Han22

Veleslavný italoamerický Leoneho opus Tenkrát na Západě jsem tak před 20 lety viděl na Nově a celkem se mi líbil, ale úplně mě nenadchl. Po letech musím uznat, že je to klasika pro spoustu věcí. Tou hlavní je překrásná Morriconeho hudba, nejen ústřední motiv při kterém se pomalu derou slzy do očí, ale ještě minimálně další dva motivy člověk poznává. Kameraman čaruje a nabízí úchvatné scenérie (příjezd na farmu, hemžení při stavbě železnice), detaily na mramorové tváře pistolníků, pohledy do očí, gesta. Moc se tu nemluví, ale když už, tak dialogy jsou fantastické (třeba když Claudia Cardina vypráví jak se vyrovná s případným znásilněním). Fantastické jednotlivé scény (Harmonikova vzpomínka) i napínavé akce (souboj ve vlaku či obklíčení Henryho Fondy). A samořejmě obsazení a postavy. Charles Bronson jako ledově chladný mstitel Harmonika, Henry Fonda jako zabiják, který se marně snaží stát něčím víc, Jason Robards jako ošklivý bandita se smyslem pro fair play. A překrásná Claudia Cardinale jako drsná, osudem zkroušená žena který se zmítá mezi nimi a udělá cokoliv aby přežila. Kdybych měl něco vytknout, takže je to spíše obdiv ke stylu (jímž se později inspiroval Tarantino) než srdcovka. Chybí tu pořádný příběh, to opájení se dlouhými záběry je občas únavné a spád to taky zrovna nemá. Ale i tak si to za herce, hudbu, kameru a celkový styl 5* zaslouží. Western roku 1968. ()

cold

Co dodat. Vše již bylo řečeno. Ještě teď sedím s otevřenou pusou nad profesionalitou všech složek filmu. Zjevení, které na velkém plátně musí vyvolávat extázi. Škoda, že jsem nebyl ten šťastný, jinak bych dal 5* (I tak jsou to hodně nabité 4*)........ Tak se mi podařilo konečně vidět tento klenot v letním kině v Turnově. Tudíž měním své hodnocení na absolutní, které jsem kdy dal. ()

Revolver

Scénář:Předloha-Dario Argento, Bernardo Bertolucci, Sergio Leone, Adaptace-Sergio Leone, Sergio Donati. Hudba:Ennio Morricone, Produkce: Fulvio Morsella, Bino Cicogna. Nádherný kus filmařiny. Leone zde ukazuje jeho obrovský cit pro tento žánr. Dělat film jiný režisér neměl by ani hodinu. Leone ovšem každou scénu natahuje na dlouhé minuty. Nikdy bych si nemyslel že mě bude bavit úvodních 11 minut sledovat vrzání mlýnu, pistolníka co odhání otravnou mouchu , nebo oblíbené kapání vody do klobouku s následním vypitím. Celý film oplývá nejlepší hudbou jakou jsem kdy ve filmu slyšel herecký výkon HHenryho Fondy je dech beroucí a jeho postava psychopata Franka je mou nejoblíbenější filmovou postavou, Jason Robards coby Cheyenne je rovněž skvělý a Bronsonův výkon překvapivě není tak špatný jako obvykle. Film nemá jediné slabé místo, natom má nemalou zásluhu hudba a závěrečná přestřelka je legendární. Jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

1860

Názor a hodnocení na tento western jsem si budoval postupně a "překvapivě" moje hodnocení postupně stoupalo až na samý vrchol.. legendární western s legendárním songem teď ocením i já... ()

Witta

Klasika nejen ve svém žánru. Aby byl film výjímečný, musí v něm fungovat úplně všechno. Zde se to maximálně vydařilo- skvělí herci, skvělá režie a snad nejhezčí filmová hudba vůbec. Dohromady nezapomenutelný film, který ve vás přetrvá navždy. ()

TheDude

Pro mě nejlepší western.Parádní obsazení( Fonda snad v jediné záporné roli...přesto jeho jednoznačně největší role/sory muži z 12 Angry men), režie bez němé pasáže, kamera...krásná Claudia a prostě...to co dělá rozdíl mezi geniálním westernem( Butch a Sundance; Sedm Statečných) a nejlepším...je Bůh Ennio Morricone. ()

fantasmic

Pre mňa je tento film veľké sklamanie. Čakal som niečo v duchu Dobrý, zlý, škaredý a to bola asi chyba. Väčšinu filmu som sa nudil a pozeral stále na hodinky. Áno ten záver je skvelý (a vlastne aj úvod na vlakovej stanici je výborný) , práve preto dávam 3*, no pochybujem, že sa ešte raz k tomuto westernu vrátim... ()

Pretender

Nemůžu si pomoct, ale chvilkama mi to přišlo poměrně zdlouhavé a nudné, narozdíl od The Good, the Bad and the Ugly, při kterém jsem se bavil pořád. Nebýt dekoltu Claudie Cardinale a perfektní hudby, šel bych možná i na 3 hvězdičky, ale takhle...''What are we going to do with this one, Frank? - Now that you've called me by name?'' ()

I.AM.NOT

Velkolepý sound!!! (Ať už zvuk či hudba). Perfektní scénář a výtečná atmosféra (měl jsem pocit, že mám zaprášené boty). Krásná Claudia Cardinale. Nesmrtelná scéna v baru s Harmonikou. Neuvěřitelná vypjatost přestřelek. A v superlativech bych mohl pokračovat a pokračovat. ()

Shakeus

Vše už bylo řečeno o této legendě. Dá se na ní dívat stále a stále dokola. Příběh, postavy, HUDBA, kamera, atmosféra … vše je jedinečné a neopakovatelné. Není žádný jiný film, který by se tomuto dílu podobal. ()

KoRner

Najlepší westernový záporák verzus málovravný harmonikár s kamenným ksichtom Charlesa Bronsona krútiaci sa okolo prenádhernej Claudii Cardinale. "Nadfilm", ktorý je vrchol vážne poňatého westernu. Henry Fonda si zahral zabijaka s chuťou, môj favorit je však skutočný antihrdina s tvárou Jasona Robardsa, pravý opak typických filmových klaďasov. Čo ešte povedať o filme s dokonalou hudbou Ennia Morriconeho? Kto nevidel, pripraví sa o nádherný kus filmariny svetového rangu. Aj po rokoch zhliadnuté a stále zážitok! ()

thorewi

Pro mě to snad vždy bude nejlepší western a především film s nejlepším soundtrackem. O skvělých hereckých výkonech snad ani mluvit nemusím. Jeden z mála filmu, které vlastním na DVD (což v mém měřítku značí hodně). A velmi mě mrzí vypadnutí z TOP10 tady na ČSFD. ()

Teg

Já mám třeba osobně raději jinej kousek - Hodný Zlý a Ošklivý. Plnému hodnocení se asi ani tady nevyhneme :) Ona to totiž je a není typická Leonovka. Co to je typická Leonovka tu asi rozebírat nemusím. Záběry na oči, drsní chlapi atd... Ale tady? Ženský charakter? Kde se tu vzal? Tohle Sergio NIKDY dřív ani později neudělal. Každopádně tady se mu to povedlo a na výbornou. Možná proto je tento film tak moc oblíbený mezi ženami, které často jiné westerny nesnesou. A bez hudby by to asi také nefungovalo. ()

jhlahulek

Můžete nemít rádi Westerny jak chcete, ale tenhle se vám prostě musí líbit. Jak ho jednou uvidíte, tak slovo Western bude navždy znamenat Tenkrát na západě... ()

showxman

Co tomuto veledílu vytknout? Zhola nic! Žánr western sice ani zdaleka nemám nasledován, ale nemyslím si, že by tento "nadfilm" měl nějakou existující konkurenci, nebo že by snad byl někdy do budoucna překonán. Ano sláva je sice pomíjivá jako ranní kocovina, myslíte, že bude trvat věčně a pak se časem rozplyne a nezbude po ní ani památky a věda, technika a společnost se posouvají dopředu mílovými kroky, ale v tomto případě se podařilo vytvořilo dílo definující hranice žánru tak pevně a čistě, že jsem přesvědčen, že svou neotřesitelnou pozici nejen mezi westerny obhájí i v budoucnu. Bez debat 100 % a velký filmový zážitek. ()

Paity

Velmi pečlivě jsem se na to koukal, dal jsem si na to čas, prostor, klid. Jednoduše proto, že nejsem nějaký westernofil a tak jsem chtěl přistoupit tkato legendárnímu snímku svědomitě. Výsledek ale prostě podle mne není na více jak tři hvězdy. ()

Kovaja

Hodně muziky, málo slov.Drsní chlapy s rysy ve tvářích řezanými hodně tupými žiletkami.Drsný pohled střídá ještě drsnější,to vše za doprovodu neuvěřitelné muziky.Bronson na foukací harmoniku hraje jako kapacita.K tomu všemu překrásná Cardinale.Ženská krev a mlíko a ty její oči??Uááááá:-)))Tenhle film sem poprvé v klidu a na jeden zátah shlédl ve 29letech,,,,stydím se ale sem nadšen:-))) ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone