Vojtěch je městská komedie, které dominuje příběh „ztraceného" čtyřicátníka. Vojtěch prožívá krizi středního věku. Přijde mu, že je na tomto světě nepotřebný v každém ohledu. Přišel o ženu, o práci, s rodinou se nestýká. Průvodcem jeho života se stane jeho soused - svérázný taxikář Laco. Jejich výlety však většinou končí fiaskem. Vojtěch chce žít normálním životem, ale jeho neschopnost čelit uspěchané moderní době přináší mnoho komediálních zápletek. Neumí si užít společnosti lehkých žen, každodenní pokusy o alkoholické opojení a rady, jak sbalit ženskou, také končí katastrofou. On to však nevzdává a věří, že svojí smůlu prolomí. (A-Company CZ)

zdenny

Tento film stojí na postavě taxikáře Laca a výkonu Mariána Miezga. Jak mi řekl jeden kolega, ten se svou manželkou představovali pár „bílých“ cikánů. Asi s tím pojmenováním můžu souhlasit. Kdyby tam tato postava zakomponována nebyla, film by byl jen suchou melancholií o jednom pitomci, který hledá lásku a nakonec ji najde, protože láska je tady přece pro všechny. ()

elanius

(145/2017) / Celkovo, slabotka na úrovni epizódy Paneláku. A pritom si nemyslím, že príbeh resp. scenár by bol úplný prepadák. Herci by šli v podstate tiež. Len ten lacný look, kamera a vôbec technika točenia je úbohá. Prečo aj v jednoduchšom filme nemôžu scény vyzerať aspoň trochu vábne netuším. Touto cestou veru nie, alebo aspoň sa netváriť, že sa točí film do kín. (4/10) ()

himor

Jujuuuj to bola chujovina...ale strašná, Landl tam hral ako vemeno s veľkým V...každopádne Miezga...to bolo teda niečo :D keby tam nehral, bol by to tutový odpad. Strašne som sa tešil, keď konečne príde na scénu a čo zase zadrie a totálne sa zaxichtí, nenormálne voľačo. Preto aj hodnotenie kolíše a celú slávu zožína práve tento herec. Ď. 45% PS a nejaký ten úryvok hlodov: 1. Odkedy sme boli u teba, Júlia sa veľmi zmenila, vraj jej vadia moje názory a že som debil. 2. Tebe nestačí tvoja žena a tá kresťanka Júlia? S Julčou som sa rozišiel...nechcela mi fajčiť! 3. Keď už si nevieš nájsť nejakú ženskú, tak si poďme aspoň poriadne zatrtkať! atď. poväčšine vtipné hlašky, ktoré hovorí Miezga. ()

Martin741

Sam som cechoslovak a Slovaci sa s komediami vzdy trapili, a nikdy nesli. Ako komedia to skor nefunguje nez funguje, dialogy obcas dobre, ale casto len ovatovane planm plkanim. Cudujem sa tomu, ako sa skareda Diana Morova dostala k filmu a stacilo by, keby pre filmovy stab len cistila a vytirala hajzly. Damske i panske hajzly, taka Zuzana Sebova je uz fajnejsia. Skoda, dalsi sedivy, sivy nevyrazny film. 50 % ()

klúčik

Komédia o Vojtechovi - chudákovi čo prišiel skoro o všetko. Pobavila, či to boli jasne trafený kresťanskí aktivisti, či to bolo bohovské manželstvo susedovcov... No hlavne ma zaujal herecký koncert Mariána Miezgu. Taký týpek sa naozaj nájde, asi len vo filme, ale určite sa vyskytuje v reálnom živote. Film ma potešil tak mu dávam 70%. ()

• Dom kultúry, v ktorom sa konajú stretnutia Prvého pokolenia, sa nachádza v Dúbravke. (kacer4)
  • Ako môžeme vidieť na žiadosti o rozvod, s rodným číslom Vojtechovej (Matej Landl) manželky si tvorcovia nedali veľa námahy. Rodné číslo bolo 123456/6789. (mijec)
  • Ve filmu si zahráli členové slovenské punk rockové kapely Horkýže slíže. Kapela k filmu složila eponymní píseň, ke které natočila i klip. (blitzer)