Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vesnice na okraji Prahy, patřící k hlavnímu městu. Mrtvý hospodář. Zavražděný dvěma střelami, do hrudi a do hlavy. Našla ho jeho stará matka (J. Pokorná). Začátek ukazuje na obvyklé rutinní vyšetřování, ale to se brzy zkomplikuje. Hospodářova žena (Z. Onufráková) je pryč a nikdo neví, kde je. Zmizel i čeledín, jeho pokoj je prázdný. A na dvoře jsou krvavé skvrny. A zakrvácený nůž. Je to poněkud zmatek a Budík (J. Plesl) se v něm musí vyznat. Zmizely peníze na vkladní knížce i cenná brož. Výslech potvrdil, že stará matka svou snachu zrovna nemilovala. A nějaký chlap včera odvážel ze dvora na voze cosi, co mohlo být lidským tělem. To je však falešná stopa, jak se brzy ukáže. A nebude poslední. (Česká televize)

(více)

Recenze (28)

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pozor spoiler: sebevražda kamuflovaná jako vražda ... to už tady bylo snad u tý báby s těma pozemkama ne? Tento díl nejen neoriginálním případem, ale neskutečně vysilují nudný. Párkrát byl trochu vtipnej Langmajer v kapavkové skeči, ale jak to souviselo a obohatilo příběh nebo vykreslilo nějakou z postav, to ví asi jen Brabec na střeše. ()

IvcaSammet 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přiznám se, že tentokrát jsem se dívala už spíš jen napůl. "Recyklovaný" námět předchozího dílu mě vůbec nebavil, dějová linka se starší "dcerou" naprosto stupidní a zbytečná a ty dva mladé "kretény" už radši ani nekomentuju. Hodnotím dvěma hvězdičkama, protože to nebyl úplně nejslabší díl, ale jinak to bylo tak na jednu a čtvrt. Při druhém shlédnutí budu hodnocení rozhodně snižovat. ()

Reklama

topi odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak už jsem to konečně pochopil, že místo detektivního seriálu tady máme telenovelu s občasným kriminálním případem, který je v každém díle jen okrajový. Hlavně musíme vědět, že Langmajer má "kapelu" a rodinné vztahy vrchního inspektora Budíka jsou nejdůležitější. Pátrání nemá žádnou gradaci, v podstatě ani nemůže mít, když je příběh bez napětí a je plochý jak záchodové prkénko. A propo, druhá sebevražda jako ve třetím dílu? A opět tak dementně nemožná? Koukám, že scénárista Zdeněk Zapletal chtěl předčít Petra Zikmunda a já můžu konstatovat, že se mu v tom minimálně vyrovnal. O "hudbě" se radši ani vyjadřovat nebudu. Tahle imbecilní sračka nepatří na obrazovku České televize, ale na TV Barrandov!! Tohle by si měla naše zlatá Veřejnoprávní uvědomit! ()

AgnesDee 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tenhle díl mě zatím asi zklamal ze všech nejvíc. Nuda až na půdu, policajti se víc zaobírali osobními záležitostmi než samotným případem. A třešničku tomu dodá moment, kdy se dozvíme, že tento díl jsme v podstatě už viděli před třemi nebo čtyřmi týdny. Na tento seriál se už vážně dívám jenom ze setrvačnosti. ()

Eleanor05 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

OBSAHUJE SPOILERY! Hm... další sebevražda. Nakonec, to je nejjednodušší na vymýšlení, co? Potřebujeme, aby případ zabíral dohromady tak pět minut stopáže, protože zbytek musí nutně vyplňovat chcaní, kapavky, prostitutky, souložení, retardované dcery, nespokojené manželky a samozřejmě také pánský karetní kroužek. PS: Když se chce někdo zastřelit, tak se nejdřív pokouší trefit do srdce, a až pak do hlavy, sure. 1*. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (6)

  • V epizodě zazní dnes už nepoužívané slovo „fiňáry“ jako výraz pro peníze, ale dříve býval i synonymem chytrosti, původ slova je nejistý. (sator)
  • Ve 29. minutě je vidět, jak se na posteli miluji policista Nováček (Denis Šafařík) a dcera inspektora Budíka (Jaroslav Plesl). Ona má na pravém uchu zapomenutou civilní náušnici. Navíc ne v lalůčku, ale v boku ucha, což se v době, kdy se epizoda odehrává, nenosilo. (snikrs)
  • Budíkova (Jaroslav Plesl) jízda tramvají ve 23. minutě je historicky popletená. Počáteční velký celek ukazuje vůz č. 412 (vyrobený v roce 1920) jako linku 20. Také v záběrech interiéru za průvodčím je č. 412. Ovšem následující detail čela tramvaje ukazuje o pět let dříve vyrobený vůz č. 351, dokonce s novodobou cedulí: „Vyhlídková jízda Prahou.“ Děj se odehrává v roce 1922, ale linka 20 jezdila v Praze až od roku 1926. Navíc nikdy nejezdila na Pankrác jako v epizodě, ale do Vršovic, a to až do roku 1961 (měnila se pouze její trasa na druhém konci počínaje tehdejším Parlamentem). Trasa na Pankrác v roce 1922 ani neexistovala, tramvaje až do roku 1925 končily v Nuslích na Riegrově náměstí (přejmenovaném později po komunistických lumpech bří Synků), kromě toho trasa nikdy nevedla rovně mezi zelení. (aquacam)

Reklama

Reklama