Vojtěch je městská komedie, které dominuje příběh „ztraceného" čtyřicátníka. Vojtěch prožívá krizi středního věku. Přijde mu, že je na tomto světě nepotřebný v každém ohledu. Přišel o ženu, o práci, s rodinou se nestýká. Průvodcem jeho života se stane jeho soused - svérázný taxikář Laco. Jejich výlety však většinou končí fiaskem. Vojtěch chce žít normálním životem, ale jeho neschopnost čelit uspěchané moderní době přináší mnoho komediálních zápletek. Neumí si užít společnosti lehkých žen, každodenní pokusy o alkoholické opojení a rady, jak sbalit ženskou, také končí katastrofou. On to však nevzdává a věří, že svojí smůlu prolomí. (A-Company CZ)

Arsenal83

Prekvapivo dobré, prekvapivo vtipné. Miezga je presne tam,kde má byť. Hrať pološialeného chlapa v tielku a namachrovanými tupými rečami, na to je ako stvorený. Rovnako Landl ako ťuťmák s ponožkami v sandáloch je výbornou voľbou. Nosnou časťou je ale scenár, ktorý je veľmi dobre vymyslený. Isté časti by som snáď ešte vylepšil,ale inak z tej chudobnej slovenskej tvorby je to dosť pozerateľné. ()

SeanLSD

Akoby ďalšia filmová verzia PANELÁKU (atď.), ktorá svoju typickú tému slovenskej kultúry - krízu stredného veku a vzťahy obyčajných, panelákových ľudí - nedokáže posunúť nikam ďalej a niečo z nej vyťažiť. Všetko je plné únavy a prázdnoty, ktorú sa však ani v najmenšom nepokúsili stvárniť nejakým zaujímavejším formálnym prístupom. Všetko v rámci príbehu je predvídateľné, potvrdzujú sa tu najošúchanejšie stereotypy a slimačie tempo je v druhej polovici už také smrteľné, že sa nedá hovoriť ani o zneužívaní Landlovej sympatickosti, lebo dohromady nemá čo hrať a divák to jeho jachtanie pomaly, ale isto začína nenávidieť. ()

Lacike

Druhy SK film v tomto roku, ktory som videl. To je viac ako som videl za poslednych 20 rokov. Vau. Velka skoda, ze je hlavnym hrdinom nudny Vojtech, ktoreho ani skvely herec Matej Landl nedokazal stvarnit nejak zaujimavo. Proste je to suchar, ktory toho vela nenahovori a tento typ postavy by bol vhodny maximalne na vedlajsiu ulohu. Cely film si pre seba ukradol Marian Miezga ako taxikar a velky kurevnik Laco. Aj ked miestami prehrava az je to trapne, tak väcsinou je skutocne vtipny. Bohuzial je len vedlajsou postavou. Film sa venuje nudnemu Vojtechovi, ktory sa dava dokopy najprv s nabozenskou fanatickou. Tato linia ponuka aspon niekolko vydarenych vtipnych situacii na ukor sektarskych magorov. Horkyze slize spievajuci nabozensku agitku je dost zabavna scena. Bohuzial neskôr Vojtech zacne balit rovnako nudnu Valeriu, ktoru byva stale s mamou. To bola uplne nezazivne. Takze som to nevydrzal a pretacal som uz len na sceny s kurevnikom Lacom, ktory skolil aj nadhernu fanaticku Gabrielu Marcinkovu. Tu by som vytrtkal aj ja. Nakoniec zmienim uz len kurevsky skrytu podprahovu reklamu na vodu Lucku. A ze preco som bol cely cas taky smädny. Spin-off s Lacom by som privital s nadsenim. Na SK pomery to je pozeratelny film 5/10. ()

SAINTS

Vojtech je pribeh o muzovy ktory preziva krizu stredneho veku.Na tuto temu uz bolo natocenych vela filmov (Americka krasa je jeden z vrcholov)ten slovensky nie je marny pokus aj ked ide evidentne o lacnejsiu produkciu.Film je obstojny ale mohol dopadnut ovela lepsie.Takto je z neho "len"oddychovka plna vulgarnych vyrazov a celkom dobrych hereckych vykonov. ()

klerik

50% Škoda, že sa stále brodíme v snahe o akési tragikomediálne drámy, miesto toho, aby sme robili filmy buď pre normálneho komerčného diváka alebo niečo silné pre artového diváka. Film tak nie je pre nikoho. Navyše pôsobí lacno. Ale pozerať sa naňho dá. Občas je vtipný (navážanie sa do panbíčkarov), občas skôr trápny (línia okolo Lucie Vráblicovej, kým nestretne hlavného "hrdinu"). Film pôsobí možnože realisticky, ale filmové umenie by malo prinášať niečo viac než len reálne príbehy o stroskotancoch... Minimálne vizuál alebo réžia by mali byť v takýchto prípadoch podstatne výraznejšie... ()

• Čerpacia stanica, na ktorej pracuje Valéria, sa nachádza na Račianskej ulici oproti internátu Mladá Garda. (kacer4)
  • Ako môžeme vidieť na žiadosti o rozvod, s rodným číslom Vojtechovej (Matej Landl) manželky si tvorcovia nedali veľa námahy. Rodné číslo bolo 123456/6789. (mijec)
  • Na benzínke hrá demo album kapely Trolejboys - "Pod prúdom." (ČSFD)