Léto 84

• Česko Léto roku 84 (festivalový název) (více)

"Nejšílenější věci se odehrávají na předměstích", sděluje nám v úvodu filmu "Léto 84" patnáctiletý Davey Armstrong, a něco o tom ví. Děj se odehrává v červnu onoho titulního roku v oregonském městě Ipswich. Davey tráví celé dny i noci poflakováním, tlacháním o sexu a podrobnostech z pokračování Hvězdných válek, a hraním si na “lovce lidí” s kamarády Eatsem, Woodym a Curtisem. Když se v televizi objeví zpráva, že policii uniká sériový vrah, pro Daveyho, který se vyžívá v konspiračních teoriích, je hrůzostrašná novinka příslibem vzrušujícího dobrodružství. Vezme si do hlavy, že oním vraždícím maniakem, který v okolí kosí teenagery v jeho věku, je jeden z jeho sousedů, navenek přívětivý policista Wayne Mackey. Davey strhne své tři nejlepší kámoše k tomu, aby společně začali na vlastní pěst pátrat po usvědčujících důkazech. (Cinemax)

kukkik

Asi je to tím, že jsem se na to díval okolo jedné hodiny ranní, ale pro mě byl tohle neskutečně dobře vyšponovaný thriller s perfektní hudbou, dobovou atmosférou, obsazením a ukázkově zpracovaným kontrastem mezi světlou, letní, stranou filmu a vyústěním. Pro mě je to film, který si určitě pustím ještě mnohokrát, minimálně jako letní oddechovku s, pro mě, lepší atmosférou, než mají např. Stranger Things, které na mě působí sice taky perfektně ale ve kterých ta klišé hrají do krajností a celé prostředí pak působí podivně uzavřeně. 5/5 ()

Forty-

Film zacina bohapustym vykradnutim Stranger Things - postavy, bicykle, vysielacky, americky suburb, vsetko mozne, az sa mi to nechcelo verit, ze sa da kradnut az takto ocidivdne. Mysticky hlavny pribeh sa nekona, ide o to, ze kdesi v okoli zije masovy vrah a teengeri sa ho snazia dolapit. Dej postradal napinavost, az ku koncu kedy sme sa dockali rozuzlenia to zacalo byt zaujimave. A potom nechapem co sa stalo. Asi sa nedohodli reziseri alebo co, ale poslednych 10 minut je tam nasrobovanych ako z uplne ineho filmu. Odveci, zbytocne, divne. Kuknite na Stranger Things, ktore je fakt dobre, na toto sa vybodnite. ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Stylizace do 80ek trošku zbytečná, začátek zdlouhavý, ale nakonec docela fajn thriller. 75% 4/5* ()

vojtylla

Nabízí se to srovnání s Disturbií. Tam mi ale přišlo, že to napětí bylo úplně skvele budováno od začátku do konce. Tohle byla furt legrace, malá chvilka napětí a pak konec. Celkově to ale nebylo špatný... ()

Hellknight12

Zaujímavý počin. Tvorcu sa snažia napodobniť atmosféru osemdesiatych rokov a to sa im podarilo. Detské výkony sú skvelé. Príbeh je síce trošku zamotaný ale nakoniec sa to všetko vyrieši. Nedokážem si pomôcť ale tento film mi pripomína To 2017. Film môžem odporučiť každému kto má rád kvalitné horory, ktoré napodobňujú staršiu dobu. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Brooks

Ďalšia nepriznaná kingovská adaptácia, ktorá dokazuje, že tento subžáner chlapčenských, hororových dobrodružstiev sa pomaly vyčerpáva a nebolo by na škodu posunúť súčasné žánrové trendy zas o kúsok ďalej. Zápletka tentokrát nestrhne, pretože neobsahuje jediný neočakávaný zvrat, po väčšinu stopáže má prehnane detskú atmosféru a jej tempo je, až do záverečného zdramatizovania, silne stereotypné. Čo ju naopak vyzdvihuje nad rámec priemeru, je podarené obsadenie detských rolí, podmanivý retro feeling, carpenterovsky znejúci soundtrack a hlavne drastický, pesimistický koniec, ktorý moje hodnotenie zdvihol o celú jednu hviezdičku. ()

