Heavy Trip

• Finsko Hevi reissu (více)

Film sleduje neznámou kapelu z Finska, která se vydá na jeden z nejbrutálnějších metalových festivalů v Norsku. Začíná divoká jízda, na které je čeká spousta heavy metalu, vykrádání hrobů a ozbrojený konflikt mezi Finskem a Norskem... Pětadvacetiletý Turo trčí v zapadlé vesnici na severu Finska. Jediný světlý bod v jeho životě představuje amatérská metalová kapela Impaled Rektum, v níž zastává post zpěváka. On a jeho kamarádi už 12 let zkouší a zatím neodehráli ani jeden koncert. Pak je ale překvapí nečekaná návštěva z Norska – pořadatel Northern Damnation, jednoho z nejbrutálnějších metalových festivalů. Chlapci si uvědomují, že je to buď teď, nebo nikdy. Impaled Rektum, kteří se po zpackaném zahřívacím koncertu rozpadnou, se dávají znovu dohromady. Ukradnou dodávku, mrtvolu a rakev z místního hřbitova, nového bubeníka z léčebny pro duševně choré a utečou do Norska. Zatímco prchají před finskou policií, musí se postavit tváří v tvář norské armádě a jejich nechvalně proslulé jednotce "Delta", aby se dostali na svůj první opravdový koncert. (Cinemax)

pornogrind

... Co hrajete? SYMFONICKÝ,POST-APOKALYPTICKÝ,SOBYDRTÍCÍ,ANTIKŘESŤANSKÝ,EXTRÉMNĚ POHANSKÝ FENNOSKANDINÁVSKÝ METAL ... No popravdě jsem i dle zdejšího hodnocení čekal daleko víc. Jako milovník death metalu a hlavně grindu jsem očekával daleko víc muziky. Co se týče muziky je to jak na horský dráze. Něco se povedlo a něco ne. Povedený a vtipný scény střídá vyloženě trapnej humor(třeba bitka s rosomákem). 3hvězdy. PS. No jsem velice zvědavej co přinese pokračování který by mělo být snad letos. ()

sedm.1

Heavy Trip mi od prvních minut přirostl k srdci a až do těch závěrečných jsem si to celé užíval na naprosté maximum, okamžitě se tento snímek stal mojí osobní kultovkou a já jsem prostě vážně totálně nadšený. Samozřejmě, divák, aby si tuto podívanou mohl užít fakt naplno, musí mít každopádně vztah k metalové hudbě, jinak to je pro něj poloviční zážitek, tady jde totiž o tu pravou, nefalšovanou, undergroundovou komunitu, kulturu, jejich postoje, myšlení, a je to fakt paráda. Sice celý ten příběh skupiny Impaled Rektum je strašně jednoduchý a i dost naivní, ale tak mile naivní, že si ho snad nelze nezamilovat, a to včetně všech jeho členů, kteří jsou taky boží, a hlavně i luxusně obsazení, to je sympaťák vedle sympaťáka, o jejich ústřední fanynce pak ani nemluvě, ale on vlastně vůbec celý casting je zde parádní, nicméně na plný koule tu funguje i humor, odlehčená atmosféra, kupodivu ale i emoce, no a pak tu máme samozřejmě onu božskou hudbu, která mě dostávala do pořádného varu, jo, přesně tyhle nářezy fakt žeru!!! No a kdo by nechtěl být na závěrečném koncertu a nebýt za ty kluky šťastný, tak patří do pekla a nemá u této podívané absolutně co dělat. Zkrátka, Heavy Trip je sice film především pro cílové publikum, i když v žádném případě ale ani netvrdím, že by si ho nemohl užít ani kdejaký popový hňupík, nicméně pro pořádný metloše je tohle naprostá povinnost a já jsem z toho fakt upřímně nadšený. Prostě pecka! ()

Fr

,,JSEM METALISTA. MÁME SKUPINU. JINÍ KLUCI MŮŽOU HRÁT HOKEJ, VOZIT SE PO OKOLÍ, LOVIT KUNDY… MY HRAJEME METAL!“… /// Film pro fandy. Metalu. Ti vostatní budou jen tupě zírat na 4 pitomce, co chybějící intelekt doháněj tvrdostí muziky. A než chlapci dokážou, že maj fakticky metalovej přístup (a kuráž), předvedou několik banalit ze svýho loserskýho života na vesnici (dobrá… tak větší vesnici…), který by v normálním filmu… (ty vole, co to kecáš… dneska je možný všechno!). Postav není moc. Stejně jako děje. Prostě maličko. Příběh možná ze života… prostě taková píčovina! Co k tomu víc napsat? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju Symphonic post-apocalyptic reindeer-grinding - christ-abusing extréme war pagan Fennoscandy metal. 2.) Nemrdám. Hraju! (metal gamblere…!) 3.) Thx za titule „Katranh“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

DwayneJohnson

Jak správně píše, kolega, soudruh Verbal k napsaní velikého hudebního hitu stačí někdy opravdu málo. V tomhle případě jeden mrtvý sob a drtička na maso, nebo co, to vlastně bylo, do které se tenhle kdysi statný paroháč již v naporcované podobě zasekne a vyloudí zvuk v podobě metalové megapecky, která udělá ze čtyř neznámých, dlouhovlasých, finských buranů hvězdy skoro první velikosti. A tohle vše funguje skoro perfektně. Včetně tupého, béčkového humoru, několika zcela šílených situací, které gradují v Norsku, kam se tahle skupina se svým hitem ke konci vydá. Je to hodně ulítlé, místy totálně přehnané, ale když to vezmu kolem a kolem je to jediná metalová komedie, co jsem za posledních hodně let viděl. A navíc po čertech povedená. ()

Mrkvič

No, jako metalový fanoušek a účastník festivalů, kde se dělo, co ani nejde popsat (protože si to ani nikdo nepamatuje), jsem docela zklamán. Hudba zrovna není můj styl (ta uřvaná), ale k námětu by se hodila. Před cestou není film moc zajímavý a když už se hrdinové na cestu vydají, je to už jen bláznivě ujeté, ale ne moc vtipné (pár slušných momentů mi vykecal bratra, takže žádné překvapení). U dost fórků jsem si i říkal, že je mi až lehce trapně. bylo by fajn vidět film v jiném osazenstvu a v jiném opojnějším rozpoložení. Potom by se možná jedna hvězda dala přidat. ()

• V originálním (finském) znění postavy mluví oulským dialektem. (Facillitant)
  • Turo (Johannes Holopainen), zpěvák kapely Impaled Rektum, nosí většinu filmu tričko Cannibal Corpse, což je název americké death metálové kapely, která vznikla v roce 1988. (pornogrind)