Tenkrát na Západě

• Itálie C'era una volta il West (více)

reky

Jeden z nejlepších filmů, který jsem měl možnost vidět. Všechny složky jsou na nejvyšší možné úrovni. Pomalý tempo filmu neskutečně přidává na atmosféře, kdy se můžeme kochat každou scénou, každym záběrem a vychutnávat si různé hudební motivy, kterými je každá z postav vybavená. Těžko tady rozebírat všechno do podrobností, na to by ani vymezený prostor nestačil. Snad jen bych rád vyzdvihl výborné herecké výkony všech zúčastněných, krásnou C.Cardinale a především naprosto nadpozemskou hudbu, která je možná ve výsledku hlavní devizou filmu. Krátké doplnění - ten film je vynikající klidně i s dabingem a dalším aspektem, který ho činí výjimečným, je výborné vypointování každičké scény, je to jako by byl celý snímek složený z několika řekněme minifilmů: Úvod na nádraží, vyvraždění McBainů (ač je tato scéna po obsahové stránce celkem drsná, z hlediska formálního je natočena geniálně), příjezd Jill, Cheyenne s Jill, atd., atd. Jednoduše - nejfilmovější film. ()

tom88

Wýborný western, hudba vo filme sedí ako riť na šerbli, herci hrajú ako o život, atmosféra je brutálna. To sú všetko klady. Film mi dejovo nepripadal, že by patril do top20. Na dva a pol hodiny filmu dejovosť nestačila a scény kvôli tomu boli dosť naťahované. Každá scéna mohla byť o 20-30% kratšia. Film by sa tak dostal na dve hodiny, čo by mu pomohlo k zábavnosti a záživnosti. Herci boli skvelí, niekto z nich mohol mať v kľude nejakú nomináciu na oscara. Charles Bronson sa tu sakra hodil a s tou jeho harmonikou v papuli... Sergio Leone si vie vyberať hercov, no viac obdivujem prostredie, ktoré vybral a natáčal v tom horku. Marriconeho hudbu asi komentovať nemusím. Jedná sa o možno najlepší western, no pre mňa zatiaľ neviem. Niečo mi tu chýbalo. 90% ()

wendelin9

Nejlepěí western, co jsem kdy viděla a myslím, že lepší už ani neuvidím... Skvělý příběh, tklivá hudba a nezapomenutelná scéna s harmonikou... nemůžu jinak než 5*! ()

MJMilan

Psát tu, o čem je Tenkrát na západě by bylo asi zbytečné. Většina lidí tento snímek viděla a těm, kteří ho ještě neviděli, všem co mají zálibu pouze ve filmech co právě frčí v kinech, těm bych doporučil, ať se na něj podívají, ať jednou vidí, co je to kvalita. Pro mě Western číslo jedna společně se snímkem Zlý, hodný a ošklivý. ()

czejny

Do zhlédnutí tohoto velesnímku jsem si nikdy u žádného filmu neuvědomil, jak velkou roli hraje ve filmu hudba a vlastně i všechny zvuky. Díky spojení perfektních postsynchronů s velice sugestivní kamerou vzniká jeden nezapomenutelný klavírní koncert, který v dějinách westernu nemá přemožitele. I když by se stejná látka dala natočit nejméně o třetinu kratší, nikdy bychom se nemohli nachytat přitom, jak si užíváme toho zdlouhavého napětí. Nikdy jste si neužívali dlouhé chvíle tak jako Tenkrát na Západě! ()

vesper001

Vzhledem k tomu, že nebe bude trvat věčně, představuju si, že část té věčnosti strávím před obrovskou obrazovkou a budu moct nekonečně dlouho sledovat, zkoumat a vychutnávat každý záběr svých nejoblíbenějších filmů. Projekce bude pochopitelně za účasti hlavních představitelů, skladatele, režiséra a zvěře, a až dojede poslední titulek, probereme technické okolnosti, zákulisní intriky i drby z placu. U Tenkrát na Západě se hodlám zaměřit na každý rozechvělý tón Morriconeho hudby, na každý Frankův pohled, na každý záchvěv úsměvu Jill, každý krok Harmoniky a na úplně každé zrníčko písku. Protože tenhle je z pasta westernů the best one. ()

Radiq

Nejlepší western všech dob. Skvělá hudba. Scéna na nádraží. Scéna s vyvražděním rodiny. Scéna v hospodě. Scény ve vlaku. Co scéna, to skvost. Skvělí záporáci. Skvělej děj. Skvělé obsazení. Nejlepší role Charlese Bronsona. Krásná Claudia Cardinale. Fonda a Robards taky uplně skvělí. Skvělej zážitek. Má cenu to ještě víc vychvalovat? ()

LeoH

Westernový sen s muzikou natolik do poslední noty dokonalou právě tak, jak je, že ani nepůsobí jako něco, co stvořil člověk, spíš jako strom, skála, mořská hladina. ()

fantoci

Nepopiratelná klasika a jedno ze stěžejních děl westernu zároveň. Film, který prostě musíte vidět. Tenkrát i dnes. ()

peteq

Nikdy nepochopím jak se může film který byl vlastně vytvořen "pro peníze" a to na sen ve formě gangsterky Tenkrát v americe stát takovým klenotem. Už začátek na nádraží napovídá že tento film nebude obvyklý.A není,lokace,připravenost na každý detail,kamera a její panoramatické náhledy a přiblížení berou dech. Bronson ať byl jakkoliv divný,byl stvořen pro tento film a Fonda jakbysmet.Hudbou geniálního Moricconeho podbarvený finální souboj,už je jen třešnična na dortu této krásné podívané,která bude věčně v našich srdcích.Pro mě nejlepší film všech dob...7* ()

COF_666

Pokud se někdy bude vyhlašovat nějaká anketa "nejpřeceňovanějších" filmů všech dob, musí tohle bezpodmínečně vyhrát. "Kult", kde je jen podělanej záber jednoucího koňského povozu roztažen na několik minut a kde záběry ksichtů kovbjů-drsoňů zabírají hodinu ze stopáže, je tady 13. nejlepším filmem. Pokud mi to někdo, kdo náhodou tohle bude číst, bude chtít i vysvětlit - napište. Já tomu prostě nerozumím. Dokonalá hudba a přirozený šarm Claudie to nevytrhnou. Jeden z nejnudnějších filmů pod sluncem. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone