Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

monolog

Problém Maffióssa je, že nemá žádný pořádný příběh. Vlastně tam o nic než zparodování několika nejznámějších gangsterek nejde a s tím si nevystačí ani nejlepší parodie. Několik vtipných momentů tam je a celkově to nevychází až jako tak velký blábol, přesto hluchých míst je víc, než zábavných. Jay Mohr na parodii vůbec nemá, aspoň mně to tak podle tohoto filmu přišlo, jenže je pravda, že neměl co hrát. Je to totiž takový guláš, všehochuť, ale příliš zamíchaná. Navíc tvůrci neparodovali ani moc gangsterek, jen opravdu ty nejznámější (Casino, Kmotr, Mafiáni) a jinak si vypůjčili semtam něco odněkukd. No, nemůžu říct, že bych se nezasmál vůbec, ani nemůžu říct, že by to byl tak strašný propadák. Jen to dobré parodii nesahá ani po kolena. ()

Stíba

Mafiánské filmy znám velice dobře a tak jsem byl dost zvědavý jak bude tahle parodie vypadat. Místy je film vcelku dost podařený, často je to ale spíše průměrná podívaná. Stejně tak je na tom dějová linie filmu, která mi příšla podivně poslepovaná. Nejlepší scény se týkaly Casina a zbytek jednoznačně převršovaly. ()

Vojcl

Průměrná parodie na celou řadu snímků, zejména na Kmotra, ale objevují se tu i odkazy na Jurský park nebo Chuckyho nevěstu.. Solidní zábava, která neurazí ani nenadchne. Z komedií typu Bláznivá střela nebo Žhavé výstřely si myslím, že je Maffiósso nejslabší.. Je to, ale také poslední film, ve kterém můžete vidět dnes již zesnulou legendu tohoto žánru - Lloyda Bridgese. ()

viperblade

Naprosto výborná parodie, u které musíte mít něco nakoukáno. Jistě, některé scény sice nebyly nutné (zvracení na pohřbu, prdění) ale přesto si myslím, že když to srovnáte s parodiemi, které v dnešní době točí jistá dvojka nezastavitelných blbců, tak vedle nich tento film září stejně jasně, jako výbuch auta na začátku filmu… :-) Pokud máte zhlédnuty filmy, o kterých se zmiňuje ve svém komentáři uživatel Matty, tak si opatřete tuto komedii. Myslím, že litovat byste neměli. ()

lioncel

Vincenzo Di Samonella .. Emigrante in America .. Il capo della Famiglia .. Festa di matrimonio .. Colpo al ristorante .. Gli anni della depressione .. Vita a Las Vegas .. Nuotando con i pescecani .. Pop e Chuckie .. Corri Fioraio, Corri .. Due fratelli .. Un sacramento poco sacro ()

• Natáčení filmu probíhalo od 22. září do 10. prosince 1997. (GASTON73)
  • Během čtení titulků následuje ještě pár scén s osudy postav, dále „fun facts“, nebo co v krocích udělat po dokončení filmu. (griph)