Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

wosho

Pokud Maffiosso srovnáme se starší tvorbou Jima Abrahamse, tak se jedná o zcela průměrnou parodii s né moc dobrým obsazením hlavních rolí. Ale pokud Maffiosso budeme brát jako rozloučení starého matadora ze ZAZ s touto tvorbou, lze jej pak brát mnohem smýřlivěji. A jak podotkl Douglas, Maffiosso si divák vychutná, jen pokud bude znát všechy gangsterky, ze kterých si děla Abrahams laskavou srandu (což je asi největší rozdíl mezi partou ZAZ a dnešní tvorbou parodí od prasat a sviní). ()

jojinecko

Godfather a Casino- predovšetkým tieto skvosty si zobrali na mušku autori Mafie a ak poznáte oba filmy, myslím že zábava je zaručená. Prvá hodina tejto paródie bola priam geniálna a bránica dostala riadne zabrať ako už dlho nie. Non-stop nápady, jeden lepší a vtipnejší ako druhý. S parodovaním Scorseseho Casina sa trochu strácajú nápady a humornosť, napriek tomu radím Mafiu k najlepším paródiám aké kedy moje oko vzhliadlo:) ()

Whitebeard

Komedie mého "mládí" :) Spoustu vtipů tohohle filmu si pamatuju dodnes a to je už řádka let, co jsem to viděl naposledy. Nicméně nasátý brčko do nosu, hekající chlapeček po tom, co doplaval do Ameriky těsně za Titanikem, opravdu paráda. Bojim se, že pustit si to dneska, už to nebude ono, takže si nechám už jenom ty vzpomínky :) ()

BadoXXII

Videl som všetky filmy, čo Mafia! paroduje a to je asi základ aby sa človek mohol pri sledovaní dobre zabaviť. Každopádne kadencia vtipov bola prvýkrát silnejšia ako teraz po rokoch. Niektoré vtípky mi už prídu veľmi trápne a podpriemerné. Stále sa však jedná o oveľa lepšiu paródiu ako sú tie dnešné (všetko od J. Friedberga a spol.) ()

Shit

Typická bláznivá parodia, tentokrát na mafiánský filmy, ale opravdu zábavná. Sice jsem se po celou dobu filmu nesmál, ale taky nemúžu říct že bych se nudil a několik scén oprvdu stálo za to a v porovnání se scénama z opavdocvých mafiánských filmů celej film vyzněl ohromě vtipně, snad jen ten divnej konec se mi moc nelíbil, jinak si nemůžu stěžovat ()

• Představitel Vincenza Lloyd Bridges zemřel jen pár týdnů po skončení natáčení, film je věnován jeho památce. (korbitch22)