Režisér Baz Luhrmann rozehrává klasické drama v moderní podobě o panensky čisté lásce a zbraních s plnými zásobníky. V oslnivé adaptaci Shakespearova proslulého milostného příběhu se představuje na Oscara nominovaný Leonardo DiCaprio společně s Clair Danes. Oba září na filmovém plátně jako milenci narození pod nešťastnou hvězdou, jejichž osudové drama - odvážně umístěné do současnosti - podporuje energická hudba. (Magic Box)

kitano

Hmm. Velmi som sa na to tesil, pretoze Moulain rouge patri do mojej top 5. No ale mam s toho take zmiesane pocity. Nejde ani o to ze to ma moderny kabatik so zbranami a vsetkou tou omackou okolo (to by mohlo byt skor plus), ide o to ze vsetky tie emocie, ktore by mali tento pribeh zakazanej lasky sprevadzat sa akosi nedostavili. A zarazilo ma to hlavne koli tomu ze Moulain rouge mi pripravil NAJVACSI lubostny pribeh aky som videl, a od tohto som cakal nieco podobne. Ale kde nic tu nic a bozkavanie pod vodou mi nestaci :( . Inak je to vcelku pozeratelne a Luhrmanov rukopis je jasny, len ako som uz napisal, nevyuziva to ani zdaleka potencial ktory predloha ponuka. A to by som povedal ze Luhrman by to vedel najlepsie. 6/10 ()

Shakers

Romeo prečo si len Romeo ? Nie toto mi nevadí. Tie dialógy sú v pohode a oceňujem aj ten nápad, ale keď sa na plátne stretne moderná doba a Shakespearovské dialógy, tak to fakt nejde dokopy. Natočené je to dobre (hlavne scény s Romeom a Júliou), hudba tiež sedí a herecký je to tiež dobre obsadené, ale mix moderná doba a verše Shakespeara skrátka dokopy nejdú. 25% - 1* ()

swamp

Zprvu by se člověk mohl zaleknou všech těch kýčů, ale nic jiného se ani od Baze Luhrmanna očekávat nedá. :) Jenže jako vždy se mu podařilo hranice kýče dotknout, ale nepřekročit. Tento známý příběh tragické lásky je nevšedně brán novodobě, místo mečů se používají zbraně, drogy tvoří neoddělitelnou složku doby a místo na koních se jezdí v autech. Tohle všechno je propojeno s originálními Shakespearovskými texty. Výborný výsledek.. "Romeo, what's here? Poison? Drunk all, and left no friendly drop to help me after?" ()

ninon

Tenhle film má u mě asi smůlu v tom, že jsem ho viděla až po Moulin Rouge, kde mě ta Luhrmannova hra s přeplácaností až kýčovitostí zas až tak nevadila, ba naopak (čemuž jsem se sama divila). Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, takže podruhé už jsem měla jen pocit deja-vu. Nebo že by se na tomhle filmu Luhrmann teprve rozvičoval? ()

evulienka3

"Kto je tvoj obľúbený režisér?* Baz Luhrmann* Baz Luhrman? To myslíš vážne?* Áno, on. Prečo mi neveríš?* Točí filmy plné klišé, v ktorých hlavný hrdina zomrie.* Človeče, on natáča impozantné milostné príbehy!" Hneď z kraja sa priznám, že nebyť tejto konverzácie a ešte zopár scén a skladieb využitých práve z tohto filmu, ktoré si seriál SKAM vypožičal, asi by som si túto xtú verziu príbehu Rómea a Júlie nikdy nepustila. Ako teda ja vnímam Baza Luhrmana a jeho film po jeho pozretí? Rozhodne ho ku svojim obľúbeným režisérom nepridám, musím však povedať, že sa mi to páčilo. Je pravda, že veľa sfilmovaných verzií Rómea a Júlie som nevidela, pretože žial koniec je vopred daný. Kombinácia moderných prvkov a pôvodného textu ma však bavila a vôbec nepôsobila rušivo a čo je hlavné, chémia medzi Leonardom a Claire fungovala na obrazovke na 100 %. Even mal pravdu, toto je skutočne impozantný milostný príbeh. ()

• V závěru filmu před epilogem zazní zlomek scény „Isoldiny smrti“ (Liebestod) z Wagnerovy opery „Tristan a Isolda“ v podání legendární afroamerické sopranistky Leontyne Price. Zajímavostí je, že Price nikdy nezpívala Isoldu celou, ani na jevišti a ani na nahrávce. Použitý fragment je z její profilové desky „Leontyne Price, Prima Donna Collection, Volume 5“, která vyšla v roce 1980. (trilobit4)
  • Nejpravděpodobnější kandidátkou na hlavní ženskou roli byla dlouho Natalie Portman. Ta dokonce natočila předběžně několik scén s DiCapriem, ale tvůrcům se jejich souhra příliš nezdála. Sám Baz Luhrmann řekl: „I když je to fantastická herečka, je to stejně tak i malá holka a Leonardo měří přes 180 cm. Je mu 21, ale umí vypadat na 18. Díky ní ale vypadá na 21 a v tu chvíli už najednou všechno vypadá příliš neslušně.“ (novoten)
  • Paradoxom je, že počas natáčania sa Leonardo DiCaprio a Claire Danes neznášali. Claire Danes kritizovala DiCapria, že hrá ako amatér a Leonardo DiCaprio jej zas vyčítal, že je až príliš seriózna. (BlueNeon81)

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino