Ať žijí duchové!

• Slovensko Nech žijú duchovia! (více)
Z natáčení  - Dana Vávrová, Lubomír Lipský st., Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř
Rodinný / Komedie / Muzikál / Fantasy
Československo, 1977, 80 min

Kamera:

Jan Němeček

Dana Vávrová, Jiří Procházka, Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Lubomír Lipský st., Věra Tichánková, Petr Starý, Igor Nachtigal, David Vlček, Tomáš Holý (více)

Kluci z městečka pod zříceninou hradu Brtník se rozhodnou vyzkoušet svou odvahu a vydají se o půlnoci do hladomorny. Nevysvětlitelné události, které přitom zažijí, dávají tušit, že objekt není tak opuštěný, jak by se na první pohled zdálo. Druhý den se děti účastní na městském výboru jednání o budoucnosti hradu. Přestože mají na své straně předsedu i ředitele školy Vávru, skončí jednání remízou. Proti se totiž postaví ziskuchtivý vedoucí samoobsluhy Jouza, který chce v hradním sklepení pěstovat žampióny. Podpoří ho i jeho švagrová, zvaná Černá kronika. Jedné noci však děti na svou stranu získají nečekané spojence. Při další ze svých nočních návštěv hradu se seznámí s dvojicí sympatických strašidel, půvabnou dívenkou Leontýnkou a jejím otcem, rytířem Brtníkem z Brtníku. Společně se postaví Jouzovým intrikám a s pomocí nadšených rukou i kouzel hrad opraví. (TV Nova)

sharka.68

napadlo Vás pánové, někdy si Danu Vávrovou po letech pustit i v dalším dětském (trochu eko) filmu Brontosaurus z roku 1979? ()

J.Mayen

No ano, pohádka mého mládí, kterou jsem dá se říct jako dítě měl rád. Nicméně s odstupem mi tenhle film připadá čím dál tím blbější. Navíc jsem alergický na slovo pionýr. Tomu taky odpovídá mé hodnocení za mě tedy nuda. ()

walkingdead

Jeden z nejlepších filmů pro děti, jaké u nás kdy byly natočeny. Říkám si, že tenhle žánr v posledních desetiletích upadl ze všech nejvíc, asi není tolik kvalitních (nejen) dětských herců? Velmi pohodová atmosféra (tak typická pro tehdejší rodinné filmy - asi aby vyvážila tu ne zrovna pohodovou realitu), nejzábavnější byli rytíř Brtník z Brtníku (jak prý Sovák neměl rád děti, tak na place mu to s nimi fungovalo skvěle) a vedoucí obchodu Jouza s jeho podnikatelským duchem. A samozřejmě okouzlující Leontýnka, do které se zamilovává jedna generace malých kluků za druhou... ()

Pitryx

Moje oblíbená hloupůstka s hezkými písničkami a občasnou hláškou. Jednou do roka, většinou o Vánocích pustím a relaxuji. Není to nic extra, ale já se u toho bavím.     ***A PŮL ()

Simako

"Hajný je lesa pán, dětmi je milován....hajný je lesa pán a mnou byl vždycky milován!!!!!!!" Já jsem rozhodně pro žampióny, takže aspoň pět pořádnejch kousků!! Ať žíjí navždy v našich duších, BRAVO!!! ()

dinho_

Ta princezna se mi moc líbila. Taková platonická láska :). Škoda, že už se tak kvalitní pohádky moc netočí... ()

Katy19

"Strašidelný" film mého dětství s parádními hláškami a krásnými písničkami. Tmavovlasý Jenda byl mojí platonickou láskou. ()

Budh@

Jak jednoduše lze udělat brilantní pohádkovo muzikálovou komedii. Soundtrack k tomuto filmu je naprosto vynikající, viď Jouzo. ()

lisma

To je moje srdcová záležitost. Leontýnka s kopretinou v ruce, rytíř Brtník z Brtníku s lahví Francovky, prodavač Jouza obalen v sádře, banda trpaslíků trikově nadčasově vyvedených a spustu dalších nezapomenutelných věci ve spojení s přemírou nestárnoucích hitů, no to je proště kult, který se mi ještě neokoukal. ()

miza

Jak je tatom komedie i po létech populární svědčí o tom i to,že ji hrají děti na svých besídkách ve školkách.A nesmrtelné jsou písničky.I u nás to děti hrály a bylo vidět,že je moc baví.Tak jako filmové zpracování. ()

Pawouk123

Zamilovaný film mého dětství určitě stejně jako u mnohých dalších. Příjemná nostalgie, krásné písničky Jaroslava Uhlíře, jednou za čas příjemné pokoukání a pobavení. ()

TheMe

Fuj tajbl ve spolek... Žampióny nadivané... Prostě klasika, která nezklame. Vždycky jsou toužil mít stejné auto, jakým vezla děcka na hrad Vlastimila Brodského. Paradoxně - jediná postava, která mi vadila byla Leontýnka, štvalo mě, jak je ukňouraná! ()

ir.hools

Krásná rodinná komedie, která baví děti a zasmějí se u ní i dospělí...přišla jsem ji na chuť až ve starším věku, ale vždycky se na ni hrozně ráda podívám :) 4* si určitě zaslouží... ()

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014