Léto 84

• Česko Léto roku 84 (festivalový název) (více)

"Nejšílenější věci se odehrávají na předměstích", sděluje nám v úvodu filmu "Léto 84" patnáctiletý Davey Armstrong, a něco o tom ví. Děj se odehrává v červnu onoho titulního roku v oregonském městě Ipswich. Davey tráví celé dny i noci poflakováním, tlacháním o sexu a podrobnostech z pokračování Hvězdných válek, a hraním si na “lovce lidí” s kamarády Eatsem, Woodym a Curtisem. Když se v televizi objeví zpráva, že policii uniká sériový vrah, pro Daveyho, který se vyžívá v konspiračních teoriích, je hrůzostrašná novinka příslibem vzrušujícího dobrodružství. Vezme si do hlavy, že oním vraždícím maniakem, který v okolí kosí teenagery v jeho věku, je jeden z jeho sousedů, navenek přívětivý policista Wayne Mackey. Davey strhne své tři nejlepší kámoše k tomu, aby společně začali na vlastní pěst pátrat po usvědčujících důkazech. (Cinemax)

ESW

Tak jo. Uz jsem videla film o vsech klucich z rozpadlych rodin jezdicich na kole v US v letech 1952-2010. ()

Kortexo

Poctivý horor, ala Stephen King, bez nadpřirozených prvků.Silně věřím, že, 5 hvězd, dám až jistému pokračování... ()

Mamlas odpad!

Fakt se odmítám dívat na nějaké zasrané Rychlé šípy. Sračka o děckách pro děcka. Jenže děcka z 1984 už nejsou děcka, tak tahle sračka je úplně mimo mísu. ()

Pitryx odpad!

Ani se mi to nechce dále rozebírat a komentovat, už jen to, že jsem by nucen to dokoukat až do konce mně vyčerpalo. To už Rychlé šípy byly lepší. ()

iN

Jak tady píší ostatní, kdyby tento film vyšel před Stranger Things, měl by asi mnohem větší úspěch. Až na ne-tolik-uvěřitelnou romanci se sousedkou však dobře graduje a jako jeden z mála nekoná úlitbu hollywoodsky povinným happyendům. ()

Micoldee

SPOILER ALERT! První a ten nejvíc podezřelý většinou vrahem nakonec nebývá. Tady jsem už od začátku měla pocit, že tentokrát by to mohlo být jinak. Konec byl víc hororový, než bych čekala. Rozpuštené dětské tělo v louhu, spuštení schůdků z půdy a následný hon v lese byly slušně děsivé. Z počátku tuctový film, konec překvapil. ()

regentor

Rychlé Šípy na americký způsob. Oregonský balíkov má své náctileté hrdiny.Partička se zabývá hrou na schovku a příležitostně i pátráním po dívčích kalhotkách, to druhé se jim dost nedaří a tak když se objeví zpráva, že v kraji řádí sériový vrah ,zbystří pozornost.Slovo dá slovo a hoši se rozhodnou plnit bobříka pátrání , když to s těmi bobry předtím nevyšlo...Osaměle žijící polda ze sousedství se stává předmětem jejich zájmů.Skrývá ve sklepě skutečně nějaké tajemství? Jako správný vrahounský úchylák, který měl jistě podobné dětství jako jeho oběti se tváří jako přívětivý a laskavý člověk ale je to opravdu tak? Pátrání končí fiaskem ale nechají se nadržení skauti jen tak odradit? Jasně, že ne ! Filmově velmi nudné a nezáživné vyprávění které se pokouší o jakési retro do "osmdesátek" Jako přehlídka bizarního panoptika co je možné zprznit s už tisíckrát omletým tématem o magorovi který vraždí jen tak..z lásky.Velmi slaboučký snímek. ()

Blazkowicz

Naprostá paráda. Osmdesátky jsou tady při síle. Po celou dobu víceméně bez chyb, včetně závěrečného finále. K tomu ještě vyšperkovaný soundtrack. Všechno tady sedí jak prdel na hrnci. A přitom to dělali jacísi nonamové. 5-* ()

K1NGSLAYER

Super film, po dlouhé době zase něco, k čemu se za nějaký ten měsíc rád vrátím. Tvůrci se zajisté inspirovali seriálem Stranger things a It a to je jenom dobře, protože tyto dva počiny mě neskutečně překvapily, stejně jako Summer of '84. Super atmosféra, herecké výkony až nadmíru povedené, ale jediná věc, která mě moc nepotěšila a za co dávám hvězdičku dolů bylo to, že jsme se vlastně nedozvěděli, proč Mackey vraždil. To mě opravdu trošičku zklamalo, nu což. Doporučím všem, kteří od žánru Horor neočekávají jenom primitivní jump-scary pro puberťáky. ()

Insomniac

Trošku spoiler: No a keď som si myslel, že je tu najstupidnejší koniec za posledné roky, tak sa to rozbehlo a uspokojilo ma :) Naozaj podarený kúsok (nejde neporovnávať so Stranger things), sem - tam trošku naivné a nelogické, ale inak super. A tých viacerých režisérov tiež poznať :) ()

Zoltar78

Příjemnej a velmi povedenej film nesoucí se na dnes tak módní retro vlně 80. let. Za pochvalu stojí jak výběr herců, tak hudba a dokonalá iluze amerického předměstí, kde nikdy nemáte jistotu, kdo žije vedle vás. "Every serial killer lives next door to someone..." Doporučuji. ()

Sefik

Takové americko kanadské Rychlé šípy či Strážci... Solidní závěr a vůbec, celé to bylo takové odpočinkové a koukatelné. ()

TinyMartina

Já nejsem fanoušek osmdesátek a Stranger Things mě přestalo bavit u třetího dílu. Hudba se mi těžce nelíbila a už jen složení skupiny sympaťák hlavní hrdina, nerd, drsňák, tlusťoch a holka je tak klišoidní, že jsem se musela smát. ()

Domas88

Dobrá sledovačka malých dětí, ale určitě nic převratného, jen dobře udělané a mladí herci to zvládli, jinak nic co by vás nadchlo.. ()

Dejf4

Parádní "jednohubka", která pracuje s výborně tajuplnou atmosférou, úžasným retro kabátem, ale především to chlapecké dobrodružství a odhalování tajemství je výborně zpracované. Vyvrcholení celého příběhu je pěkně nečekané. Opravdu zábavný snímek. 7/10 ()

J.Mayen

No tak nevim teda, kdyz jsem videl tohle hodnoceni na csfd po skouknuti filmu tak jsem nevedel ani co mam delat, jestli tu neni nejakeju troll kterej hekuje hodnoceni, protoze za zadnou cenu nedokazu pochopit za co ma tenhle film tak vysoke hodnoceni a to mam docela solidni predstavivost. Snimek mi silne pripominal tu ptakovinu s Tomem Hanksem Lide z predmesti, ktere ma tady take pres 60%. Jen se mi zase potvrzuje ze my jako narod nemam naprosto zadny smysl pro kvalitu filmu. ()