Hodný, zlý a ošklivý

• Itálie Il buono, il brutto, il cattivo (více)

Hodný, zlý a ošklivý je klasickým westernovým příběhem o chamtivosti a pomstě uprostřed běsnění občanské války Severu proti Jihu. Podvodník, desperát a ošklivec Tuco (Eli Wallach) je hledaný ve čtrnácti okresech a na jeho hlavu je vypsaná odměna dvou tisíc dolarů. Má ale parťáka, hezouna Joea, zvaného Blonďák (Clint Eastwood), který vždy včas přestřelí provaz, na němž se ho chystá šerif pověsit a při společném útěku si rozdělí odměnu. Ovšem jen do dne, kdy jejich habaďůra přestane Blonďáka bavit a nechá Tuca uprostřed rozpálené pouště sedmdesát mil od nejbližšího města. Vzájemná pomsta je společným jmenovatelem jejich vztahu, ať jsou od sebe bývalí partneři jakkoliv daleko. Cesty osudu je však nakonec zase svedou dohromady v podobě nečekané zprávy o zakopaném pokladu. Každý z nich však zná jen polovinu tajemství, a tak chtě nechtě musí cestovat spolu. Stejnou stopu však sleduje i třetí muž, zlý Setenza, zvaný Krásnoočko (Lee Van Cleef), jemuž se té zajímavé informace dostalo také a on ji rozhodně hodlá prověřit. (Česká televize)

Maximilianus

S prižmúreným jedným okon 5* aj keď išlo o výborný film, ktorý má čo ponúknuť aj o 52 rokov neskôr. Jednou chybičkou krásy je postava zlého (Lee Van Cleef), ktorá je podľa môjho názoru slabo využitá a ták sa jedná skôr o príbeh dvojice Clint Eastwood a Eli Wallach, pričom mi dosť často pripadalo, že hlavnou postavou je práve Eli Wallach, nakoľko sa príbeh točil dosť okolo neho a taktiež mal vo filme omnoho viac viet ako Clint. Je inak zaujímavé, ako sa jeho syn Scott Eastwood podobá na otca práve z tohto obdobia. Inak celkom zábavný film so zaujímavými hlavnými postavami a najmä ústrednou dvojicou. 8,7/10. ()

Klajondr

Existuje mnoho špatných westernů. Pak jsou tu westerny dobrý, co stojí za to zhlédnout. Ale pak tu jsou westerny legendární a ty znám jenom dva. No a mezi těma dvěma je právem tento snímek. Nezapomenutelná hudba a skvělý humor. No kdo by to nemiloval. ()

bearmeedek

Opravdová klasika z kategorie "špagetových" westernů. A to nejen dějově, ale silným obsazením hlavní trojice a tvůrčí jména jako Sergio Leone, Ennio Morricone ... ()

Likan7

Konečně western, který se mi líbí. To je poklona ze všech největší bych řekl. Nejsem fanoušek žánru, ale závěr dolarové trilogie je skvělý zážitek. Od geniální hudby, po 3 silné charaktery a herce v hlavních rolích, jejichž závěrečný souboj je parádní, včetně pointy. Jen ta příběhová vsuvka uprostřed bitvy mi moc neseděla, ale proč ne. Leone je mistr žánru, to musím uznat. ()

samkko

Tento film jsem si pustil kvůli jeho vysokému hodnocení. A taktéž proto, že tam hrál skvělý Clint Eastwood. Všechny tři hlavní role byly napsané tak jak sem si to představoval. Pěkná westernová hudba tvořila ve filmu o to hustší atmosféru, což  je vždy dobře. Co mi přišlo trochu zbytečné byla délka filmu. Tři hodiny a z toho polovina koukáni jak chodí po poušti nebo se na sebe jen dívají. Což by mohlo některé diváky lehce nudit. Na druhou stranu si ale nemyslím že je to velký problém, protože to filmu přidává onu skvělou atmosféru. Hodnotím 8/10 ()

FOCKE_WULF

Vtipné, kýčovité, geniální. Ošklivý a Hodný se po čas filmu nemohou zhodnout, jestli jsou hromský kámové na život a na smrt nebo co vlastně. Zlý s opravdu ostře řezanými rysy je prostě zlý. Ovšem optimista, když někomu ukončuje to jeho pozemský trápení, tak se u toho tlemí. Když pan Bú naděloval filmové vtípky - sestřelování klobouků, tak Sergio Leone rozhodně byl u toho. Bylo to ve všech jeho filmech, měl to opravdu zmáknutý a kdyby ho zlolajná smrt neodvedla z tohoto světa, tak by jistě natočil tříhodinový western bez nějakého trapného děje, kde by si jen parta debilů z hlav sestřelovala klobouky. ()

Davidos305

Leone je bezkonkurenční král westernu a tento film je za mě jeho nejlepší. Skvěký soundtrack od nejlepšího skladatele Ennia Morriconeho a nejlepší westernová přestřelka co kdy ve filmu byla. A taky jedna z mých nejoblíbenějších filmových hlášek: “You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.” ()

Marek06

Třetí natočený díl dolarové trilogie (dějově ale první) je rozhodně nejlepší. Tři pistolníci, hodný Clint Eastwood, zlý Lee Van Cleef a ošklivý Eli Wallach jsou na cestě za pokladem. Poklad je ale jenom jeden a pistolníci jsou tři, proto si ho musí vybojovat v nejlepší westernové přestřelce všech dob, kterou doprovází geniální hudba Ennia Morriconeho. Můj nejoblíbenější spaghetti western. ()

