Neslavně známé léto roku 1977 bylo časem srážky disca s punkrockem, ale i létem, počas kterého řádil vrah, označený jako "Samův syn". Šílený maniak si vybíral milenecké páry a osamělé dívky. Dařilo se mu zabíjet a unikat beze stop, a jak teploty a počty obětí stoupaly, k pátrání se přidala i samotná mafie a občanské hlídky. Kadeřník Joey se svou partou povalečů dostali nápad, že vrahem je někdo z jejich čtvrti. Sepsali si proto seznam podezřelých a začali hledat toho, kdo jim bude nejvíc připadat jako vrah - někdo, kdo je jiný než ostatní... (Intersonic)

tranquill

FIlm protikladů a strachu z něčeho odlišného. Běloši a černoši, disko a punk, homosexuálové a heteráci, láska a nevěra, a vůbec "ti normální" a "ti odlišní". I mé hodnocení bylo zprvu protikladné. Cca 1 hodina mě nijak nebavila, spíš nudila, ale od vystoupení v CBGB jsem zbystřil a nakonec tento příběh New Yorku 77, kdy se stala spousta událostí, byl podán zajímavě a poutavě, i když Brodymu jsem punk moc nevěřil a vůbec se mi nezdála reálná kombinace punkáče a pornoherce. ()

mdouglas

Film s hodně hustou atmosférou, která nenechává člověka skoro vydechnout. Mozaika propletající osudy sposty zezačátku nesouvisejících postav s podkresem vyšetřování činů masového vraha. 80% ()

porky93

Přišlo mi jako by se Lee zapomněl rozhodnout, jestli bude točit film o masovém vrahovy, životě teenagerů v sedmdesátých letech nebo atmosféře New Yorku té doby. Nakonec z toho vznikl šíleně nudný paskvil, který jsem stěží dokoukal. Lee je dobrý režisér, ale tohle se mu alespoň podle mě nepovedlo. Jediným plusem jsou pro mě herecké výkony. ()

boni

„Režii“ Spika Leeho asi nikdy nepřekousnu a to samé platí pro herectví Adriana Brodyho – právě od té doby, co jsem Krvavé léto v New Yorku viděl poprvé. Ale když se povznesu nad tyto pro mě až moc tíživé faktory, tak to je řemeslně slušně vyvedený film, na zajímavé téma a jeho sledování se dá překlenout bez větší újmy. ()

nwx

Top film, NYC, atmosféra, hudba, top Leguizamo! Už z první scény příjezdu autem k disco klubu a tance uvnitř padne brada. Sedmdesátky ožily! ()

bearmeedek

Líbila se mě hlavně atmosféra roku 1977, disko jede horečkou sobotní noci a punk je poselstvím ďábla. K tomu osobité postoje lidí z ulice. ()

DeathRock

Cekateli, ze budete sledovat patrani po Son of Sam, pak vas zklamu. Film vypovida spise o lidech a o jejich pribezich. Vrah je az takovy maly bombonek. Ale nema cenu prozrazovat dej. Zkouknout ! ()

lenzi

Výborne vykreslená atmosféra druhej polovice 70. rokov, kvalitné a neotrlé herecké výkony (hlavne Brody). Navyše moja obľúbená kapelka The Who (aj keď to neboli pankáči). ()

dwbmb

Na pozadí nástupu punku, rabování a řádění masového vraha se odehrává příběh mladíka, jenž svými vlastními rozhodnutími a činy postupně ztratí manželku, práci i přátele. Dobře režírované se střihem, který se nudě vyhýbá obloukem a dobovým hudebním podkresem. A Adriana Brodyho s odbarveným čírem prostě musíte vidět! ()

Shitonit

Pěkně po staru, poctivě natočený, vcucávající a nenápadně pod kůži lezoucí dílko, u kterýho jsem seděl jak přilepenej a říkal si, kde se to přede mnou tak dlouho schovávalo ?? Naštěstí jsem to ulovil, polaskal jsem se a zařadil to mezi své čtyřkouláky. ()

pushover

Film Spikea Lee který mi unikl, ale i po letech umí překvapit dobrým zobrazením konce sedumdesátek a výborným castingem. ()

nula87

Zvláštní. Čekal jsem krimi o vyšetřování sériových vražd, která je ale ve filmu spíše pozadím, než tím hlavním motivem. Ale dostal jsem spíše film studující malou komunitu v New Yorku 70. let. 60% ()

Guran

Na tento film jsem se těšil, protože má zajímavé téma, ale nakonec jsem z něj byl zklamán a ani jsem ho nedokoukal. Příběh je špatně pojatý, hrozně natočený a herecké výkony kromě Adriana Brodyeho vůbec nenadchnou. Snímek jsem ani nedokoukal - nuda, nic, co by filmového diváka zajímalo. Spike Lee obrovsky zklamal. ()

horor2

Přiznám se, že když jsem to viděl poprvé, spoustu věcí mi bylo cizí co se americké kultury týče. Je to trochu něco z jiného soudku, není to zkrátka běžný film, poněvadž ho režíruje chlápek, který rád experimentuje a poukazuje na nedostatky harmonie zdejší doby. Brody jako punkáč :-) Leguizamo jako zmrdeček a Mirce to tak krásně sluší! :-) ()

SAINTS

Na Spika Lee neobvykli film,hra tam len minimum černochov,zaujimavy pohlad na italoameričanov v Bronxe v lete 1977. ()

seba

Vynikající "pocitový" film. Stupňující se atmosféra střetů postav a honby na vraha a horka se Vám přenese do obýváku i když je třeba leden. ()