Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

viperblade

Naprosto výborná parodie, u které musíte mít něco nakoukáno. Jistě, některé scény sice nebyly nutné (zvracení na pohřbu, prdění) ale přesto si myslím, že když to srovnáte s parodiemi, které v dnešní době točí jistá dvojka nezastavitelných blbců, tak vedle nich tento film září stejně jasně, jako výbuch auta na začátku filmu… :-) Pokud máte zhlédnuty filmy, o kterých se zmiňuje ve svém komentáři uživatel Matty, tak si opatřete tuto komedii. Myslím, že litovat byste neměli. ()

Jello Biafra

Vcelku zábavná paródia od tvorcov žhavých výstrelov paroduje predovšetkým Godfathera ale aj iné mafiánske filmy ako napríklad Casino, Scarface a nájdeme tu parodické scénky aj na Forresta Gumpa. Je tu síce zopár trapností ale tie zábavnejšie scénky jednoznačne prevyšujú. Dosť ma rozosmialo že hlavný "kmotr" celého filmu do Ameriky priplaval pekne kraulom. ()

Vojcl

Průměrná parodie na celou řadu snímků, zejména na Kmotra, ale objevují se tu i odkazy na Jurský park nebo Chuckyho nevěstu.. Solidní zábava, která neurazí ani nenadchne. Z komedií typu Bláznivá střela nebo Žhavé výstřely si myslím, že je Maffiósso nejslabší.. Je to, ale také poslední film, ve kterém můžete vidět dnes již zesnulou legendu tohoto žánru - Lloyda Bridgese. ()

Katarine

Abrahamsovy parodie mám ráda. I při téhle jsem se docela pobavila u některých scén, avšak lepší druhá část filmu nezachránila nepovedený rozjezd. A mám-li srovnávat s jinými filmy, tak tří hvězdiček tento pokus rozhodně nedosahuje. Navíc, kdybych neviděla příběhy, na nichž je tato parodie postavená, asi bych byla nucena dát ještě nižší hodnocení. ()

Šakal

Zajímalo by mě, jestli tento Abrahamsův snímek viděli Al Pacino, Robert De Niro, Mario Puzzo, F.F.Coppola, M. Scorsese, M. Flatley ,Sharon Stone a co na to říkali :o) Opravdu hodně zdařilá ( chytrá ) parodie na mafiánské snímky, pro jejíž plné vychutnání je bezpodmínečně nutné mít nastudované min Coppolovy Godfather 1-3 , Scorseseho Goodfellas, Casino, hodí se i Leoneho Once upon a time in America ( ta mladičká dívka, zejména ten její kukuč a ta podobnost s mladičkou Jennifer Connelly byla fascinující ) a jako přídavek např. scéna z Forresta Gumpa či Spilbergových Jaws. I přes pár hluchých míst musím přiznat, že jsem se skvěle bavil. * navíc přidávám za milé krysí štěňátko :o) ()

• Hned na začátku chlapec přeletí přes řidítka a narazí do podobizny Benita Mussoliniho. Film se odehrává roku 1901, kdy byl Mussollini teprve čerstvě vystudovaný učitel před odjezdem do Švýcarska. Navíc se podobizny Mussoliniho začaly v Itálii vyvěšovat až od roku 1919. (ypres.bass)