Lokran

no nejprve jsem myslel, že hodnocení nebude tak vysoko za poněkud rozmáchlejší (byť ne špatný) úvod, ale prostřední část filmu a hlavně velkolepé (byť předvídatelné) finále změnilo můj názor. takže 90% ()

marlon

Každý, kto sa dotkol westernového žánru len točil filmy o divokom Západe, maestro Leone westerny vytváral! Film potvrdil jeho povesť filmovej legendy, prekonal všetky očakávania a bol erupciou vynikajúcich nápadov. Predstavoval grandiózne zavŕšenie dolárovej trilógie a myslím, že žiadna zo známych filmových sérií sa nemôže pochváliť nárastom kvality v štýle GOOD - BETTER - BEST! Ak z predchádzajúcich dvoch častí reálnosť doslova dýchala, tak v tomto vierohodnosť nielen široko rozvetveného príbehu ale i exteriéru exceluje! Asi takto si totiž divoký Západ predstavujem - drsný a neuhladený, špinavý a divoký, kde nie sú vyslovení hrdinovia či zloduchovia, len ľudia so všetkými svojimi kladmi a zápormi! Mnohostrannosť ľudských charakterov je tu znázornená bravúrne, prepojenosť vnímavého obrazu a podnetnej hudby nesúcej sa v transcendentálnej kombinácii zvláštnej inštrumentácie a tradičnej orchestrálnosti atmosféru dokonale formuje, pohlcuje a poznamenáva! Pritom v oboch prípadoch ide "len" o Leoneho záverečnú predprípravu pred stvorením jedného westernového mýtu! Čo viac dodať! ()

Erian

Pro mě jeden z nejlepších westernů vůbec s dokonalou hudbou skladatele Ennio Morricone. Clint Eastwood, který si na spaghetti westernech Sergia Leoneho vystavěl kariéru, má tradičně výraz, který nevyžaduje žádné herecké umění, prostě se "jenom" tváří, kouše stébla trávy nebo uštěpačně odplivává jedovatou slinu. Eli Wallach oproti záporné roli Calvery v Sedmi statečných dostává větší prostor rozehrávat svůj part jako slizoun Tuca, který se na konci pachtí za tím pravým hrobem jako lovecký ohař. Pro mě určitě jeho nejpovedenější role, Clint bohužel svou bezbarvostí stojí v pozadí, jeho emocemi nepoznamenaní hrdinové netáhnou....aspoň mě neutáhnou na vařené nudli. ()

Arequipa

Eastwoodovo frajerské zapalování cigarety a její následné převalování v ústech + vtipné hlášky vyřčené jako nic z něj dělají jednoho z největších filmových frajerů. Scény v poušti, kdy voda rozhoduje o tom, kdo má zrovna moc jsou nezapomenutelné. ()

CerKar

Ten film je skvělý. Ale ne dokonalý. K dokonalému Once Upon a Time in the West to sice nemá daleko, ale místy zdlouhavé scény (viděl jsem pouze delší verzi) a zbytečné scény (celá část s mostem by se dala/měla vystřihnout...) tomu nějaké to procento ubírají. Ale i tak tomu už jenom kvůli Morriceneho muzice a závěrečné scéně míň jak 90% člověk prostě dát nemůže... ()

stiewe

Jak se tak koukám tak spousta lidí se nemůže dohodnout který z filmu The Good, the Bad and the Ungly a Once upon a time in the West je ten nejlepší z westernovek. Přiznám se, že tenkrát na zápědě byl mým tajným favoritem a po schlédnutí dobrý zlý a ošklivý už nejen favoritem ale naprostým vítězem. Režie jak obvykle dokonalá taky je jím jeden z nejlepších westernových režisérů a herecké obsazení také vhodně zvolené. L.V. Cleef a Eli Wallach byli mnohem charizmatičtější než Clint jenž prostě zamlada nepodával takové výkony jako ve nyní. Hudba, která nepotřebuje asi komentáře se vryje do paměti každému kdo ji uslyší a nikdy z ní nebude moc utéct. Skvost ve světové kinematografii. ()

Murdock

Tohle je fantazie..kdo chce trpkou satiru má ji mít, kdo chce drsnej western má ho mít a kdo komedii má ji mít..tohle neni jednoduchej žánrovej film, tohle dílo má sakra přesah a přitom svoje poselství nepotřebuje nijak explicitně volat do světa..nádherná hudba, skvělá režie, nezapomenutelná atmosféra, každej herec je tu vybranej naprosto přesně a v součtu je to jeden z nejnezapomenutelnějších filmů jaký jsem kdy viděl.. ()

Kultovní western dostane nové pončo

Kultovní western dostane nové pončo

10.07.2024

"Dobrých předělávek není nikdy dost.", řekli si nejspíš producenti ze stáje Euro Gang Entertainment, když se rozhodli odklepnout to, že ikonický western Pro hrst dolarů se dočká remakeu. Snímek z… (více)

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

V červnu se diváci mohou těšit na tři klasické perly stříbrného plátna s tématem „drsní muži“ – Rocky, Zjizvená tvář a Hodný, zlý a ošklivý. Všechny tři uvedené filmy bude možné vidět pouze během… (více)

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009