markyzgero

to takhle jednou potká laurence olivier dustina hoffmana po půlroční přípravě na film rain man v domově pro mentálně postižený a říká: "nebylo by to lepší zahrát?" ()

ANTYCHRYST

Dustin Hoffman jako Raymond v naprosto vrcholné herecké formě, exceluje společně s Cruisem v tomto dojemném příběhu. 100 % ()

Misulka93

Jaký je Váš bratr - artistický? ... nenene, je to autistický! --> a co to znamená? co mu je? Působivý příběh o penězích, bratrském poutu, cestování a lásce. A v neposlední řadě o tom, co to znamená být autistou. Všechno to, co jsem vyjmenovala bylo hezky udělané, až na realizaci autismu. Myslím si totiž, že by stačilo jen to, aby ho bratr Charlie chtěl odvézt z místa, které Ray zná nejlépe a už by tu byl záchvat, přes který by se třeba ani nedalo přejít. O nějakém objímání, tanci a polibku ani nemluvě. U autistů kolikrát stačí nedat červené brčko, na které je ten člověk zvyklý, ale nahradit ho brčkem modrým, protože je to přece jedno - funkci plní --> a další záchvat na světě. A naučit autistu dělat a chápat vtípky --> další nemožné. Nicméně chápu, že proto, aby ten film mohl být takový, jaký byl, muselo dojít k nějakým úpravám, které akceptuji a přes nedostatky, které jsem vyjmenovala, jsou 4* naprosto zasloužené :) ()

Desdinova

rain mana som prvykrat videl keď som bol ešte omnoho mladší ako som teraz (síce nie som starý ale nemal som ani 10) a je to jeden z mála filmov ktoré ma rozplakali aj keď sa mi to ťažko priznáva, ale je to tak. Krásny film. ()

Uesbe

veľmi pekný, nezvyčajne hrejivý film bez pol tony čerstvého gýča...predvídateľné po pol hodine, ale herecky to bolo top, nehovoriac o tom, čo znamenal pre osvetu o sociálnych poruchách ()

winstonik

Otázka znie, či si scenárista zmýlil žáner, alebo producenti usúdili, že tuctový horror treba natočiť ako na drámu. V každom prípade sledovať celú prvú hodinu na to, ako hlavný hrdina neustále kričí a strká do autistu, úplne stačí. Ozaj, nevie niekto, ako to skončilo? ()

Franta

Nádhera. Prostě naprostá nádhera. Nemám rád psychologické filmy, ale tento mě naprosto ohromil. Snímek téměř bezchybně prezentuje autismus. Je zajímavé sledovat, jak se charaktery obou hlavních postav mění a navzájem se přizpůsobují. Nemůžu doporučit nic jiného, než se jít na film okamžitě podívat. ()

MarkysDeSade odpad!

Nenávidím, když mě někdo vydírá přes sentiment, místo toho, abych brečel nad krásou bolesti, která mi je způsobována údery bičem, který svírá nějaká jeptiška. Hoffman to hraje ve stylu, který popsal Robert Downey Jr. (sám Američan, hrající Australana, který hraje Afroameričana- člověk aby se v té vaší dnešní multikulturalitě ztratil jako v orientaci ohledně Caravaggiovy orientace) a to sice: "Každej ví, že retarda hrát nejde. Vem si to: Dustin Hoffman- Rain Man. Vypadal jako retard, hrál ho, nebyl retard..." A o tom to přesně je, já tenhle masochismus Dustinovi prostě nežeru, ale dobrá, i přes to uznávám že předvádí solidní předstíraný orgasmus. Tom Krusáda taky není ve svém puissance vůbec k zahození a nechali by sete si od něj naplácat na holou, za to, že jste zapomněli vysvobozovací slovo. Jenomže ten zásadní problém je ve scénáři a v režii- tyhle dvě mrskačské pozice se snaží utopit vás v záplavě falešných emocí. Sorry boys, ale já fakt nejedu na laciný latexový náhražky, já radši pravej naturalismus! ()

asi_takovej_ odpad!

asi_takovej_pocit, jako sledovat lacine TV porno, u ktereho, aby se vam libilo, musite splnovat podminku, ze vy sami jste dementi. A ani Prasek Hofmanovic to nezachrani... ()

hekla

Prostě nádhera! Neskutečný výkon Dustina Hoffmana, vedle Sigourney Weaver (Sněhový dort) nejlepší a nejpřesvědčivější autista filmové historie. A musím pochválit i Toma Cruise, na kterého se vedle Hoffmana často zapomíná. Jeho výkon je ale taky úžasný, klidně hodný nominace. Hans Zimmer tu svým hudebním debutem natáhl šňůru, na kterou od té doby věší jeden skvost za druhým. ()

Mkartaylas56

Tak toto bylo úžasný. Neskutečně dojemný a zábavný film zároveň, u kterého se opravdu hojně zasmějete a zároveň (hlavně na konci) budete mít příležitost uronit i pár slz. Celý film provází krásný soundtrack, který velkým dílem přispívá k velice pozitivní atmosféře snímku. A rozhodně nesmím opomenout herecké výkony nejen Toma Cruise, kterého jsem mohl zase pro jednou vidět ve filmu, který není akční, ale hlavně Dustina Hoffmana, který si mě tímto neskutečně získal a podle mě předvedl jeden z nejúchvatnějších výkonů, co jsem doposud viděl. S místním hodnocením tedy naprosto souhlasím a mé hodnocení zní: 95%. ()

topi80

Krásný film. Určitou komičnost situací vyplývajících z Raymondova hendikepu udržel v únosných a vkusných mezích a zbytečně se nesnažil hrát ani na nejlacinější sentimentální strunu, dokonce bych tady i vytkl, že tématu před spaním zpívajícího Rainmana se dalo využít mnohem více. O výkonu Dustnina Hoffmana bylo napsáno mnohé, já se mohu k oněm superlativům jenom přidat. Ani Cruise to nijak nezkazil. Skvělý byl dabing, jak nervózní a netrpělivý Bubník, tak i Postránecký (o kterém jsem byl celou dobu přesvědčen, že je to Prager). Pokud jde o autismus, ten je ve skutečnosti pojmenováním pro poruchu, která se projevuje na milion různých způsobů. Od totální nepoužitelnosti a nulového reagování na okolí až po normálně žijící lidi, kteří ve svém chování mají několik svérázů (těch nepoužitelných je bohužel mnohem mnohem více). Na tomto poli odvedl film pořádný kus osvěty a zároveň napáchal i nemálo škod (mnozí jsou přesvědčeni, že každý autista disponuje nějakými zvláštními schopnostmi). Umístění filmu ve vysokých patrech nejrůznějších žebříčků je každopádně zasloužené. ()

ostravak30

Snímek Rain Man musel být ve své době asi, mimo jiná fakta, bombou do kin. Nemám nastudovanou americkou a světovou filmografii, ale řekl bych, že podobný film do té doby neexistoval. Minimálně ne v takovém rozsahu. Trochu s tím koresponduje i fakt, že hlavní postava absolutně netuší, co je autismus a ještě dlouho na jejich cestě se tomu diví a rozčiluje nad chováním Raymonda. Ale to by možná nebylo tak překvapivé jako když zdravotní sestřička netuší, co to vůbec autismus je. Po tomhle snímku už to nejspíš Američané věděli, i když je film docela zavádějící, protože každý autista není génius. Film stojí a padá s výkony Toma Cruise, ale především Dustina Hoffmana, kterému se náročná příprava na film vyplatila. Nejen ziskem zlaté sošky. D. Hoffman se proslavil především rolí Tootsie o šest let dříve, či snad Malý velký muž, ale důkaz o svém herectví předložil až zde takový, že o něm už nikdo nemohl pochybovat. Jeho výkon je brilantní. Především hra očí z nichž nikdy neuhne ani na jedinou sekundu. V mnohém mi snímek připomněl český Fany. Jak se mění přesvědčení Charlieho, že svého bratra už nevidí jen jako kasičku na peníze, měnil se i můj názor. Film je to především o rodině a o bratrovi, kterého nikdy neměl. Vždyť do té chvíle miloval T. C. jen sám sebe a přestože mu to bratr odpovídajícím způsobem vrátit nemohl, získal si jeho srdce. Rodina je prostě rodina. Lepší film na podobné téma je už jen Forrest Gump. ()

papadoce

Prísť a skonštatovať po tomto filme, že Dustin Hoffman je pán herec je samozrejme povinná jazda. V Rain Manovi sme jednoducho svedkami jedného z najlepších hereckých výkonov v histórii filmu. Ale ja si osobne myslím, že rovnako Tomáš podal na vtedy tak mladého herca absolútne bravúrny výkon, keď hral totálneho arogantného fagana. Film je úžasná a pre diváka silne emocionálna cesta dvoch úplne rozdielnych bratov. Máme tu veľa smiechu, veľa emócii, súrodeneckú lásku a jeden prerod arogantného Charlieho Babbitta na ľudskú bytosť s citom. Rain Man je klasikou klasík. Toto má byť v prvej desiatke top filmov a nie zelené kilometre. Úžasný film. ()

HanSolo

Ne v Absolventovi, ne v Kramerová vs. Kramer, ale právě zde předvádí Dustin Hoffman svůj životní výkon a Tom Cruise s ním není vůbec schopen držet krok, ale přesto je jeho výkon nadprůměrný. Jinak mi akorát chvílemi připadalo, že trochu děravý byl scénář, ale to by byla jen malá vada na celé té kráse. ()

Damien

Skvělý výkon Dastina Hoffmana a Toma Cruise. Lehce smutný příběh o dvou bratrech, který si navzájem mění životy. Jak by řekl laik "je to doják" ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel