Pavel_Pan

Je to nutno brát jako celek: klukovská romantika, spravedlivá msta, hudba, humor a šarm mužů i žen. Leone nikdy nemohl dojít dále. ()

JUWA

Prečo je tento western neustále porovnávaný s Dobrý,zlý a škaredý ?.Veď jasne vyniká premyslenejším scenárom bez nejakých do očí bijúcich nelogickostí,oveľa lepšími hercami,krajšou hudbou,hláškami,kvalitou prestreliek,kamerou a hlavne ATMOSFÉROU.Dobrý ,zlý a škaredý mal síce svoje perfektné cintorínové finále,no je to asi jediná časť filmu,kde Sergio Leone naplno preukázal svoju genialitu.Myslím si,že pravdepodobne neexistuje ďalší film,ktorý by mal toľko kultových a nezabudnuťeľných scén ako tento . Tento skvost má lepšiu ešte jednu vec-názov,ktorý sa zapísal do histórie,pretože bol východiskovým bodom pre nespočetné množstvo ďalších filmov či románov.Podľa môjho názoru je to suverénne najlepší film všetkých čias. ()

miki68cz

Pro mne je tento film nejlepším filmovým zážitkem všech dob. Leoneho cit pro souhru protikladů jako je klid a ticho a napětí až k prasknutí, je úžasný. Pokud někdy budu napodobovat něčí chůzi pak Fondovu, pokud chci vidět čistou ženskou krásu pak si vystřihnu z časopisu fotku Rachel a chci-li se převtělit do role mstitele tak musím mít harmoniku. A Jason Robards ??? Prosím nepřehlédněte a hlavně tohoto chlápka nepřeslechněte. Jeho proslov k Rachel je pro mne božským monologem.Hudba – bez komentáře, lepší neexistuje. Prosím pane Pomothy, povolte mi alespoň projednou dát dvacet. ()

SamFisher

Spolu s Hodným, zlým a ošklivým nejlepší western, lepší už prostě nikdo nenatočí. Na vrchol ho dostává hlavně hudba, která je opravdu nádherná a bez ní by byl film opravdu o hodně chudší. Kdyby šlo hodnotím 6 i 7 hvězdičkami! ()

Spectacle

Dokud jsem neviděl tenhle film, nevěděl jsem doopravdy, co je to western. Především hudba z tohohle filmu dělá umělecký dílo! ()

dol2004

Dlouhé záběry na drsné tváře, perfektní kostýmy, málo slov a hodně výstřelů vše podtržené perfektní hudbou, neexistuje lespší western. ()

hwnd

Mezi westerny moje absolutní top. Proste jsem nenasel, co bz se mu dalo vytknout. Ať je to provedení, herci, hudba... A ikdyž je na dnešní uspěchanou dobu, tak se to dá bez problémů vydržet, protože tento film zaujme každou svojí scénou a nenechá diváka vydechnout. ()

ewing

Harmonica je boh ale co mi trocha vadilo bola prave spomenuta hudba. Nie harmonika ale ta druha...proste sa mi tam nehodila. Inak genialny film v ktorom sa toho moc nenahovori ale obraz sam o sebe je velavravny. ()

Asdas

Morriconeho božský soundtrack,Leoneho bezchybná réžia,skvelé herecké obsadenie na čele s Henrym Fondom,precízne používaná kamera zameriavajúca sa na každý detail,neuveriteľne vygradované prestrelky,VELKÉ FINÁLE....ATD , neskutoční film ,ktorý nemá chybu (100%) ()

Blalle

Naprostý vrchol Leoneho tvorby. Není to jen nějaká střílečka, je to film, který byl plánovitě točen (myslím, že to tak mohu říct) jako kultovní film. Je jeden svého druhu, nelze napodobit, nebo opakovat. Což se ukázalo u Tenkrát v Americe, který se snaží být ještě patetičtější a najednou to vypadá jako stokrát dobrý dort. Na Západě mě fascinuje jeden postup: Čím je která postava na vyšší úrovni (terminologie DrD), tím méně mluví a co slovo, to mramor. Na film se nesmí dívat ten, kdo někam spěchá, jinak si tu tíživou atmosféru nevychutná. Jak v nadsázce poznamenal můj kamarád Jiří Sekanina, u některých záběrů do obličeje hrdinů má člověk pocit, že sleduje fotku, ale je to naprosto neopakovatelné! Enniova Hudba! Fonda! Cardinalová! Bronson! A další! Dokonalost v každém detailu. Nakonec už snad jen poznámku, že ten film by se měl vidět toliko na plátně. ()

tartan

Najlepší western, čo som kedy videl a natočil ho Talian :-) Geniálna Morrriconeho hudba, skvelá práca s filmovým časom a absolútne najvygradovanejší súboj face to face (a pritom je to celé v tej hudbe). ()

xxlch

Proč je pouze 5*?Tenhle film je na pomyslné stupnici od 1 do 10 na 11 příčce a hudba Morriconeho má jasnou 15! ()

HarlanWade

Kdyby neexistoval takový film s názvem Hodný, zlý a ošklivý, který zcela mimochodem zrežíroval stejný (a podle mého naprosto geniální) režisér, s klidem bych prohlásil, že toto je nejlepší western všech dob. Takhle zaujímá v mém žebříčku čestné druhé místo - a to nejen díky všem takřka dokonalým složkám, ale především díky dokonalé hudbě, která je tou vůbec nejlepší, jakou jsem kdy ve filmu slyšel. ()

Jara_II

Obyčejně mi westerny nic moc neříkají, vlastně se jim vyhýbám co to jen jde. Ale jak už jsem se přesvědčil u nedávného 3:10 Vlak do Yumy, pokud se do westernu k dobrému příběhu přidá dobré herecké obsazení a zručná režie, nemusí to být úplně špatné. A u Tenkrát na západě tomu tak je. Na tehdejší poměry výborné herecké obsazení - Henry Fonda, Charles Bronson a krásná Claudia Cardinale. Režie se ujal mist žánru Sergio Leone a celý film doprovází naprosto úžasná hudba. Sice si nemyslím, že Tenkrát na západě je nejlepší, nebo jeden z nejlepších filmů na světě (k tomu mi chybí trochu spletitější děj..) , ale rozhodně se mu nebudu vyhýbat a určitě se na něj ještě někdy podívám. ()

buwol

jeden zo skvostov svetovej kinematografie., skvelá kamera, výborna hudba, neuveriteľná úvodna scéna a ´dalšie nezabudnuteľné scény robia z tohto filmu niečo viac.....to musíte vidieť... ()

Burrows

Ač bych rád, nepostavím se po bok všech těch pětihvězdičkových hodnocení. Tenkrát na západě je bezesporu kvalitní film. Ale co ho dělá skvostným, je HUDBA. Tato složka převyšuje vše a i běžné záběry dělá velmi působivé a filmově nadpozemské. Vzpomeňte např. na příjezd Jill a její cestu na McBainův statek. Lahoda pohledět a především poslouchat. Odhlédnu - li od hudby, musím zmínit kvalitně vytvořenou westernovou atmosféru. Tak si představuju divoký západ. Tvrdí chlapi, prach, vyprahlé pustiny, sucho, krásná žena a ústřední motiv budování železnice a boj o ni spojený se smrtí mnohých - bez lítosti. Dokonale vytvořený svět. Ovšem co mi nesedlo, byla přehnaná stopáž, respektive scénář, byť kvalitní, nevystačil na celých 165 minut. Tudíž některé scény byly z mého pohledu příliš natahované (tím nemyslím detailní záběry obličejů, ty byly naopak působivé) a to ovlivňovalo tempo, které se pak zdálo být pomalé. Uznávám také, že to mohl být režisérův záměr. Poctivá filmařina, 4* ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone