1mArc0

Dokonalosť sama o sebe! Takýto western s takouto kvalitou a hudbou sa len tak nevidí a nepočuje. Najlepší western, ktorý sa kedy natočil. Ikonické výkony, hudba, réžia, scénografia. Prvých 40 minút jedna legendárna scéna za druhou. Mimo žánrových definícií ponúka aj hlbší pohľad do ľudského charakteru každého z predstaviteľov. Nie je to len o tom, kto má väčšiu zbraň, a ako dokáže s ňou narábať. /100 %/ ()

Franta

Tenkrát na západě je nádhernou ukázkou správného westernu. Mnoho postav a každá z nich má vlastní zájmy, kvůli kterým neváhají někoho na místě zastřelit. Napínavou atmosféru vytváří jedinečná hudba a práce s kamerou. Určitě se jedná o jeden ze základů filmové gramotnosti a proto nezbývá nic jiného, než si film pustit ()

knihovna

Prostě ne, tenhle film je pro mě hrozná nuda. Ano hezká hudba, ano krásná Claudie ( ale to není zásluha toho filmu, ona prostě krásná je ) ale jinak nic. Jako nejlepší western? To ani náhodou. To je pro mě Sedm statečných, Krajina střelců nebo Tančí s vlky. Kamarádi mi to vyčítají, tvrdí že jsem kulturní barbar ale já si prostě nemůžu pomoct. A to jsem se už několikrát opravdu snažil. ()

hekla

Nádherně natočeno, dlohé záběry dodávající hloubku atmosféře a ta hudba, díky které je tento film jedinečný. ()

denbrough

Tohle je film s velkým "F".. V každém tónu a záběru naprosto jedinečný a dokonalý, navíc s mimořádně vydařeným hereckým obsazením... Nesmrtelný... ()

SAINTS

Znamenity western Serga Leoneho po všetkyych strankach .Film ma už dnes legendarny uvod ktory divaka skvelo navnadi na dalšie sledovanie,Hudba,kamera herci,budovanie charakterov jednotlivych postav su dalšimi kladmy tohto vynimočneho filmu. ()

TaNya_

Viděla sem jako malá a přišlo mi to o ničem a pěkně nekonečný. Teď sem se na to koukla znovu a jako klasika to na mě nemohlo zapůsobit líp. Počkám si na další shlídnutí a nejspíš se potom dostanu k nejvyššímu hodnocení. ()

shade000

Toto je jeden z filmov, kde by mi stačil záber na nádhernú Claudiu Cardinale s hudbou Ennia Morriconeho a dostalo by to 5*. Legenda medzi filmami. Sergio Leone je kráľ westernov a Ennio Morricone kráľ soundtrackov... ()

Comida

Tři pistolníci čekají na stanici na příjezd vlaku. Jeden si tu hraje s vodou v korytu, druhý místo toho aby si sehnal lahev pije z klobouku a třetí si ochočuje mouchu. Takto to pár minut doprovází naprosté napětí. Přijíždí vlak, a když se zdá že onen dotyčný na kterého čekali nepřijel, ozve se ikonická znělka na harmoniku ze které mrazí. Za nimi stojí muž s hláškou "You brought two too many" a já si říkám že tohle je drsňák jak se patří, zatímco napětí houstne. A takto pomalu se ve zbytku filmu každičká do detailu dokonalá scéna táhne (konečný duel, který si fanoušci westernů právem užijí, je skvělou třešničkou na chutném dortu). Precizní režie, úžasný scénář a jeden z nejnádhernějších hudebních podkladů, dělají z filmu nevšední zážitek (tedy pokud si jej člověk nepouští denně) a snímek jenž jen tak nějaký jiný film, nesesadí z westernového vrcholu. Možná Hodný, zlý a ošklivý, ale to je tak jediný. Zajímavé že se jedná o dílo od stejného geniálního režiséra. 10/10. ()

ostravak30

Pokud western, a já westerny miluju, pak nějaký z padesátých, šedesátých nebo sedmdesátých let. To se ještě filmovalo poctivě. Tvůrci si dali záležet na detailech, kameře, hudbě. Přesně tohle všechno má Tenkrát na západě. Dle mého nejlepšího westernu jaký kdy byl natočen. Těch důvodů, proč tomu tak je existuje mnoho. Jediná záporná role Henryho Fondy - slavný herec, Claudia Cardinale - slavná a pronikavě krásná herečka, nejslavnější role Charlese Bronsona. Jeho kamenný, ledový pohled, stoický klid. Dále pak práce s kamerou. Detaily na kterých si filmaři dali záležet. Ty dlouhé, detailní záběry napětí. A pak samozřejmě slavná hudba. Tenkrát na západě je legendární western, který už nikdo nepřekoná. Jsem si tím jistý hlavně proto, že dnes už se westerny ani moc netočí. ()

PlysovyMacko

Film je pomaly a velmi dlhy a nudil ma. Ale. Hudba je famozna. Charles a Henry mega charizma, sucasni herci by si mali robit poznamky. Konecna scena zuctovania a minulost Harmoniky famozna. Na film som myslela aj dalsie dni po zhliadnuti. Je vynimocny. ()

elimS

𝟔𝟎% - 𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐄 𝟐𝟎𝐭𝐢 𝐬𝐥𝐨𝐯𝐲: Dokonalá filmařina, hudba a kamera ... jenže to "tempo" bylo vražedné. 5 minutové záběry zcela zastínily příběh, který mě zajímal čím dál míň. ✱✱✱ 𝐒𝐏𝐎𝐈𝐋𝐄𝐑 𝟐𝟎𝐭𝐢 𝐬𝐥𝐨𝐯𝐲: Harmonikář přijede pomstit svého brášku, skamarádí se s banditou a vdovou ... staví se koleje a nádraží ... a harmonikář svého brášku nakonec pomstí :D ()

Zdenda

Jedna velká filmová lahůdka. Krása. Nádherná muzika, škoda, že Morriconne jí nesložil víc(měl sem dřív soundtrack a ve filmu při 3. opakování té samé hud. pasáže už to bylo lehce ohrané...). Příběh: no škoda slov, vše už bylo řečeno, prostě krása. Herci: Někde sem četl, že si zasloužili oscara už jenom za charisma-a ano s tim naprosto souhlasim. Minimálně Bronson je úžasnej. Režie-úchvatná. Proč tomu nedali oscara, to fakt nechápu:(Shrnuto podtrženo toto se MUSI vidět! ()

Arccos

Westernovy zanr byl dlouho brakovy. Museli prijit az Italove, aby ukazali, ze tomu tak nemusi byt. Zatimco westerny prilis nemiluji, tento film je vyjimka. Atmosfericky dokonale, stylove ciste. Koupe se sice v klise - jenomze tento film ta klise vytvoril! V neposledni rade je treba vyzvednout genialni a dnes uz legendarni Morriconeho hudbu. ()

Vikinec

Nevím, jestli byla hudba napsaná k filmu nebo film k hudbě. S Morriconeho hudbou můžou být scény jakkoli dlouhé. Hudba samozřejmě není jedinou kvalitou tohoto snímku. Zdá se, že až italský režisér Sergio Leóne vytvořil ten pravý americký westernový vzor, ke kterému se pak všechny ostatní přirovnávaly. Samozřejmě není možné nevzpomenout na herce(Fonda, Bronson), jedno ztělesnění hormonů (Cardinálová),kteří pouze dotvořili rovnici, jejíž výsledkem je unikátní , krásný a srdcervoucí film plný emocí a vášně. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone