TY

• USA You
Krimi / Drama / Romantický / Thriller / Psychologický
USA, (2018–2024), 39 h 24 min (Minutáž: 42–58 min)

Předloha:

Caroline Kepnes (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Penn Badgley, Elizabeth Lail, Victoria Pedretti, James Scully, Shay Mitchell, Luca Padovan, Ambyr Childers, Nicole Kang, Jenna Ortega, Carmela Zumbado (více)

Samik.

Seriál Ty je fascinující jízda plná temnoty, psychologického napětí a nečekaných zvratů. První série tě vtáhne do života Joea, postavy, která je na jednu stranu neuvěřitelně charismatická, ale na druhou stranu děsivě obsesivní. Je to jako moderní verze Dextera, jen s důrazem na sociální sítě a současnou technologii, která dává starému tématu stalkingu nový, aktualizovaný rozměr. Druhá série jde ještě dál, hraje na efekt a přidává ještě víc napětí a zvratů. Místy už se to možná zdá jako trochu přehnané, ale díky skvělému výkonu Victorie Pedretti jako Love to stále funguje. Je to série, která tě drží na hraně a neustále překvapuje. Třetí série už ale bohužel ztrácí ten prvotní lesk. I když si stále udržuje dobré tempo a černý humor, chybí jí ta hloubka a chemie mezi postavami, která byla tak silná v předchozích sériích. Joe je pořád zajímavý, ale nová dynamika už není tak chytlavá. Čtvrtá série přináší nové prostředí a mění směr, což je sice osvěžující, ale zároveň trochu chaotické. Místy je to hravé a nápadité, ale někdy na úkor logiky a soudržnosti. Celkově seriál Ty nabízí skvělou podívanou plnou napětí a zvratů, i když už se postupně vyčerpává. Pokud tě baví psychologické thrillery, určitě stojí za to mu dát šanci. ()

vorvexCZ

Jak již bylo zmíněno jedná se o takovýho “dextera pro děti a bez krve”. Nemůžu říct že seriál byl špatný, osobně jsem si ho i dost užil, ale netflix v některých dílech výpadá jako by byl oproti ostatním o 10 let napřed, a jindy to vypadá že nevědí co je to scenář. ()

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021