy sériového vraha Zodiaca. Spike Lee obrazově exceluje a ždímá z dané atmosféry maximum. John Leguizamo pravděpodobně ve své životní­ roli, Mira Sorvino stejně tak (jaká škoda, že ji kola Hollywoodu, tak rychle semlela) a Adrien Brody v jedné z první­ch, zapamatování­hodných rolí­. Summer of Sam je ryzí­ filmařský klenot, který zkoukněte, protože stojí­ za to. 100% ()

merigieren

těžko říct co je to za film, nejspíš jen taková ukázka ze života jedné ulice, kde je jeden týpek co obšťastňuje co může, pak pankáč co se živí jak může, jeden šílenej vrahoun co slyší psa mluvit a partička feťáků. No a to všechno spolu nějak spolupracuje až k závěrečnému linčování, což mělo mít asi i výchovnou hodnotu :-) ()

sadlokan

Parta divnejch týpků,převážně zfetovanejch italoameričanů,z nichž jeden,který nevypadá vůbec jako oni a ke všemu se vyznačuje bisexuálním pankáčstvím ,jim připomíná masového vrahouna.Nepomůže mu ani skrývání ve světoznámém klubu CBGB,což je ovšem ve skutečnosti totální žumpa,kterou mimo svět undergroundu nikdo nezná ani hned za rohem. ()

agassi68

Trošku dlhá a ukecaná sonda do sedemdesiatych rokov vo veľkom jablku. Spike si strihol rolu reportéra. Evander Holyfield mal tiež svoj štek. No paradoxne najviac mi utkvela sexy Mira.. ()

Xatrix

Spikea Lee mam moc rad. Je mi znama jen jeho novejsi tvorba a tak prisel cas se porozhlednout po autorove minulosti. A prvni z nich je Summer of Sam. Precizni mestske drama jedne ctvrti, kde radi psychopaticky vrah, hezoun Vinny zahyba sve manzelce a jejich vztah jde pomalui k ledu a do toho vseho RIchie zacina ujizdet na punku a netusi s jakym odporem blizkych se stretne. Ano, tenhle film se nemazli s divakem, za celou dobu se snad 300krat rekne fuck a o nasili a sexualni sceny zde neni nouze. Tohle vsechno ale k sobe perfektne sedi - pribeh Vinnyho je o nevere a komplikovanosti vztahu, Richieho osud zase plne reflektuje predsudky a nepochopeni jedince. Do toho vseho se jeste michaji snove sekvence vraha Sama a disco klipy ze 70. let. Summer of Sam me opravdu dostal. Obcas by se filmu dalal vytknout obcasna vata mezi nekterymi pasazemi, ale neni to nic, kdy by se divak zacal skutecne nudit. Spike Lee obsadil film vybornymi herci, dobovou muzikou a vytecnou rezii a kamerou. Jeste den pote jsem na Summer of Sam musel myslet. 9/10 ()

JimiH

Film s nepopsatelně mrazivou atmosférou od začátku do konce. První půlka nás sice spíše seznamuje s hrdiny, ale už první zjevení "syna Sama" je na tolik mrazivě chladné, že se napětí nezbavíte do konce filmu. Druhá půlka, kde dochází ke krizi a katarzi a výbornému vyvrcholení je co do tempa a napínavosti vyprávění ještě dál. Spike Lee je borec! ()

n0ty

Výborný film jak po herecké stránce, retro kameře a scénami, které provází skvělý soundtrack, tak i po dějové linii, díky které se ocitneme v New Yorku v roce 1977, kdy zde řádil masový vrah, který je ale ve skutečnosti jen pozadím toho, jak se zde žilo a jak lidé chápali nově přicházející styly (zde například PUNK). Lee velice mazaně vylíčil tehdejší společnost a já myslím, že se mu to povedlo. ()

dakarin

Dávám 5 hvězd za nepopiratelné umění tvůrců. Na Spikea Lee mě upozornilo zhlédnutí filmu "Spojenec". Skutečně je nadstandardní talent - jistou dokonalostí tvorby připomíná Sergio Leona. Tedy poklona složena. Film ovšem citlivým duším NEDOPORUČUJI - je hluboce smutný, jak je dobře natočený, je právě opravdově lidsky bolestivý :-( ()