ANTYCHRYST

Jako když koukáte na Disturbia ale v mládežnické.. či spíše dětské verzi..:) akorát celá stopáž je celkem sympatický dětský film..hra na detektivy.. šmírování starší kámošky..pak to skončí..a běží 15 min konec pro dospělé..:) 55% nedělní poobědový rodinný biják :) ()

Clark_Kent

Při pozorování jsem si kolikrát vzpomněl na moje mladá rošťácká léta. To jsme se nadělali blbostí, proto mě právě tyhle osmdesátky hodně táhnou. Hezky se ten příběh táhne tak nevinně, jakoby to snad byla nějaká rodinná záležitost snad jenom. Ovšem ten konec tomu dává pořádnej odpich. Takovýho souseda bych si teda vážně vyprošoval. Hrozně moc by mě bavilo ho špehovat po večerech. ()

Miagy

Veľké prekvapenie, nostaligický retro film z 80 rokov. Ku koncu sa napätie dalo doslova krájať ! Film obsahuje jednu totálnu hororovú scénu, ktorú len tak v hocakom inom horore neuvidíte. Je hnusná, drsná a príšerná. Summer od 84 nie je film pre naspídovaných hltačov akcie a lacných trikov. Pomaly budované napätie a rozuzlenie na konci filmu vás posadí do sedačky, že nevstanete. TOP. ()

Looka

60% další zbytečnost bez jediného zajímavého nebo překvapivého momentu. Podle otevřeného konce to vypadá na další sérii. ()

BrianStorker

Pubertální kecy se táhnou téměř celým snímkem, něco se začne dít až posledních patnáct, deset minut. Osmdesátkový look zde nečekejte, připomíná ho jen dobrý hudební doprovod, za který dávám jednu hvězdu. Ztráta času. ()

beso74

Je škoda, že na parádny koniec treba čakať tak dlho. Nie, žeby to bola nuda, ale v 70. minúte to náhle prepnúť na úplne inú, oveľa temnejšiu nôtu je premrhaním potenciálu. Ale aj tak pst hore, toto som veru nečakal... ()

syphoon

Hurá! Hororům z 90tek resp. z 80tek ještě neodzvonilo! Ze začátku jsem si myslel, že sleduji další řadu Stranger Things, neboť postavy a příběh je takřka totožný. Nic na to nemění, že skvělá kamera a parádní sountrack, který vtáhne do daného letopočtu i dítě narozené v tomto miléniu! :) Film jsem ze začátku dobře neodhadl, stejně tak i masového vraha?! 78% ()

Najt

Velice povedený teenagerovský thriller. Je z toho cítít Stranger Things na každém rohu, a film je výslednou směsicí základních prvků seriálu a pak samostatného pojetí filmu. Občas mi to přišlo až moc podobný. Výtku bych měl k příběhu, bylo to až moc okaté, a chybělo mi tam více mysteriozity. V podstatě to byl více film pro teenagery než thriller/horor, ale konec se rozjel a posledních 15 min byl obrat jak 🐷. ()

PaulCZE

K uzoufání nudné a klišoidní - banda nýmandů, sexy holka od vedle, záhady, lekačky, který nikoho nevylekají.. pfffff... audiovizuálně pak jasná kopírka Stranger Things. Film nevtáhne, je to celý takový povrchní a navíc ještě blbě sestříhaný. ()

horor2

Mně se tahle varianta dětského vyprávění líbila i ty náznaky, protože samotné finále se ihned změnilo a o to více přidalo na samotné atmosféře i zajímavosti filmu. Začátek jako komediální drama, konec horor - který každý nejspíš čekal od začátku. Chápu, proč se film moc nechytl :-) ()